Stolnotenisačica Hana Arapović osvojila u Sarajevu naslov europske mlađeseniorske prvakinje

09.04.2023 u 20:04
Podjeli na:
imageFoto: FaH

Sarajevo, 9. travnja 2023. - Hrvatska stolnotenisačica, 18-godišnja Hana Arapović, osvojila je zlatnu medalju na Europskom mlađeseniorskom prvenstvu (U-21) u Sarajevu.

U dva natjecateljska dana hrvatska je predstavnica naprosto "pomela" konkurenciju. U subotnjem programu najprije je pobijedila Portugalku Matos s 4-0 (8, 6, 9, 6) za plasman u četvrtfinale, a potom je nadigrala i braniteljicu naslova, Rumunjku Zahariju s 4-2 (-8, 6, 10, 11, -4, 10) i tako prošla u polufinale. U polufinalu je s 4-0 (8, 7, 3, 9) nadigrala Njemicu Miu Griesel, a potom je u finalu s 4-1 (9, 3, 8, -5, 9) pobijedila Njemicu Sophiju Klee.

Arapović je u karijeri već osvajala medalje u europskoj konkurenciji. Prošle godine osvojila je europski Top 10, bila je europska juniorska prvakinja u parovima, osvajala bronce u mješovitim parovima, ali u pojedinačnoj konkurenciji joj je nedostajalo malo sreće. Sada se i to promijenilo, nakon tri četvrtfinala, Arapović je u Sarajevu otišla do kraja. Velik je to uspjeh za obitelj Arapović, ponajprije za Hanu, ali i za oca Darka Arapovića, koji je ujedno i izbornik mladih stolnotenisačica.

Posljednji put Hrvatska je osvojila zlatno odličje na mlađeseniorskom Europskom prvenstvu 2017. u Sočiju, kada je europski prvak postao Tomislav Pucar.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita stolnotenisačici Hani Arapović osvajanje naslova europske mlađeseniorske prvakinje u Sarajevu!