Na SP-u u taekwondou u Bakuu sjajna Lena Stojković obranila naslov svjetske prvakinje

02.06.2023 u 18:06
Podjeli na:
imageFoto: HTS

Baku, 2. lipnja 2023. - Na Svjetskom prvenstvu u taekwondou u Bakuu (Azerbajdžan) Splićanka Lena Stojković u petak je obranila naslov svjetske prvakinje u kategoriji do 46 kilograma.

Za plasman u finale Stojković je u polufinalu svladala Japanku Ruku Okamoto u dvije runde (6-4, 9-0), a do nove zlatne medalje sjajna 21-godišnja članica splitskog Marjana stigla je finalnom pobjedom nad Tajlanđankom Kamonchanok Seeken u dramatičnom preokretu u tri runde. Naime, tajlandska reprezentativka je prvu rundu uvjerljivo dobila sa 14-4, da bi Stojković drugu rundu dobila sa 12-11. U odlučujućoj trećoj rundi 21-godišnja Splićanka je slavila sa 6-4 i tako obranila naslov svjetske prvakinje, osvojen prošle godine u Guadalajari.

Za Hrvatsku je ovo četvrto odličje na SP-u u glavnom gradu Azerbajdžana, a prvo zlato. Prije Lene Stojković, srebrnu medalju je osvojio Ivan Šapina, a brončanim odličjima okitile su se Bruna Duvančić i Matea Jelić.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Leni Stojković na obranjenom naslovu svjetske prvakinje u taekwondou na SP-u u Bakuu!