Sestre Jurković osvojile broncu na veslačkom EP-u u Mađarskoj, braći Sinković četvrto mjesto

28.04.2024 u 12:04
Podjeli na:
image

Szeged, 28. travnja 2024. - Najbolje hrvatske veslačice, sestre Ivana i Josipa Jurković, osvojile su brončanu medalju u ženskom dvojcu bez kormilara na Europskom seniorskom prvenstvu u Szegedu (Mađarska).

U cilj su ušle s vremenom 8:03.13 minuta i tako došle do svoje prve seniorske medalje. Do 1500 metara, sestre Jurković bile su četvrte, ali su snažnim finišem u posljednjih 500 metara uspjele osvojiti broncu. Rumunjke su osvojile zlato s vremenom 7:52.05, dok je srebro pripalo Grkinjama s vremenom 8:00.87.

- Prezadovoljne smo, ovo nam je prva seniorska medalja i idemo dalje graditi - rekla je Josipa Jurković.

Ova medalja dobar je pokazatelj sestrama Jurković pred nadolazeću kvalifikacijsku regatu za Olimpijske igre u Parizu, koja će se održati u švicarskom Luzernu od 19. do 21. svibnja.

Braća Martin i Valent Sinković ostali su bez medalje na Europskom prvenstvu. Zauzeli su četvrto mjesto u dvojcu bez kormilara s vremenom 7:10.52 minuta, četiri sekunde zaostatka za brončanim Švicarcima. Zlatna medalja pripala je Britancima s vremenom 7:01.54, dok su srebro osvojili Rumunji s vremenom 7:03.88.

- Nakon kvalifikacija i polufinala, nadali smo se da ćemo biti bliže borbi za medalju, ali ovo je još jedna lekcija. Idemo se sada malo odmoriti i nastavljamo s pripremama za ostatak sezone i Pariz - kazao je Martin Sinković.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Ivani i Josipi Jurković osvajanje brončanog odličja u dvojcu bez kormilara na Europskom prvenstvu u Mađarskoj!