Sedam medalja stiže iz ciparske Larnace, s EP-a u karateu za mlađe seniore, juniore i kadete

05.02.2023 u 20:02
Podjeli na:
imageEma Sgardelli (arhivska fotografija / foto: FaH)

Larnaca, 5. veljače 2023. - Čak sedam medalja stiže u Hrvatsku iz ciparske Larnace, s Europskog prvenstva u karateu za mlađe seniore, juniore i kadete.

U mlađeseniorskoj konkurenciji reprezentativka Ema Sgardelli osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 50 kg. Nakon što je bila slobodna u 1. kolu, na putu do finala ostvarila je uvjerljive pobjede protiv Azerbajdžanke Khumar Alibayove (4-0), Slovakinje Lucije Mrazove (7-1) i Španjolke Sofie Line Verdes (5-1). U finalu je poražena od Francuskinje Assme Charif (2-4).

Naš muški predstavnik u natjecanju mlađih seniora, Dario Gluhinić, tijesno je izgubio u kategoriji +84 kg dvoboj za brončano odličje od Crnogorca Nemanje Jovovića (0-1).

U Larnaci je održano i EP za kadete i juniore, a Hrvatska je osvojila šest odličja. Juniorskim broncama okitili su se Mia Čačko (-66 kg) i Max Fajerbach (+76 kg). Čačko je uvjerljivo svladala Rumunjku Antoniu Manicu (12-2), dok je Fajerbach bio bolji od Belgijca Jadoula Erwana 2-1.

Kadetsko srebro pripalo je Lovri Maslovu (-52 kg), koji je u finalu minimalno izgubio od Belgijca Matta Rombeauxa (0-1), a bronce su osvojili Aida Trstenjak (-47 kg), Korina Klarić (-54 kg) te kadetsko-juniorska momčad u katama.

Trstenjak je bila bolja od Latvijke Jevgenije Konajeve sa 4-1, Klarić je svladala Engleskinju Anthony Shanae sa 2-0, a u kadetsko-juniorskom susretu za broncu hrvatska momčad pobijedila je izabranike Crne Gore.

Na Europskom prvenstvu je sudjelovalo ukupno 1114 natjecatelja iz 48 država. (hoo)

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita mladim karatašicama i karatašima osvajanje sedam medalja na EP-u u ciparskoj Larnaci!