Pašku Božiću bronca na SP-u u taekwondou za potvrdu rekordne hrvatske 'berbe odličja'

04.06.2023 u 19:06
Podjeli na:
imageFoto: Dalstaekwondo

Baku, 4. lipnja 2023. - Hrvatski taekwondo borac Paško Božić osvojio je broncu u kategoriji preko 87 kilograma na Svjetskom prvenstvu u Bakuu (Azerbajdžan), kompletiravši uspješan nastup naših predstavnika na dosad rekordnih šest medalja. Hrvatska je u momčadskom redoslijedu druga na svijetu, dok je u redoslijedu ženskih ekipa treća.

Član splitskog Marjana Paško Božić brončanu je medalju osigurao je ulaskom u polufinale uz tri pobjede bez izgubljene runde. Krenuo je odlično protiv Moldavca Dragosa Marinescua s 2-0 u rundama, potom je preskočio i Korejca Yoon Min Baea, također 2-0 u rundama, da bi medalju osigurao slavljem protiv Britanca Cunninghama s novih 2-0 u rundama. Dalje od toga nije išlo jer mu se s druge strane čvrsto postavio Cisse iz Obale Bjelokosti koji je u kasnijem finalu postao svjetski prvak.

Posljednjeg dana prvenstva na tatami je izašla i mlada Nika Karabatić. U 1. kolu kategorije do 53 kg pobijedila je s 2-0 Molly Park iz Australije, u 2. kolu bila je bolja (s 2-1 u rundama) od Tunižanke Chaime Toumi dok je treću pobjedu upisala protiv druge nositeljice, Meksikanke Villegas Machorro. Četvrtfinalna borba za medalju otišla je na stranu Iranke Kiyanichandeh, kasnije svjetske prvakinje te je Karabatić završila kao peta na svijetu.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Pašku Božiću na osvojenoj bronci, kao i cjelokupnoj taekwondo reprezentaciji na odličnom nastupu i rekordnoj 'berbi medalja' na SP-u u Bakuu!