Na EYOF-u u Italiji biatlonac Matija Legović 13., a Filip Crnić 19. na 12,5 km; skijašica Dora Ljutić 17. u veleslalomu

26.01.2023 u 14:01
Podjeli na:
imageBiatlonac Matija Legović tijekom nastupa na EYOF-u u Italiji (foto: HOO)

Tarvisio, 26. siječnja 2023. - Petog natjecateljskog dana na XVI. zimskom Europskom olimpijskom festivalu mladih (EYOF) u Italiji nastupilo je petero hrvatskih natjecatelja u trima sportovima - alpskom skijanju, biatlonu i skijaškom trčanju.

Na stazi u Tarvisiju vožen je ženski veleslalom, a hrvatska predstavnica Dora Ljutić zauzela je 17. mjesto u konkurenciji 87 skijašica u dobi od 14 do 18 godina. Kao i u slalomskom nastupu prethodnog dana, Ljutić je u drugoj vožnji popravila plasman - ovaj put je s 20. mjesta uspjela napredovati do 17., s ukupnim vremenom 2:50.47. Za veleslalomskom pobjednicom, Talijankom Ludovicom Righi, zaostala je 3.99 sekundi. Srebrnim odličjem okitila se Šveđanka Moa Landstroem (+0.27), a broncom Austrijanka Nadine Hundegger (+0.49). Našoj predstavnici na EYOF-u ostaje još subotnji nastup u superveleslalomu.

Dvojica hrvatskih biatlonaca nastupili su u utrci na 12,5 kilometara - Matija Legović je bio 13. (39:28.8), dok je Filip Crnić zauzeo 19. mjesto (40:08.5). Pobijedio je Slovenac Pavel Trojer (34:52.2).

Natjecalo se i dvoje naših skijaških trkača - Leona Garac bila je 47. (3:24.82) u izlučnoj utrci klasičnog sprinta, što nije bilo dovoljno za prolazak u četvrtfinale, dok je Borna Kuprešak zauzeo 53. mjesto (3:01.48), s istim epilogom glede prolaska u četvrtzavršnicu.

Pretposljednjeg dana EYOF-a na stazu će skijaš Karlo Filipec u veleslalomu, a Meri Marinac nastupit će u slobodnom programu umjetničkog klizanja. (hoo/vk)