Matiji Legoviću zlatno odličje na juniorskom Svjetskom prvenstvu u ljetnom biatlonu

28.08.2023 u 09:08
Podjeli na:
imageFoto: HBS

Zagreb, 27. kolovoza 2023. - Talentirani 17-godišnji hrvatski biatlonac Matija Legović osvojio je zlatnu medalju u juniorskoj konkurenciji na Svjetskom prvenstvu u ljetnom biatlonu koje se održalo u slovačkome mjestu Brezno-Osrblie.

Brod Moravice, najstarija ali i najmanja općina u Gorskom kotaru, dom je talentiranog biatlonca Matije Legovića. Nakon osvajanja dviju medalja tijekom zime na juniorskom SP-u u Kazahstanu, biatlonac iz Brod Moravica osvojio je još dvije medalje na ovotjednom ljetnom Svjetskom prvenstvu u Slovačkoj.

U ožujku ove godine Legović je osvojio i brončanu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u kazahstanskom Ščučinsku u disciplini 12.5 kilometara pojedinačno, a potom i srebrnu u disciplini sprint 7.5 kilometara. (hoo/sn)

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita biatloncu Matiji Legoviću osvajanje naslova svjetskog juniorskog prvaka u ljetnoj inačici biatlona!