Prvi hrvatski tenisači koji su sudjelovali na Igrama bile su tenisačice Renata Šašak i Sabrina Goleš koja je osvojila i srebrno odličje (OI Los Angles 1984.)
Pod hrvatskim stijegom prva odličja osvojili su Goran Ivanišević, broncu pojedinačno i u paru s Goranom Prpićem (OI Barcelona 1992.)
Olimpijska odličja, broncu, osvojili su Ivan Ljubičić i Mario Ančić (OI Atena 2004.)
(hoo/rj)







