Od tada pa do 1990. bio je ključni igrač Solarisa. Od 1991. do 1993. godine Vrbičić je igrao za splitski Jadran, s kojim je 1992. i 1993. godine osvojio titulu europskog prvaka. Potom se vraća u rodni grad, u redove matičnog Solarisa, za koji je igrao od 1993. do 1995. godine. Kratko vrijeme 1995. igrač je zagrebačke Mladosti. Iste godine se ponovno vratio u Solaris, čiji je igrač do 1997., kada ponovno odlazi u Mladost sve do 2000. godine. U tom trogodišnjem razdoblju sa žapcima sa Save osvojio je Kup pobjednika kupova 1999. godine, titule prvaka Hrvatske 1997. i 1999., kao i Hrvatski kup 1998. i 1999. U sezoni 2000./01. ponovno je igrao za splitski Jadran, a zatim je u narednoj sezoni 2001./02. za Mladost, s kojom je u toj sezoni osvojio Kup LEN-a i titulu prvaka Hrvatske.
Narednu sezonu 2002./03. provodi u susjednoj Italiji kao vaterpolist Catanije, a potom 2003./04. igra za momčad Civitavecchiju, da bi karijeru završio gdje je i počeo, u svom Šibeniku 20005. godine. Kao član hrvatske vaterpolske reprezentacije na Olimpijskim igrama u Atlanti 1996. godine osvojio je srebrnu medalju.
Renato Vrbičić je jedan od najvećih vaterpolskih centara koje je Hrvatska imala u posljednja dva desetljeća 20. stoljeća. Kada se uzme u obzir tko je sve u navedeno doba u hrvatskom vaterpolu bio „usidren“ na dva metra, onda ova napomena itekako ima svoju težinu.
Renato Vrbičić ili, jednostavnije - samo Vrba, igrač gotovo nadljudske, nestvarne snage, bio je jedan od stožernih igrača u osvajanju olimpijskog srebra u Atlanti. Tada je Vrba bio prvi centar izabrane vrste, a nadolazeći Hinić drugi... Nesuđeni nogometaš, koji je zbog kralježnice završio na terapiji u plivanju, bio je noćna mora svim braničima svijeta.
U karijeri je imao tri velike klupske ljubavi kojima se uvijek vraćao - matični Šibenik, u kojem je započeo i završio karijeru, Mladost s kojom je osvojio najviše trofeja, te splitski Jadran, s kojim je dva puta bio na krovu Europe.
- Uvijek ću se sjećati prvog polufinala koje smo igrali kao domaćini u Zagrebu protiv Savone. Dvije sekunde prije kraja, bio sam „na vratnici“, Bezmalinović mi je dao loptu, a ja pogodio. Za pobjedu, za finale. Moje prvo zagrebačko slavlje - govorio je Vrba.
Renato Vrbičić je kao član srebrne hrvatske vaterpolske reprezentacije iz Atlante 1996. godine dobio Državnu nagradu za sport Franjo Bučar. Odlikovan je državnim odličjem Red Danice Hrvatske s likom Franje Bučara.
Po završetku igračke karijere ostao je u Šibeniku kao trener u sportu u kojem je, kako je sam govorio, „stekao veliki broj prijatelja, upoznao mnoge nove sredine i dobio puno punata po glavi.“
Otišao je Vrba, još jedan iz plejade velikih hrvatskih sportaša. Zaista, dovoljno je reći - srebrni hrvatski olimpijac.
Sućut obitelji Renata Vrbičića izrazili su predsjednik i glavni tajnik HOO-a Zlatko Mateša i Josip Čop:
Poštovana obitelji Vrbičić,
povodom prerane smrti zaslužnog olimpijca, vašeg i našeg Renata, primite izraze duboke sućuti u ime cijele hrvatske olimpijske obitelji! (hoo/jg)








