Fair play gesta Zvonimira Đurkinjaka
Zvonimir Đurkinjak igrao je 26. rujna ove godine u Brnom u finalu Međunarodnog prvenstva Češke protiv najboljeg njemačkog igrača Marca Zwieblera.  Radilo se o turniru Europskoga kupa, natjecanju iz serije kvalifikacijskih turnira za Rio 2016. Nakon  prvog gema izgubljenog u produžetcima, u drugom gemu naš je igrač zaostajao za Zwieblerom. U trenutku kad je počeo sustizati prednost suparnika, kod rezultata 8:12, došlo je do sudačkoga previda na štetu Zwieblera. Zwiebler je protestirao, ali bez uspjeha. Nakon toga Đurkinjak je svoj servis ispucao u aut i tako kompenzirao ovu grešku, na svoju štetu. Đurkinjak je izgubio taj gem, time i meč, ali ovaj čin, na kojem mu je suparnik odmah čestitao, registrirala je i pohvalila Europska badmintonska konfederacija (BEC) na mrežnim stranicama i društvenim mrežama.

Časni potez Zvonimira Đurkinjaka uči nas gesti dostojne sporta i života kao izbor bez kompromisa. Nagradu mu je uručila na svečanosti Velikog dana hrvatskog sporta, 21. prosinca 2015. godine, predsjednica Hrvatskog fair play odbora, Biserka Perman.