Nakon atletske karijere počeo je i trenersku u AK Slavonija iz Požege gdje je radio kao trener od 1969. do 1991. godine. Od 2000. je u mirovini i počasni je predsjednik AK Požega. Na nedavnoj svečanosti Hrvatskog atletskog saveze (CROATHLETIC GALA) održanoj 28. listopada prošle godine nagrađen je za životno djelo i izniman doprinos razvoju hrvatske atletike. Požeška i hrvatska atletika su, odlaskom Ivana Maričevića, ostali bez svog vrijednog atletskog djelatnika.








