Prvi hrvatski gimnastičar koji je nastupio na Igrama i ujedno osvojio odličje bio je Dragutin Ciotti, bronca na OI Amsterdam 1928.
Prvo hrvatsko odličje pod vlastitim hrvatskim stijegom, srebrno, osvojio je Filip Ude na OI Peking 2008.

(hoo/rj)