„Draga Matea, iznimno nas je razveselila vijest o osvojenoj brončanoj medalji na Europskom prvenstvu u Londonu. Od srca ti čestitamo na ovom velikom uspjehu! Tvoja medalja, tek četvrta europska za hrvatsko žensko plivanje u 50m bazenima, dokaz je upornog rada, truda i odricanja. Ponosni smo što te Hrvatski olimpijski odbor kroz svoj razvojni program prati na tvom sportskom putu. Iskrene čestitke upućujemo i svim članovima stručnog stožera kao i čelništvu Hrvatskog plivačkog saveza koji su svojim znanjem i kvalitetnim radom dali svoj doprinos ovoj europskoj medalji. S veseljem ćemo pratiti tvoje nastupe na Olimpijskim igrama u Riju te ti želimo da ostvariš svoj najbolji osobni rezultat.“ (hoo/msč)