Prvo hrvatsko odličje (zlato) osvojio je Mate Parlov na Igrama u Munchenu 1972.
Nositelji olimpijskog odličja u boksu su Mirko Puzović, bronca (OI Los Angeles 1984.) i Damir Škaro, bronca, (OI Seoul 1988.)

(hoo/rj)