Na SP-u U17 Veronika Vilk donijela Hrvatskoj povijesnu zlatnu medalju, prvu sa svjetskih hrvačkih prvenstava uopće

04.08.2023 u 17:08
Podjeli na:
imageVeronika Vilk slavi svjetsko zlato (foto: United World Wrestling)

Istanbul, 4. kolovoza 2023. - Na Svjetskom hrvačkom prvenstvu za uzrast do 17 godina, koje se do 6. kolovoza održava u Istanbulu (Turska), hrvatska reprezentativka Veronika Vilk osvojila je naslov svjetske prvakinje u kategoriji do 69 kilograma.

Mlada Slatinčanka u finalu je za samo 55 sekundi tušem svladala reprezentativku Indije Srishti, a na putu prema finalu pobijedila je još predstavnice Rusije, Bjelorusije i Srbije. Ovo je prva zlatna medalja u hrvanju za Hrvatsku od samostalnosti - kako u muškoj, tako i u ženskoj konkurenciji.

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Veroniki Vilk i njezinim trenerima na osvojenoj povijesnoj medalji za hrvatsko hrvanje!