U borbi za kolajnu susrela se s finalisticom posljednjih Olimpijskih igara, osam godina starijom Njemicom Miriam Butkereit, koju je pobjedila u produžecima nakon sveukupno pet i pol minuta iscrpne borbe.
Cvjetko je ranije pobijedila Turkmenistanku Oguljan Ruslanovu i Izraelku Adelinu Novuitsky, a poraz upisala u četvrtfinalu od Nizozemke Margit De Voogd. Članica JK Solin vratila se pobjedom u repasažu protiv Francuskinje Clemence Eme.
Ovom pobjedom međusobni omjer je sada 3-1 u korist Cvjetko, a prva medalja u ovoj godini znači i novih 500 bodova na svjetskoj rang ljestvici i borbi za OI .
Uz Cvjetko, danas su na tatami Grand Slama u Ulan Batoru u kategoriji do 63 kg izašle Iva Oberan (JK Dubrovnik 1966) i Nina Simić (JK Pujanke, Split) te završile s porazom u prvim borbama.
U nedjelju nas očekuju nastupi petero naših predstavnika, pa će bodove u utrci za OI 2028. potražiti Zlatko Kumrić (do 100 kg / AJK Student, Split), Mikita Sviryda (+100 kg / AJK Student, Split), Petrunjela Pavić (do 78 kg / JK Dubrovnik 1966), Helena Vuković (+78 kg / JK Solin) i Tina Radić (+78kg / AJK Student, Split).
Nakon Mongolije, hrvatska judo reprezentacija ide na IJF-ov Grand Prix u kineskom Qingdaou. Po završetku turnira ženska reprezentacija ostaje na četverodnevnim pripremama u Kini, dok će se Kumrić i Sviryd pridružiti ostatku muške reprezentacije na pripremama u Japanu do 12. srpnja.
HOO čestita Lari Cvjetko osvojanje brončane medalje na Grand Slamu u Mongoliji!








