"U vašem se listu i opet, po ne znamo koji put, blati i potpuno neosnovano proziva Sportska televizija i silom nas se pokušava dovesti u kontekst nekakvih "velikih" problema hrvatskoga sporta. Najnoviji "biser" vašega djelatnika Deana Bauera, objavljen u SN 26.6., pod nazivom "Blokirani računi HOO-a i SPTV-a" je, uz sve navedeno i – netočan! Niti jedan od ta dva računa nije u blokadi. Upravo zato, a stanje je iznimno lako provjeriti, npr. da je Bauer samo nazvao na SPTV (što nikad nije u dvije godine blaćenja našega imena u vašoj tiskovini) ili glavnoga tajnika HOO-a, tražimo da objavite demantij.

Pitamo se kome je to u SN stalo omalovažiti naš rad, naših 36.000 sati emitiranoga programa u 4 godine, naših 113 pokazanih sportova, naše praćenje olimpijskih igara, europskih igara, desetak svjetskih prvenstava, 20-ak europskih prvenstava, svjetske i europske kupove, međunarodna natjecanja u Hrvatskoj i inozemstvu, brojne domaće sportske lige, kupove i pojedinačne turnire i utakmice, a posebno naše preferiranje dječjega, školskoga i studentskoga sporta pred najezdom kabelskih davatelja usluga i regionalnih vlasnika TV prava koji od hrvatskoga sporta žele napraviti - ništavilo?

U smiraj Europskih igara u Baku, koje SPTV prati cca 15 sati dnevno kao jedan od rijetkih medija u Hrvatskoj, jer smatramo da su i te igre važna i bitna promocija hrvatskoga sporta, a baš svaku smo hrvatsku medalju pokazali ili ćemo pokazati na našem ekranu, što nije bilo lako u situaciji u kojoj jesmo, ovakav napis ponovo otvara očiti animozitet SN prema SPTV-u i HOO-u.

Možda je naša "krivica" što pratimo hrvatski sport i hrvatske sportaše, što se brinemo za njihovu promociju i što smo kao besplatna zemaljska televizija doveli do naših gledatelja brojne javnosti nedostupne i širokom puku nevidljive sportske uspjehe hrvatskih sportašica i sportaša? Da, točno je, danas smo, nakon četiri godine emitiranja, postali javni sportski servis i to izgleda nekima smeta.

SN su, podsjećamo, među prvima podržale projekt Sportske televizije 2010. godine, uz nacionalne sportske saveze, Nacionalno vijeće za sport, Hrvatski klub olimpijaca i to jasno, pismom, dale do znanja, što je nama kao novom mediju tada bilo itekako potrebno i važno.

Zar se nešto promijenilo?

U svakom slučaju, vrijeme bi bilo da se i vi kao rukovodeći ljudi SN-a odredite prema svojim djelatnicima, ali i čitateljima da je osnovni novinski postulat da se ovakve objede prvo – provjere! A to vaš djelatnik već godinama ne radi, a vi očito tolerirate. Možda je i nama došlo vrijeme da poduzmemo ozbiljnije korake i sudu predamo cijelu kronologiju blaćenja, a vašega djelatnika još dodatno prijavimo Vijeću časti HND-a.

Dakako, demantij inzistiramo da objavite u cijelosti, sukladno Zakonu o informiranju," stoji u priopćenju kojeg su potpisali predsjednik HOO-a Zlatko Mateša i direktor SPTV Petar Čavlović.