Od naših mirnovodaša na kontinentalnim kvalifikacijama nastupili su još kanuistica Vanesa Tot, koja je u finalu zauzela 9. mjesto, te kajakaš Antun Novaković koji se nije plasirao u finale.Tot i Novaković imaju još jednu priliku izboriti nastup u Tokiju - na svjetskim kvalifikacijama 20. i 21. svibnja u ruskom Barnaulu.
Kao prva hrvatska kajakašica u povijesti s osiguranim olimpijskim nastupom, 24-ogodišnja Govorčinović se za Tokio pridružila kanuistu u slalomu na divljim vodama Matiji Mariniću. Na HOO-ovu popisu evidentnih kandidata i kandidatkinja za OI u Tokiju trenutačno su 43 sportaša i sportašice.
Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita kajakašici Anamariji Govorčinović ostvarenje sportskog sna - izborenu olimpijsku 'vizu' za Tokio!








