ZAGREB, 12. kolovoza 2013. - Predsjednik i glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora, Zlatko Mateša i Josip Čop, uputili su čestitke Sandri Perković povodom osvajanja zlatne medalje u bacanju diska na Svjetskom prvenstvu u Moskvi:

"Draga Sandra, iskreno se radujemo još jednoj tvojoj pobjedi i pobjedi hrvatske atletike! Od srca ti čestitamo, u ime hrvatske olimpijske obitelji i naše osobno, na osvajanju zlatne medalje u bacanju diska na Svjetskom prvenstvu u Moskvi! Put do svjetskog vrha prepun je napornog rada i odricanja, ali je potvrda rezultata i ostanak na vrhu još teži. Ti si u tome uspjela. Svojim uvjerljivim nastupima i pobjedama dokazala si konstantu i kontinuitet što su odlike najvećih. Svjetskim si zlatom upotpunila svoju kolekciju i osvojila sve što se može osvojiti u svijetu atletike. U svim tvojim budućim nastupima želimo ti puno sportskog uspjeha i osobnog zadovoljstva, a na radost svih nas u domovini! Koristimo ujedno priliku čestitati i tvom stručnom stožeru te čelnicima Hrvatskog atletskog saveza."