Na EYOF-u u Italiji skijaš Karlo Filipec 46. u veleslalomu, klizačica Meri Martinac ukupno 22.

27.01.2023 u 20:01
Podjeli na:
imageKarlo Filipec nakon veleslaloma (foto: HOO)

Tarvisio, 27. siječnja 2023. - Šestog natjecateljskog dana na XVI. zimskom EYOF-u u Italiji na stazi u Tarvisiju održana je muška veleslalomska utrka, na kojoj je jedini hrvatski predstavnik Karlo Filipec zauzeo 46. mjesto (2:53.78).

Zlatnu medalju osvojio je Slovenac Miha Oserban (2:40.05), ispred srebrnog Norvežanina Rasmusa Bakkeviga (+0.49) i brončanog Austrijanca Moritza Zudrella (+0.98). Zanimljivo je da je isti redoslijed bio i nakon prve vožnje, u kojoj je sedamnaestogodišnji član SKI kluba Zagreb Karlo Filipec bio 50. U veleslalomsku utrku startalo je 100 skijaša.

Slobodnim programom završeno je natjecanje u umjetničkom klizanju, a naša Meri Martinac zauzela je ukupno 22. mjesto sa 107.7 bodova. Pobjednica je Finkinja Iida Karhunen (171.79 bodova). Nastupilo je 30 klizačica iz isto toliko država.

U subotu, posljednjeg natjecateljskog dana, na EYOF-u će nastupiti obje naše mlade skijaške uzdanice - Dora Ljutić i Karlo Filipec. Na rasporedu je ženski i muški superveleslalom (super G). (hoo/vk)