Ispis

Pravo sudjelovanja na Igrama XXIX. olimpijade u Pekingu steklo je 106 hrvatskih sportaša u 15 sportova. U konačnici na Igrama u Pekingu nastupilo je njih 100 i 1 zamjenski sportaš (u rukometu).


ATLETIKA (6 sportašica i 4 sportaša )
Vera BEGIĆ, disk, Ivana BRKLJAČIĆ, kladivo, Vanja PERIŠIĆ, 800m , Blanka VLAŠIĆ, skok u vis, Nikolina HORVAT , 400m prepone, Jurica GRABUŠIĆ, 110m prepone, Andras HAKLITS, kladivo, Nedžad MULABEGOVIĆ, kugla, Martin MARIĆ, disk, Sanja GAVRILOVIĆ, kladivo


BICIKLIZAM (3 sportaša)
Matija Kvasina, cestovna utrka, kronometar, Vladimir MIHOLJEVIĆ, cestovna utrka, Radoslav ROGINA, cestovna utrka


BOKS (2 sportaša)
Marijo ŠIVOLIJA-JELICA, 81 kg, Marko TOMASOVIĆ, + 91 kg


GIMNASTIKA (1 sportašica i 1 sportaš)
Tina ERCEG, sportska gimnastika, pojedinačno, Filip UDE, sportska gimnastika, pojedinačno


JEDRENJE (1 sportašica i 9 sportaša)
Mateja PETRONIJEVIĆ, klasa Laser Radial, Petar CUPAĆ, klasa 49er , Šime FANTELA, klasa 470 , Ivan KLJAKOVIĆ-GAŠPIĆ, klasa Finn, Pavle KOSTOV, klasa 49er , Igor MARENIĆ, klasa 470, Luka MRATOVIĆ, daska RS:X , Marin LOVROVIĆ, klasa Star, Siniša MIKULIČIĆ, klasa Star, Luka RADELIĆ, klasa Laser


KAJAK (2 sportaša)
Stjepan JANIĆ, K1 500m (mirne vode), Emir MUJČINOVIĆ, C1 slalom


KOŠARKA (12 sportaša)
Roko-Leni UKIĆ, Davor KUS, Marko POPOVIĆ, Marin ROZIĆ, Nikola PRKAČIN, Marko TOMAS, Zoran PLANINIĆ, Sandro NICEVIĆ, Marko BANIĆ, Krešimir LONČAR, Stanko BARAČ, Damjan RUDEŽ


PLIVANJE (4 sportašice i 11 sportaša)
Sanja JOVANOVIĆ, 100 i 200 m leđno, Monika BABOK , 50 m slobodno, Smiljana MARINOVIĆ, 100 i 200 m prsno, Anja TRIŠIĆ, 200 m slobodno, Duje DRAGANJA, 50 i 100 m slobodno, Marko STRAHIJA, 100 m leptir, Mario TODOROVIĆ, 100 m leptir , Gordan KOŽULJ, 100 i 200 m leđno, Alexei PUNINSKI, 100 m leptir, Bruno BARBIĆ, 4x100 mješovito, Ante CVITKOVIĆ, 4x100 mješovito, Saša IMPRIĆ, 200 m mješovito, Vanja ROGULJ, 100 m prsno, Nikša ROKI, 200 m leptir, Dominik STRAGA, 200 m slobodno


RUKOMET (14 sportaša + 1 zamjenski sportaš)
Mirko ALILOVIĆ, Ivano BALIĆ, Davor DOMINIKOVIĆ, Domagoj DUVANJAK, Mirza DŽOMBA, Zlatko HORVAT, Blaženko LACKOVIĆ, Venio LOSERT, Petar METLIČIĆ, Renato SULIĆ, Goran ŠPREM, Tonći VALIČIĆ, Igor VORI, Ljubo VUKIĆ, Drago VUKOVIĆ


STOLNI TENIS (4 sportašice + 2 sportaša i 1 zamjenski sportaš)
Tamara BOROŠ, Sandra PAOVIĆ , Andrea BAKULA, Zoran PRIMORAC, Rui Wu TAN, Andrej GAĆINA


STRELJAŠTVO (2 sportašice i 2 sportaša)
Suzana CIMBAL-ŠPIRELJA, 10m zračna puška,50m puška 3 pozicije, Snježana PEJČIĆ, 10 m zračna puška, 50 m puška 3 pozicije, Josip GLASNOVIĆ,leteće mete, Petar GORŠA, 10m zračna puška, 50m puška 3 pozicije 50m puška prone


TAEKWONDO (2 sportašice)
Sandra ŠARIĆ, do 67 kg, Martina ZUBČIĆ, do 57 kg


TENIS (1 sportaš)
Marin ČILIĆ

 

VATERPOLO (13 sportaša)
Samir BARAĆ, Miho BOŠKOVIĆ, Damir BURIĆ, Andro BUŠLJE, Teo ĐOGAŠ, Igor HINIĆ, Maro JOKOVIĆ, Aljoša KUNAC, Pavo MARKOVIĆ, Josip PAVIĆ, Mile SMODLAKA, Frano VIĆAN, Zdeslav VRDOLJAK


VESLANJE (4 sportaša)
Ante KUŠURIN, dvojac na pariće, Mario VEKIĆ, dvojac na pariće, Nikša SKELIN, dvojac bez kormilara, Siniša SKELIN, dvojac bez kormilara

 

Službene osobe delegacije

Predstavnici medija iz Hrvatske

HOO Misija u Pekingu

O Hrvatskoj kući