Vuokatti, 24. ožujka 2022. - Pretposljednjeg dana zimskog Olimpijskog festivala europske mladeži (EYOF), koji se od 20. do 25. ožujka održava u finskom Vuokattiju, nastupili su naši skijaški trkači - Tena Hadžić i Petar Perušić.

Na rasporedu su bile sprint utrke (1,1 km). U ženskoj konkurenciji sprinta Tena Hadžić je zauzela 36. mjesto, zaostavši 14.78 sekundi za pobjednicom Elin Naeslund iz Švedske (2:18.46). Srebro je osvojila njezina sunarodnjakinja Lisa Eriksson (+0.10), dok je bronca pripala Talijanki Iris de Martin Pinter (+1.30). Natjecale su se 64 skijaške trkačice.

U muškom sprintu (1,1 km) naš Petar Perušić je bio 50. u konkurenciji 74 natjecatelja. Za pobjednikom je zaostao 15.22 sekunde. Zlato je osvojio Finac Ike Melnits (1:59.99), drugi je bio Latvijac Lauris Kaparkalejs (+1.66), a treći Nijemac Luca Wehrle (+2.05).