Ispis

XVII. Mediteranske igre (MI) održat će se u Mersinu (Turska) od 20. do 30. lipnja 2013. a okupit će oko 4000 sportašica i sportaša iz 24 zemlje Europe, Afrike i Azije; od Albanije, Alžira, Andore, Bosne i Hercegovine, Cipra, Crne Gore, Egipta, Francuske, Grčke, Hrvatske, Italije, Libanona, Libije, Makedonije, Malte, Maroka, Monaka, San Marina, Sirije, Slovenije, Srbije, Španjolske, Tunisa do Turske.

XVII. Mediteranske igre (MI) održat će se u Mersinu (Turska) od 20. do 30. lipnja 2013. a okupit će oko 4000 sportašica i sportaša iz 24 zemlje Europe, Afrike i Azije; od Albanije, Alžira, Andore, Bosne i Hercegovine, Cipra, Crne Gore, Egipta, Francuske, Grčke, Hrvatske, Italije, Libanona, Libije, Makedonije, Malte, Maroka, Monaka, San Marina, Sirije, Slovenije, Srbije, Španjolske, Tunisa do Turske.

Program natjecanja održat će se u sportovima; atletika, badminton, biciklizam, boćanje, boks, dizanje utega, sportska gimnastika, ritmička gimnastika, hrvanje, jedrenje, judo, kajak, karate, košarka, konjički sport, mačevanje, nogomet, odbojka, odbojka na pijesku, plivanje, rukomet, skijanje na vodi/wakeboard, stolni tenis, streličarstvo, streljaštvo (pištolj, puška, trap), sport invalida (atletika i plivanje), taekwondo, tenis, vaterpolo i veslanje.


Hrvatska mediteranska delegacija na XVII. Mediteranskim igrama u Mersinu (Turska) od 20. do 30. lipnja 2013.

Ukupno sportaša: 100
Stanje na dan 12. lipnja 2013.



Atletika
(4)
Sandra Perković – disk
Ana Šimić – skok u vis
Martin Marić – disk
Marin Premeru – bacanje kugle


Badminton
(2)
Zvonimir Đurkinjak, Zvonimir Holbling – pojedinačno i parovi


Biciklizam
(1)
Josip Rumac – cestovna utrka


Boćanje
(2)
Iva Vlahek – precizno izbijanje
Leo Brnić – brzinsko i precizno izbijanje


Boks
(1)
Josip Bepo Filipi – do 91kg


Gimnastika
(2)
Marijo Možnik – preča
Robert Seligman – konj s hvataljkama


Hrvanje
(3)
Neven Žugaj – do 74kg, grčko – rimski način
Nenad Žugaj – do 84kg, grčko – rimski način
Dominik Etlinger – do 66kg, grčko - rimski način


Jedrenje
(6)
Tina Mihelić – klasa Laser Radial
Enia Ninčević – klasa 470
Romana Župan – klasa 470
Tonći Stipanović – klasa Laser
Šime Fantela – klasa 470
Igor Marenić – klasa 470


Judo
(2)
Marijana Mišković – do 63kg
Tomislav Marijanović – do 81kg


Karate
(5)
Ivana Bebek – borbe do 61kg
Ana-Marija Čelan – borbe od 68kg
Jelena Kovačević – borbe do 55kg
Azra Saleš – borbe do 68kg
Danil Domjoni – borbe do 60kg


Mačevanje
(1)
Bojan Jovanović – floret


Odbojka - ž
(12)
Samanta Fabris, Karla Klarić, Laura Miloš, Bernarda Ćutuk, Ivona Ćaćić, Bernarda Brčić, Mirta Bašelović, Iva Jurišić, Lucija Mlinar, Anamarija Miljak, Martina Malević, Katarina Pilepić


Odbojka na pijesku
(2)
Pero Križanović, Nikša Dell'Orco


Plivanje (1)
Sanja Jovanović – 50m leđno


Rukomet - m
(16)
Ivan Pešić, Ivan Stevanovic, Hrvoje Batinović, Lovro Šprem, Jerko Matulić, Nik Dominik Tominec , Marino Marić, Filip Gavranović , Josip Vidović, Ivan Slišković, Marko Matić, Tim Thoss, Robert Markotić, Igor Karačić, Stefan Vujić, Damir Batinović


Rukomet – ž
(15)
Marina Razum, Ivana Kapitanović, Katarina Ježić, Dragica Džono , Andrea Čović, Nataša Janković, Ivana Milić, Iva Pongrac, Ekatarina Nemaškalo, Lana Franković, Jelena Vidović, Petra Oštarijaš, Sonja Bašić, Žana Čović, Iva Milanović Litre


Skijanje na vodi
(2)
Pavle Zobundžija, Feruccio Mužić – slalom


Sport invalida – plivanje
(4)
Marcela Mikulčić, Nataša Sobočan – 100m slobodno
Kristijan Mamić, Kristijan Vincetić – 100m slobodno


Streljaštvo
(5)
Snježana Pejčić - 10m zračna puška, 50m puška 3 pozicije
Marija Marović - 10m zračni pištolj, 25m pištolj
Giovanni Cernogoraz - Leteće mete (trap)
Bojan Đurković - 50m puška 3 pozicije, 50m puška prone, 10m zračna puška
Saša Špirelja - 10m zračni pištolj


Vaterpolo
(13)
Josip Pavić, Marko Bijač, Nikša Dobud, Ivan Krapić, Andro Bušlje, Ivan Milaković, Luka Lončar, Sandro Sukno, Petar Muslim, Luka Bukić, Maro Joković, Paulo Obradović, Anđelo Šetka


Veslanje
(1)
Marcela Milošević – samac

www.mersin2013.gov.tr

Projekt MI Mersin 2013.

Mediteranske igre od 1993.