Patras, 26. kolovoza 2019. - S Mediteranskih igara na pijesku, koje se od 25. do 31. kolovoza održavaju u grčkom Patrasu, stigle su i prve medalje hrvatskih predstavnika, točnije - predstavnice. Dvije srebrne kolajne osvojila je Dora Bassi u ronjenju i plivanju s perajama. Nakon odličja na 50 m apnea, Bassi je u finalnom nastupu na 200 m surfacea/površinski, također izborila srebro, iako je bila vodeća do posljednjih deset metara i zlato je bilo nadohvat ruke. Bez obzira na to, zaslugom Dore Bassi, Hrvatska je zauzela treće mjesto na ljestvici država osvajačica medalja, a nastupa ukupno 26 država.

Nažalost, ostali naši natjecatelji u istom sportu nisu bili konkurentni za pobjednička postolja. Drugog natjecateljskog dana na Mediteranskim igrama na pijesku u Patrasu legendarni hrvatski veslač Igor Boraska bio je sedmi u konkurenciji isto toliko natjecatelja u veslačkom sprintu (obalno veslanje).