Najuspješnija sportašica i sportaš 2018. godine u izboru Hrvatskog olimpijskog odbora su atletičarka Sandra Perković i nogometaš Luka Modrić. Naslov najuspješnije ženske sportske ekipe pripao je hrvatskoj karate reprezentaciji, a najuspješnije muške ekipe hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji. U kategoriji štafeta, parova i posada laureati su veslači Martin i Valent Sinković. Najuspješniji trener u izboru HOO-a je Zlatko Dalić. Za najveće sportske promicatelje Hrvatske u svijetu izabrana je hrvatska nogometna reprezentacija, a Posebno priznanje HOO-a za promicanje sporta pripalo je hrvatskoj teniskoj reprezentaciji za pobjedu u Davis Cupu 2018.

 

NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA SPORTAŠICA - Sandra Perković

Nominirane
1. SANDRA PERKOVIĆ - atletika/olimpijski sport; EP - 1. mjesto u bacanju diska (Berlin/NJEM, 6.-12. kolovoza 2018.), MI - 1.mjesto u bacanju diska (Tarragona/ŠPA, 22. lipnja - 1. srpnja 2018.)
2. SNJEŽANA PEJČIĆ - streljaštvo/olimpijski sport; SP - 3. mjesto u disciplini trostav 3x40 (Changwong/J. KOR, 2.-10. rujna 2018.)
3. KRISTINA TOMIĆ - taekwondo/olimpijski sport; EP - 1. mjesto u kateg. do 49 kg (Kazanj/RUS, 10.-13. svibnja 2018.), MI - 2.mjesto u kateg. do 49 kg (Tarragona/ŠPA, 22. lipnja - 1. srpnja 2018.)
4. MIRELA KARDAŠEVIĆ - ronjenje/neolimpijski sport; SP - 1. mjesto u disciplini dinamika bez peraja (Lignano/ITA, 11.-17. lipnja 2018.), SP - 2. mjesto u disciplini dinamika s jednom perajom (Lignano/ITA, 11.-17. lipnja 2018.), SP - 4. mjesto u disciplini dinamika bi-fins (Lignano/ITA, 11.-17. lipnja 2018.)
5. INES MARIČIĆ - kuglanje/neolimpijski sport; SP - 1. mjesto u sprintu (Cluj/RUM, 20.-26. svibnja 2018.), SP - 2. mjesto u kombinaciji (Cluj/RUM, 20.-26. svibnja 2018.), SP - 2. mjesto u kombinaciji 1x120+1x40 (Cluj/RUM, 20.-26. svibnja 2018.), SP - 3. mjesto pojedinačno (Cluj/RUM, 20.-26. svibnja 2018.)
6. NIKOLINA ŠUSTIĆ STANKOVIĆ - atletika/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; SP - 1. mjesto u ultramaratonu na 100 km (Sv. Martin na Muri/HRV, 8. rujna 2018.)
7. MIRNA BOSAK - kuglanje/neolimpijski sport; SP - 2. mjesto u sprintu (Cluj/RUM, 20.-26. svibnja 2018.), SP - 3. mjesto u kombinaciji (Cluj/RUM, 20.-26. svibnja 2018.)
8. CARROLINA BAJRIĆ - boćanje/neolimpijski sport; SP - 2. mjesto u disciplini bližanje i izbijanje u krug (Jianxing/KIN, 23.-28. listopada 2018.)
9. ALESANDRA HASSANI - karate/olimpijski sport; EP - 2. mjesto u kateg. do 55 kg (Novi Sad/SRB, 10.-13. svibnja 2018.)
10. LUCIJA BABIĆ – sambo/neolimpijski sport; SP - 2. mjesto u disciplini sportski sambo (Bukurešt/RUM, 8.-12. studenoga 2018.)
11. HELENA BELJAK – savate/neolimpijski sport; SP – 3. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – do 48 kg (Plovdiv, BUG, 17.-21.10.2018.)
12. ANA MARIJA BUJAS ČELAN – karate/olimpijski sport; EP – 3. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – +68 kg (Novi Sad, SRB, 10.-13.5.2018.)
13. MARIJA ŠTETIĆ – taekwondo/olimpijski sport; EP - 3. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – kat. - 57 kg (Kazan, RUS, 10.-13.5.2018.)
14. VALENTINA PEREGLIN – streljaštvo/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; EP – 1. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – samostrel field (Parnu, EST, 27.6.-5.7.2018.)
15. LUCIJA REGVAT – savate/neolimpijski sport; EP – 2. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – do 52 kg (Pariz, FRA, 29.9.2018.)
16. VANESA TOT – kajak/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; EP - 2. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – C-1, maraton (Metković, HRV, 5.-7.7.2018.)
17. IVANA MARANIĆ – judo/olimpijski sport; EP - 5. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – kat. + 78 kg (Tel Aviv, IZR, 26.-28.4.2018.)
18. BARBARA MATIĆ – judo/olimpijski sport; EP - 5. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – kat. do 70 kg (Tel Aviv, IZR, 26.-28.4.2018.)
19. IVA RADOŠ – taekwondo/olimpijski sport-neolimpijska kategorija; EP - 3. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – kat. - 73 kg (Kazan, RUS, 10.-13.5.2018.)
20. KRISTINA BEROŠ – taekwondo/olimpijski sport-neolimpijska kategorija; EP - 3. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – kat. - 62 kg (Kazan, RUS, 10.-13.5.2018.)
21. JELENA PEHAR – karate/olimpijski sport-neolimpijska kategorija; SP – 5. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – borbe do 50 kg (Madrid, ŠPA, 5.-11.11.2018.)
22. ANA JAMBROVIĆ – kuglanje/neolimpijski sport; SP – 5. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – pojedinačno (Cluj, RUM, 20.-26.5.2018.)
23. NIKOLINA KRIVANEK – streljaštvo/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; EP – 3. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – samostrel field (Parnu, EST, 27.6.-5.7.2018.)
24. ANDREJA IVANČEVIĆ – atletika/olimpijski sport; MI – 1. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – 100m (Tarragona, ŠPA, 22.6.-1.7.2018.)
25. MATEJA JELIĆ – taekwondo/olimpijski sport; MI – 1. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – do 67 kg (Tarragona, ŠPA, 22.6.-1.7.2018.)
26. NIVES JELOVICA – boćanje/neolimpijski sport; MI – 1. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – precizno izbijanje (Tarragona, ŠPA, 22.6.-1.7.2018.); SP – 5. mjesto/Seniorke/Pojedinac (ž) – pojedinačno klasično (Jianxing, KIN, 23.-28.10.2018.)

NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ - Luka Modrić

Nominirani
1. LUKA MODRIĆ - nogomet/olimpijski sport; SP - 2. mjesto s hrvatskom reprezentacijom (RUS, 14. lipnja - 15. srpnja 2018.), Pojedinačna priznanja: Najbolji nogometaš SP-a 2018., Najbolji svjetski nogometaš u izboru FIFA-e, Najbolji europski nogometaš u izboru UEFA-e i osvajač Zlatne lopte kao najbolji svjetski nogometaš u izboru magazina France Football, Prvi nogometaš u povijesti koji je osvojio četiri prestižna naslova najboljeg u istoj godini
2. IVAN KVESIĆ - karate/olimpijski sport; SP - 1. mjesto u kateg. do 84 kg (Madrid/ŠPA, 5.-11. studenoga 2018.), EP - 2. mjesto u kateg. do 84 kg (Novi Sad/SRB, 10.-13. svibnja 2018.)
3. PETAR GORŠA - streljaštvo/olimpijski sport; SP - 2. mjesto u disciplini zračna puška 10 m (Changwong/J. KOR, 2.-10. rujna 2018.), SP - 2. mjesto u disciplini trostav 50 m (Changwong/J. KOR, 2.-10. rujna 2018.)
4. MARIN RANTEŠ - biciklizam/olimpijski sport; SK - ukupno 1. mjesto u disciplini BMX Freestyle
5. MIRAN MARIČIĆ - streljaštvo/olimpijski sport; SP - 3. mjesto u disciplini zračna puška 10 m (Changwong/J. KOR, 2.-10. rujna 2018.)
6. MARIN ČILIĆ - tenis/olimpijski sport; GRAND SLAM - 2. mjesto na Australian Openu (Melbourne/AUS, 15.-28. siječnja 2018.), DAVIS CUP - 1. mjesto s hrvatskom teniskom reprezentacijom (Lille/FRA, 23.-25. studenoga 2018.)
7. TONI KANAET - taekwondo/olimpijski sport-neolimpijska kategorija; EP - 1. mjesto u kateg. do 74 kg (Kazanj/RUS, 10.-13. svibnja 2018.)
8. LOVRE BREČIĆ - taekwondo/olimpijski sport-neolimpijska kategorija; EP - 1. mjesto u kateg. do 63 kg (Kazanj/RUS, 10.-13.svibnja 2018.)
9. GORAN ČOLAK - ronjenje/neolimpijski sport; SP (bazeni) - 1. mjesto u disciplini dinamika s jednom perajom (Lignano/ITA, 11.-17. lipnja 2018.), SP (bazeni) - 1. mjesto u disciplini statika (Lignano/ITA, 11.-17. lipnja 2018.), SP (bazeni) - 1. mjesto + svjetski rekord u disciplini dinamika bi-fins (Lignano/ITA, 11.-17. lipnja 2018.)
10. IVAN ŠARIĆ - šah/neolimpijski sport; EP - 1. mjesto (Batumi/GRU, 17.-28. ožujka 2018.)
11. ARIJAN HUCALJUK - zrakoplovstvo/neolimpijski sport; SP – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac/F-3-J (Brasov, RUM, 22.-28.7.2018.), EP – 2. mjesto/Seniori/Pojedinac/F-3-K (Martin, SVK, 8.-14.7.2018.), EP – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac/F-5-J (Dupnitsa, BUG, 19.-25.8.2018.)
12. ROBERT SELIGMAN – gimnastika/olimpijski sport; EP - 2. mjesto/Seniori/Pojedinac/konj s hvataljkama (Glasgow, UK, 9.-12.8.2018.)
13. MARTIN DOLENC – jedrenje/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; SP – 2. mjesto/Seniori/Pojedinac/kiteboard (Gizzeria, ITA, 25.-29.7.2018.)
14. ANTON GLASNOVIĆ – streljaštvo/olimpijski sport; EP – 2. mjesto/Seniori/Pojedinac - leteće mete-trap 125 meta (Leobersdorf, AUT, 30.7.-13.8.2018.)
15. GORAN OŽBOLT – športski ribolov/neolimpijski sport; SP – 2. mjesto/Seniori/Pojedinac - casting (Ronneby, ŠVE, 5.-9.9.2018.)
16. ENRICO MAROTTI – jedrenje/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; SP – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac - windsurf (Hvide Sande, DAN, 9.-14.9.2018.)
17. ROBERT LEŠKO – zrakoplovstvo/neolimpijski sport; SK UKUPNO – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac- F-1-A
18. DANIJEL JANEČIĆ – hrvanje/olimpijski sport; SP – 5. mjesto/Seniori/Pojedinac – GR 67kg (Budimpešta, MAĐ, 24.-28.10.2018.)
19. DOMAGOJ PEREGLIN – streljaštvo/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; EP – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac- samostrel field (Parnu, EST, 27.6.-5.7.2018.)
20. VEDRAN TEPAVAC – wushu/neolimpijski sport; EP – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac – Tui shou teška kategorija (Moskva, RUS, 11.-15.5.2018.)
21. ANDREJ JELEČKI – wushu/neolimpijski sport; EP – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac – Tui shou laka kategorija (Moskva, RUS, 11.-15.5.2018.)
22. JOSIP KUNA – streljaštvo/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; SP – 3. mjesto/Seniori/Pojedinac – 300m piška ležeći (Changwon, KOR, 31.8.-15.9.2018.)
23. ZVONKO JELAČIĆ – jedrenje/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; EP – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac – klasa modeli 'one metre' (Rogoznica, HRV, 8.- 13.4.2018.)
24. HRVOJE MARINOVIĆ – kuglanje/neolimpijski sport; SP – 3. mjesto/Seniori/Pojedinac – Kombinacija (Cluj, RUM, 20.-26.5.2018.), SP – 5. mjesto/Seniori/Pojedinac – pojedinačno (Cluj, RUM, 20.-26.5.2018.)
25. BUDIMIR ŠOBAT – ronjenje/neolimpijski sport; SP (bazeni) – 3. mjesto/Seniori/Pojedinac - statika (Lignano, ITA, 11.-17.6.2018.)
26. MARIN ĆUBELA – boćanje/neolimpijski sport; EP – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac/bližanje i izbajanje u krug (Saint Vulbas, FRA, 8.-11.2.2018.)
27. PERO ĆUBELA – boćanje/neolimpijski sport; EP – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac/precizno izbijanje (Alassio, ITA, 16.10.2018.), MI – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac/precizno izbajanje (Tarragona, ŠPA, 22.6.-1.7.2018.)
28. IVAN GALZINA – športski ribolov na moru/neolimpijski sport; SP – 3. mjesto/Seniori/Pojedinac – udičarenje iz brodice štapom (Setubal, POR, 15.-22.9.2018.)
29. MARKO GOSPOČIĆ – savate/neolimpijski sport; SP – 3. mjesto/Seniori/Pojedinac – assaut do 80kg (Plovdiv, BUG, 17.-21.10.2018.), EP – 3. mjesto/Seniori/Pojedinac – assaut do 80kn (Pamiers, FRA, 14.-16.6.2018.)
30. DARIO BOROŠA – savate/neolimpijski sport; SP – 3. mjesto/Seniori/Pojedinac – assaut do 70kg (Plovdiv, BUG, 17.-21.10.2018.)
31. ALEN NOKAJ – savate/neolimpijski sport; SP – 3. mjesto/Seniori/Pojedinac – assaut do 60kg (Plovdiv, BUG, 17.-21.10.2018.)
32. PIERO MARIĆ – taekwondo/olimpijski sport-neolimpijska kategorija; EP - 3. mjesto/Seniori/Pojedinac (m) – kat. do 74 kg (Kazan, RUS, 10.-13.5.2018.)
33. DENI ANDRUN RAZIĆ – taekwondo/olimpijski sport-neolimpijska kategorija; EP - 3. mjesto/Seniori/Pojedinac (m) – kat. do 63 kg (Kazan, RUS, 10.-13.5.2018.)
34. VANJA PELEŠ – ronjenje/neolimpijski sport; SP (bazeni) – 3. mjesto/Seniori/Pojedinac/dinamika bez peraja (Lignano, ITA, 11.-17.6.2018.), SP (bazeni) – 5. mjesto/Seniori/Pojedinac/dinamika s jednom perajom (Lignano, ITA, 11.-17.6.2018.)
35. ANTE KOVAČEVIĆ – jedrenje/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; EP – 2. mjesto/Seniori/Pojedinac – klasa modeli 'one metre' (Rogoznica, HRV, 8.- 13.4.2018.)
36. DOMAGOJ BUDEN – streličarstvo/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; SP – 4. mjesto/Seniori/Pojedinac – složeni luk FIELD (Cortina d'Ampezzo, ITA, 14.9.2018.)
37. MARIJAN KAJFEŠ – streljaštvo/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; EP – 2. mjesto/Seniori/Pojedinac- samostrel field (Parnu, EST, 27.6.-5.7.2018.)
38. AMAR MUSIĆ – dizanje utega/olimpijski sport; MI – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac/do 85kg - izbačaj (Tarragona, ŠPA, 22.6.-1.7.2018.)
39. LUKA RADONIĆ - veslanje/olimpijski sport-neolimpijska disciplina; MI – 1. mjesto/Seniori/Pojedinac/samac – laki seniori (Tarragona, ŠPA, 22.6.-1.7.2018.)

 

NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA - Hrvatska karate reprezentacija

Nominirane 
HRVATSKA KARATE REPREZENTACIJA - olimpijski sport - neolimpijski uvjet; (Ana-Marija Bujas Čelan, Marina Barac, Ana Lenard, Alesandra Hassani); EP - 3. mjesto u disciplini borbe (Novi Sad/SRB 10.-13. svibnja 2018.)
HRVATSKA SAMOSTRELSKA REPREZENTACIJA - olimpijski sport - neolimpijska disciplina; (Nikolina Krivanek, Sanja Komar, Valentina Pereglin); EP - 1. mjesto u disciplini samostrel field (Parnu/EST, 27. lipnja - 5. srpnja 2018.)
HRVATSKA ODBOJKAŠKA REPREZENTACIJA - olimpijski sport; (Nikolina Božičević, Bernarda Brčić, Božana Butigan, Beta Dumančić, Samanta Fabris, Sanja Gamma, Vedrana Jakšetić, Dinka Kulić, Rene Sain, Martina Šamadan, Elena Vukić, Antonia Volmut); MI - 1. mjesto (Tarragona/ŠPA, 22. lipnja - 1. srpnja 2018.)

 

NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA MUŠKA SPORTSKA EKIPA - Hrvatska nogometna reprezentacija

Nominirani
1. HRVATSKA NOGOMETNA REPREZENTACIJA - olimpijski sport; (Lovre Kalinić, Danijel Subašić, Dominik Livaković, Tin Jedvaj, Vedran Ćorluka, Dejan Lovren, Šime Vrsaljko, Josip Pivarić, Ivan Strinić, Domagoj Vida, Duje Ćaleta-Car, Milan Badelj, Filip Bradarić, Mateo Kovačić, Luka Modrić, Ivan Rakitić, Marcelo Brozović, Ante Rebić, Ivan Perišić, Mario Mandžukić, Andrej Kramarić, Marko Pjaca); SP - 2. mjesto (RUS, 14. lipnja - 15. srpnja 2018.)
2. HRVATSKA TENISKA REPREZENTACIJA - olimpijski sport - neolimpijski uvjet; (Marin Čilić, Borna Ćorić, Ivan Dodig, Mate Pavić, Franko Škugor); Davis Cup - 1. mjesto (Lille/FRA, 23.-25. studenoga 2018.)
3. HRVATSKA RUKOMETNA REPREZENTACIJA - olimpijski sport - neolimpijska disciplina; (Mario Lacković, Tomislav Lauš, Filip Goričanec, Ivan Jurić, Josip Leko, Matej Semren, David Henigman, Lucijan Bura, Josip Matezović, Dominik Marković); SP - 2. mjesto u rukometu na pijesku (Kazanj/RUS, 24.-27. rujna 2018.)
4. HRVATSKA STRELJAČKA REPREZENTACIJA - olimpijski sport - neolimpijski uvjet; (Petar Gorša, Miran Maričić, Marin Čerina); EP - 2. mjesto u disciplini zračna puška 10 m (Gyor/MAĐ, 16.-26. veljače 2018.)
5. HRVATSKA VATERPOLSKA REPREZENTACIJA - olimpijski sport; (Marko Bijač, Marko Macan, Loren Fatović, Luka Lončar, Maro Joković,Ivan Buljubašić, Ante Vukičević, Andro Bušlje, Lovre Miloš, Josip Vrlić, Anđelo Šetka, Javier Garcia Gadea, Ivan Marcelić); EP - 3. mjesto (Barcelona/ŠPA 16.-28. srpnja 2018.)
6. HRVATSKA SAMOSTREL REPREZENTACIJA - olimpijski sport - neolimpijska disciplina; (Andrej Krstinić, Domagoj Pereglin, Marijan Kajfeš); EP - 1. mjesto u disciplini samostrel field (Parnu/EST, 27. lipnja - 5. srpnja 2018.)
7. HRVATSKA STRELJAČKA REPREZENTACIJA - olimpijski sport - neolimpijski uvjet; (Petar Gorša, Miran Maričić, Andrija Mikuljan); SP - 5. mjesto u disciplini zračna puška 10 m (Changwon/J. KOR, 31. kolovoza -15. rujna 2018.)
8. HRVATSKA STRELJAČKA REPREZENTACIJA - olimpijski sport; (Giovanni Cernogoraz, Josip Glasnović, Anton Glasnović); SP - 5. mjesto u disciplini trap - 125 letećih meta (Changwon/J. KOR, 31. kolovoza - 15. rujna 2018.)
9. HRVATSKA STRELIČARSKA REPREZENTACIJA – olimpijski sport-neolimpijska disciplina; (Domagoj Buden, Ivan Markeš, Mario Vavro); EP – 3. mjesto/Seniori/Ekipa – složeni luk (Legnice, POLJ, 27.8.-1.9.2018.)
10. HRVATSKA RUKOMETNA REPREZENTACIJA – olimpijski sport; (Ivan Stevanović, Mirko Alilović, Zlatkko Horvat, Ivan Čupić, Manuel Štrlek, Lovro Mihić, Željko Musa, Igor Vori, Jakov Gojun, Marko Mamić, Stipe Mandalinić, Domagoj Duvnjak, Igor Karačić, Luka Cindrić, Marko Kopljar, Luka Stepančić); EP – 5. mjesto/Seniori/Ekipa – (HRV, 12.-28.1.2018.)
11. HRVATSKA BILJARSKA REPREZENTACIJA – neolimpijski sport; (Michel Bartol, Roberto Bartol, Ante Šola, Tomislav Šušić); EP - 3. mjesto/Seniori/Ekipa (Veldhoven, NIZ, 19.-31.7.2018.)
12. HRVATSKA RUKOMETNA REPREZENTACIJA – olimpijski sport; (Matej Ašanin, Josip Božić-Pavletić, Bruno Butorac, Josip Ereš, Tin Kontrec, Halil Jaganjac, Lovro Jotić, David Mandić, Petar Medić, Ante Kaleb, Valentino Ravnić, Marin Šipić, Ivan Sršen, Mate Šunjić, Leon Šušnja, Jakov Vranković); MI - 1. mjesto/Seniori/Ekipa (Tarragona, ŠPA, 22.6.-1.7.2018.)

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PAR, ŠTAFETA ILI POSADA - Martin Sinković i Valent Sinković

Nominirani
1. MARTIN SINKOVIĆ I VALENT SINKOVIĆ - veslanje/olimpijski sport; SP - 1. mjesto u dvojcu bez kormilara (Plovdiv/BUG, 9.-16. rujna 2018.), EP - 1. mjesto u dvojcu bez kormilara (Glasgow/UK, 2.-5. kolovoza 2018.), SK - 2. mjesto ukupno u dvojcu bez kormilara
2. ŠIME FANTELA I MIHOVIL FANTELA - jedrenje/olimpijski sport; SP - 1. mjesto u klasi 49-er (Aarhus/DAN, 30. srpnja - 12. kolovoza 2018.)
3. ANA JAMBROVIĆ I HRVOJE MARINOVIĆ - kuglanje/neolimpijski sport; SP - 2. mjesto u mješovitim parovima - Tandem Mix (Cluj/RUM, 20.-26. svibnja 2018.)
4. MATEO NAČINOVIĆ I CARROLINA BAJRIĆ – boćanje/neolimpijski sport; SP - 3. mjesto u mješovitim parovima - mješovita štafeta (Jianxing/KIN, 30. listopada 2018.)
5. NIVES JELOVICA I TANJA GRUBIŠA - boćanje/neolimpijski sport; SP - 3. mjesto u disciplini ženski parovi klasično (Jianxing/KIN, 30. listopada 2018.)
6. DARIJAN ŽIVOLIĆ I MARINO MILIČEVIĆ - boćanje/neolimpijski sport; EP - 3. mjesto u disciplini štafetno izbijanje (Alassio/ITA, 30. listopada 2018.)
7. NENAD TADIĆ I ALEN GUŠTIN - boćanje/neolimpijski sport; EP - 3. mjesto u disciplini muški parovi klasično (Alassio/ITA, 30. listopada 2018.)
8. DOMAGOJ BUDEN I AMANDA MLINARIĆ - streličarstvo/olimpijski sport - neolimpijska disciplina; EP - 3. mjesto mješovitih parova discipline složeni luk (Legnica/POLJ, 27. kolovoza - 1. rujna 2018.)

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PROMICATELJ HRVATSKE U SVIJETU - Hrvatska nogometna reprezentacija

 

NAJUSPJEŠNIJI HRVATSKI TRENER - Zlatko Dalić

Nominirani
1. Zlatko Dalić - nogomet
2. Edis Elkasević - atletika
3. Ivan Drviš - ronjenje
4. Toni Tomas - taekwondo
5. Edo Fantela - jedrenje
6. Nikola Bralić - veslanje
7. Siniša Vitez - streljaštvo
8. Esad Garibović - karate
9. Željko Krajan - tenis
10. Davorin Kuljašević - šah