Hrvatski šahisti Robert Zelčić i Mladen Palac osvojili su zlatnu, odnosno brončanu medalju na Europskom prvenstvu u brzopoteznom šahu, održanom 18. i 19. veljače u Cannesu. Povodom ovog uspjeha, pre...

Hrvatski šahisti Robert Zelčić i Mladen Palac osvojili su zlatnu, odnosno brončanu medalju na Europskom prvenstvu u brzopoteznom šahu, održanom 18. i 19. veljače u Cannesu. Povodom ovog uspjeha, predsjednik i glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora Zlatko Mateša i Josip Čop upriličili su u ponedjeljak 6. ožujka prijem za šahovsku delegaciju u kojoj su uz osvajače medalja bili i predsjednik Hrvatskog šahovskog saveza Stjepan Šturlan, glavni tajnik Ervin Sindik, izbornik muške reprezentacije Krunoslav Hulak te članovi UO HŠS-a Boris Badanjak i Željko Kiseljak. "Nismo se nadali ovakvom uspjehu, pogotovo osvajanju dviju medalja jer je konkurencija bila iznimno jaka" rekao je zlatni velemajstor Robert Zelčić. Na EP-u je sudjelovalo 200 igrača, a kroz kvalifikacije ih je 32 ušlo u finale. Predsjednik Mateša čestitao je hrvatskim velemajstorima, rekavši kako je njihov uspjeh iznimno vrijedan, a predstavlja kontinuitet uspjeha hrvatskih šahista na međunarodnoj sceni. U finalu su bila šestorica hrvatskih šahista, a u vrhu je bio i Ante Šarić osvojivši 8. mjesto.