Ispis

Zagreb, 10. travnja 2021. - Trećeg dana Europskog taekwondo prvenstva u Sofiji Hrvatska je stigla do treće zlatne medalje i uoči posljednjeg dana EP-a vodeća je na ljestvici država osvajačica odličja. Matea Jelić i Bruna Vuletić nastavile su zlatni niz, pridruživši se Leni Stojković s naslovom europske prvakinje.

U kategoriji do 67 kg evidentna olimpijska kandidatkinja za Tokio Matea Jelić svladala je u osmini finala Čehinju Stolbovu prekidom borbe (25-4), da bi u četvrtfinalu i drugim prekidom (26-6) deklasirala Furedi iz Mađarske. U polufinalnom dvoboju protiv Francuskinje Magde Wiet Henin Jelić je trijumfirala u drami zlatnog boda te prošla u finale nakon 8-8 u tri runde. U finalu je s 13-10 pobijedila jednu od najboljih na svijetu, Britanku Lauren Williams.

Iako je prije deset dana preboljela koronavirus te zbog toga propustila reprezentativne pripreme, do najsjajnije medalje stigla je i 22-ogodišnja Bruna Vuletić u kategoriji do 62 kg. Brončana s posljednjeg SP-a slavila je u osmini finala protiv čvrste Litavke Tvaronaviciute (5-1), da bi je u borbi za medalju dočekala Iranka Kimia Alizadeh, osvajačica olimpijske bronce iz Rija, svjetska doprvakinja iz Mujua te brončana sa SP-a u Čeljabinsku. Kimia je pobjegla u Europu te je pravo nastupa dobila pod zastavom izbjeglica. Ipak, članica splitskog Marjana je odradila perfektnu borbu, pratila doslovno svaku uputu trenera Veljka Laure i pobijedila s 10-0. U polufinalu je Bruna deklasirala Ruskinju Prokudinu 14-2, a u finalu je u neizvjesnoj borbi svladala Mariju Štetić, članicu reprezentacije BiH (14-10).

Hrvatski olimpijski odbor (HOO) čestita Matei Jelić i Bruni Vuletić osvajanje naslova europske prvakinje u taekwondou!