Posljednjeg dana natjecanja na 23. Svjetskom prvenstvu u kajaku i kanuu na divljim vodama koje je održano na rijeci Sesiji na sjeveru Italije, hrvatski reprezentativci nisu uspjeli osvojiti odličje....

Posljednjeg dana natjecanja na 23. Svjetskom prvenstvu u kajaku i kanuu na divljim vodama koje je održano na rijeci Sesiji na sjeveru Italije, hrvatski reprezentativci nisu uspjeli osvojiti odličje. Na programu su, prvi put na SP bile kratke sprint utrke na 500 metara, a najbolje plasirani naš reprezentativac bio je Tomislav Hohnjec u kanuu jednosjedu (C-1) na šestoj poziciji sa zaostatkom od sedam sekundi i 30 stotinki za pobjednikom Talijanom Vladom Panatijem , 4:17:02. Željko Petrić bio je sedmi, +07:39, Tomislav Lepan osmi, +08:21, a Franjo Guščić jedanaesti +11:53. U kanuu dvosjedu posada Raus-Peček zauzela je šesto mjesto sa zaostatkom od pet sekundi i 94 stotinke za pobjednicima Francuzima Clermont i Supply (4:10:09). Druga hrvatska posada Martinčević - Gojić bila je šesnaesta, +19:79. Tako se hrvatski reprezentativci iz Italije vraćaju s tri osvojene medalje, srebrnim odličjem Tomislava Hohnjeca, zlatnom medaljom u ekipnoj konkurenciji kanua jednosjeda 3 X (C-1) i brončanom medaljom u ekipnoj konkurenciji kanua dvosjeda 3 X (C-2).