HR | EN

Alpe Jadran Kaposvar-Somogy 2006.

Natjecanje

Alpe Jadran Kaposvar-Somogy 2006.

Program tradicionalne multisportske priredbe koja je okupila 1200 mladih sportaša i sportašica, rođenih 1989., 1990. i mlađi - iz 18 pokrajina Italije, Švicarske, Austrije, Njemačke, Mađarske, te republika Slovenije i Hrvatske, obuhvatio je sljedeće sportove: atletika (M+Ž), plivanje (M+Ž), odbojka (Ž), košarka (M), vaterpolo (M). Hrvatski sportaši i sportašice su nastupili u svim sportovima.
 
MISIJA-Hrvatska sportska delegacija na Igrama mladeži Alpe-Jadran u Mađarskoj 2006. brojala je 81 natjecatelj od kojih su 34 sportašice i 47 sportaša. Nastupili su u atletici, plivanju, odbojci, košarci i vaterpolu.
 
Članovi Misije bili su: Damir Šegota (Šef Misije), Lucian Vukelić (liječnik), Slobodan Škorić (fizioterapeut), Radica Jurkin (član), Željko Klarić (gost - predstavnik RZ Alpe-Jadran u RH), Nada Senčar (gost-predstavnik HOO-a), novinar Robertino Šalinović (HINA).
 
Atletika-Sportaši: Dejan Cepanec, Frane Copot, Ante Pokrajčić, Antonio Wiengartner, Nenad Šarančić, Juraj Paris, Filip Fićor, Tomislav Biškup, Marin Premeru, Stipe Žunić, Marko Padovan, Ivan Šimunjak, Nikola Vujnović. Sportašice: Anja Grbeš, Ivana Lončarek, Kristina Vilk, Antonija Žalac, Marina Milković, Mirjana Gagić, Ana Šimić, Sandra Perković, Ana Ružević, Ivana Serdarušić, Marija Gredelj, Ana Marija Osip
 
Od stručnih osoba koji su pratili sportaše i sportašice bili su: vođa ekipe Jasmina Katalinić i treneri (Ivan Ivančić, Ante Bonačić, Ante Brkljačić, Igor Čordaš).
 
Košarka: Leon Radošević, Sven Smajlagić, Luka Mijalić, Ivan Kovač, Zvonimir Bagarić, Filip Stanić, Lovro Reljanović, Goran Fodor, Ivica Radić, Mario Delaš, Danijel Popović, Marko Pavelić
 
Od stručnih osoba koji su pratili sportaše bili su: vođa ekipe Boris Jakimenko, trener Darko Kunce, pomoćni trener Darko Jurković.
 
Plivanje-Sportaši: Boris Lončarić, Saša Kužnar, Luka Leskur, Luka Škugor, Miroslav Siničković, Luka Škorić, Andrej Belaić, Marko Tanasovski, Slavko Borzić. Sportašice: Maria Čuljak, Matea Peteh, Eni Bratović, Monika Babok, Nela Samardžić, Margareta Vudrić, Franka Gruja, Ivana Pijanović, Željana Knežević, Anja Mihanović
 
Od stručnih osoba koji su pratili sportaše i sportašice bili su: treneri (Pero Kuterovac, Joško Kuhar, Dimitar Bobev), te fizioterapeut Goran Ožić Bebek.
 
Odbojka-Sportašice: Danica Ujević, Majda Kovač, Jelena Alajbeg, Matea Ikić, Ivana Kalebić, Marina Ljubičić, Anamarija Leko, Kristina Kalapač, Aleksandra Panić, Mia Todorović, Magda Petković, Dunja Novalić.
 
Od stručnih osoba koji su pratili sportašice bili su: treneri Damir Jurko i Zenka Urlić, te liječnik Alena Zhukouskaya.
 
Vaterpolo-Sportaši: Mirko Nižić, Marko Farkaš, Mateo Ćuk, Ivan Banovac, Đivo Buconić, Josip Šutalo, Sandro Sukno, Marko Martinić, Luka Vukić, Filip Vuleta, Duje Živković, Marko Perković, Ante Čorušić.
 
Od stručnih osoba koji su pratili sportaše bili su: vođa ekipe Ivan Asić, te pomoćni trener Ivica Tucak.

Medalja Sport Sportaš
Zlato Atletika Kristina Vilk (800 m)
Zlato Atletika Antonija Žalac (1500 m)
Zlato Atletika Marina Milković (3000 m)
Zlato Atletika Sandra Perković (kugla)
Zlato Atletika Sandra Perković (disk)
Zlato Atletika Ana Ružević (koplje)
Zlato Atletika Ana Šimić (vis)
Zlato Atletika Antonio Weingartner (1500 m)
Zlato Atletika Filip Fićor (vis)
Zlato Atletika Marin Premeru (kugla)
Zlato Atletika Marin Premeru (koplje)
Zlato Atletika Stipe Žunić (koplje)
Zlato Plivanje Saša Kužnar (200 m leptir)
Zlato Plivanje 4x100 m slobodno
Luka Škorić, Boris Lončarić, Slavko Borzić, Marko Tanasovski, Andrej Belaić
Zlato Košarka Hrvatska košarkaška reprezentacija (m)
Leon Radošević, Sven Smajlagić, Luka Mijalić, Ivan Kovač, Zvonimir Bagarić, Tomislav Zubčić, Lovro Reljanović, Goran Fodor, Krešimir Mustapić, Mario Delaš, Danijel Popović, Marko Pavelić
Zlato Odbojka Hrvatska odbojkaška reprezentacija (ž)
Danica Ujević, Majda Kovač, Jelena Alajbeg, Matea Ikić, Ivana Kalebić, Marina Ljubičić, Anamarija Leko, Kristina Kalapač, Aleksandra Panić, Mia Todorović, Magda Petković, Dunja Novalić
Zlato Vaterpolo Hrvatska vaterpolo reprezentacija (m)
Mirko Nižić, Matija Biličić, Mateo Ćuk, Ivan Banovac, Nikola Crnčević, Josip Šutalo, Sandro Sukno, Marko Martinić, Luka Vukić, Filip Vuleta, Duje Živković, Marko Perković, Ante Čorušić
Srebro Plivanje 4x100 m mješovito
Luka Leskur, Luka Škugor, Luka Škorić, Boris Lončarić
Srebro Plivanje Boris Lončarić (200 m slobodno)
Srebro Atletika Antonio Weingartner (3000 m)
Srebro Atletika Dejan Cepanec (100 m)
Srebro Atletika Dejan Cepanec (200 m)
Srebro Atletika Kristina Vilk (400 m)
Srebro Atletika 4x100 m
Ivana Serdarušić, Marija Gredelj, Ana Marija Osip, Anja Grbeš
Srebro Plivanje Boris Lončarić (400 m slobodno)
Srebro Plivanje Luka Škugor (200 m prsno)
Srebro Plivanje Luka Leskur (100 m leđno)
Bronca Atletika Anja Grbeš (100 m)
Bronca Atletika Ivana Lončarek (100 m prepone)
Bronca Atletika Ivana Lončarek (100 m prepone)
Bronca Atletika Frane Copot (400 m)
Bronca Atletika Ante Pokrajčić (800 m)
Bronca Atletika Nenad Šarančić (110 m prepone)
Bronca Atletika Mirjana Gagić (dalj)
Bronca Plivanje Saša Kužnar (100 m leptir)
Bronca Plivanje Eni Bratović (100 m slobodno)
Bronca Plivanje 4x100 mješovito
Ivana Pijanović, Margareta Vudrić, Željana Knežević, Matea Peteh
Bronca Plivanje Franka Gruja (200 m mješovito)
Bronca Plivanje 4x100 m slobodno
Matea Peteh, Margareta Vudrić, Željana Knežević, Eni Bratović, Nela Samardžić, Monika Babok

povratak

Olimpijska marketinška obitelj