Najbolja hrvatska skijašica Janica Kostelić još jednom je briljirala na Zimskim olimpijskim igrama u Salt Lake Cityu. Nakon zlata u kombinaciji osvojila je i srebrnu medalju u superveleslalomu, disc...

Najbolja hrvatska skijašica Janica Kostelić još jednom je briljirala na Zimskim olimpijskim igrama u Salt Lake Cityu. Nakon zlata u kombinaciji osvojila je i srebrnu medalju u superveleslalomu, disciplini u kojoj se do danas nikada nije uspinjala na pobjedničko postolje. Dosadašnji najbolji Janičin plasman u Super-G bilo je četvrto mjesto iz Cortine d'Ampezzo. Ovim uspjehom mlada Zagrepčanka postala je tek druga hrvatska sportašica koja je na olimpijskim igrama osvojila zlatnu i srebrnu medalju. Prije nje to je uspjelo plivačici Đurđici Bjedov 1968. godine u Meksiku. Janica je stazu dugu 1944 metra sa 38 vrata prošla gotovo bez pogreške. Tek jedna sitnica u gornjem dijelu staze udaljila ju je od najsjajnijeg odličja. Iznenađujuća pobjednica Talijanka Daniela Ceccarelli bila je brža za tek pet stotinki sekunde. Treće mjesto pripalo je još jednoj Talijanki, Karin Putzer. Još uvijek aktualnu pobjednicu svjetskog kupa do konca igara očekuju jos dva nastupa, slalom i veleslalom, gdje će imati priliku dostići rekord Švicarke Vreni Schneider, koja je na ZOI 1994. godine osvojila tri medalje. S dvije medalje, zlatom i srebrom Hrvatska trenutno dijeli 13. mjesto na ljestvici osvajača odličja s Južnom Korejom. REZULTATI: 1. Daniela Ceccarelli (ITA) 1:13.59 2. JANICA KOSTELIĆ (HRVATSKA) 1:13.64 3. Karen Putzer (ITA) 1:13.86