Hrvatski nordijac Damir Jurčević zauzeo je 48. mjesto u kvalifikacijama skijaškog trčanja u disciplini sprint na 1.500 metara. Jurčević je ostvario vrijeme od 3:05,90 minuta, što mu je u konkurenici...

Hrvatski nordijac Damir Jurčević zauzeo je 48. mjesto u kvalifikacijama skijaškog trčanja u disciplini sprint na 1.500 metara. Jurčević je ostvario vrijeme od 3:05,90 minuta, što mu je u konkureniciji 72 natjecatelja donijelo zadovoljavajuće 48. mjesto, ali ne i plasman u daljnji tijek natjecanja. Šesnaest prvoplasiranih natjecatelja izborilo je nastup u drugom krugu, a četvorica u finale u kojem je svjetski prvak Norvežanin Tor Arne Hetland postao prvi olimpijski pobjednik u ovoj disciplini. Hetland, koji je bio izraziti favorit, prešao je dionicu od 1.500 metara za 2 minute i 56.9 sekundi, a zlato je osvojio za najmanju moguću razliku - svega jednu stotinku sekunde. Toliki je zaostatak u foto-finišu izmjeren Nijemcu Peteru Schlickenriederu, dok je u uzbudljivoj utrci brončani Talijan Cristian Zorzi zaostao tek tri stotinke sekunde za pobjednikom. Četvrti sudionik finala Šveđanin Bjoern Lind ostao je bez medalje za 9 stotinki sekunde. Rezultati: 1. Tor Arne Hetland (NOR) 2 minute 56.9 sekundi 2. Peter Schlickenrieder (NJEM) 2:57.0 3. Cristian Zorzi (ITA) 2:57.2 ...48. DAMIR JURČEVIĆ (HRV) 3:05.90