ATLETIKA
disk Sandra Perković - 1. mjesto ZLATO, 69.11 
skok u vis Ana Šimić - 29. mjesto kvalifikacijska grupa, 1.80
maraton 10km Lisa Christina Stublić - 52. mjesto, 2:34:03

disk Roland Robert Varga - 17. mjesto kvalifikacijska grupa, 58.17m
disk Martin Marić - 17. mjesto kvalifikacijska grupa, 62.87m
kugla Nedžad Mulabegović - 9. mjesto kvalifikacijska grupa, 19.86m
kladivo Andras Haklits - 16. mjesto kvalifikacijska grupa, 70.61m
skok s motkom Ivan Horvat - 20. mjesto kvalifikacijska grupa, 5.35
400m prepone Nikolina Horvat - 8. mjesto kvalifikacijska grupa, 58:49

 


BICIKLIZAM
cestovna utrka Kristijan Đurasek - 68. mjesto, 5:46:37
cestovna utrka Radoslav Rogina - 41. mjesto, 5:46:37


DALJINSKO PLIVANJE
maraton 10km Karla Šitić - 12. mjesto, 1:58:54


GIMNASTIKA
višeboj - pojedinačno Tina Erceg - 14. mjesto, 13.516 bodova
višeboj - pojedinačno Filip Ude - 32. mjesto, 13.933 bodova

 

HRVANJE
grčko-rimski način, kat. -74 kg Neven Žugaj - 10. mjesto (ispao u 1/8 finala)
grčko-rimski način, kat. -84 kg Nenad Žugaj - 14. mjesto (ispao u kvalifikacijama)


JEDRENJE

Laser Tonći Stipanović - 4. mjesto, 77 bodova
FINN Ivan Kljaković Gašpić - 5. mjesto, 55 bodova
470 dvosjed Šime Fantela - 6. mjesto, 87 bodova
470 dvosjed Igor Marenić - 6. mjesto, 87 bodova
49er/Skiff Petar Cupać - 17. mjesto, 181 bod
49er /Skiff Pavle Kostov - 17. mjesto, 181 bod

Laser Radial Tina Mihelić - 17. mjesto, 148 bodova
RSX Luka Mratović - 21. mjesto, 170 bodova
Star Dan Lovrović - 16. mjesto, 116 bodova
Star Marin Lovrović - 16. mjesto, 116 bodova
470w Enia Ninčević - 17. mjesto, 115 bodova
470w Romana Župan - 17. mjesto, 115 bodova


JUDO

81kg Tomislav Marijanović - 16. - 32. mjesto (ispao u eliminacijskom krugu)
63kg Marijana Mišković - 16. – 32. mjesto (ispala u eliminacijskom krugu)


KAJAK

slalom K1 Dinko Mulić - 22. mjesto, 143.28 bodova


HRVATSKA KOŠARKAŠKA REPREZENTACIJA (ž) – nisu se plasirale u finale
Sastav: Sandra Mandir, Anđa Jelavić, Antonija Mišura, Lisa Ann Karčić, Emanuela Salopek, Marija Vrsaljko,Iva Ciglar, Ana Lelas,Iva Slišković, Mirna Mazić, Luca Ivanković, Jelena Ivezić

Rezultati: SAD – HRV 81:56, HRV – KINA 58:83, HRV – ČEŠKA 70:89, ANGOLA – HRV 56:75, HRV – TURSKA 65:70


MAČEVANJE

floret Bojan Jovanović - 36. mjesto


PLIVANJE

200m leđno, 200m mješovito Kim Daniela Pavlin - 6. mjesto kvalifik.grupa, 2:15.67 /100m leđno/, 7. mjesto kvalifik.grupa, 2:17.17 /200m leđno/ (33. vrijeme ukupno)
100 m leđno Sanja Jovanović - 5. mjesto, 1:03.38 (36. vrijeme ukupno)
50 m slobodno Mario Todorović - 4. mjesto kvalifikacijska grupa, 22:75 (28. vrijeme ukupno)


HRVATSKA RUKOMETNA REPREZENTACIJA (m) – 3. mjesto BRONCA

Sastav: Mirko Alilović, Venio Losert, Manuel Štrlek, Ivan Ninčević, Ivan Čupić, Zlatko Horvat, Igor Vori, Jakov Gojun, Drago Vuković, Blaženko Lacković, Domagoj Duvnjak, Ivano Balić, Marko Kopljar, Denis Buntić, Damir Bičanić

Rezultati - HRV - KOREA 31:21, SRBIJA - HRV 23:31, HRV - MAĐARSKA 26:19, HRV - DANSKA 32:21, ŠPANJOLSKA - HRV 25:30, HRV - TUNIS 25:23 (1/4 finale), FRANCUSKA - HRV 25:22 (polufinale), MAĐARSKA - HRV 26:33 (za 3. mjesto)


HRVATSKA RUKOMETNA REPREZENTACIJA (ž) – ispale u četvrtfinalu

Sastav: Jelena Grubišić, Nikica Pušić Koroljević, Ivana Jelčić, Miranda Tatari, Vesna Milanović Litre, Lidija Horvat, Ivana Lovrić, Andrea Penezić, Kristina Franić, Sonja Bašić, Andrea Šerić, Dijana Jovetić, Anita Gaće, Maja Zebić,

Rezultati – HRV – BRAZIL 23:24, ANGOLA – HRV 23:28, RUSIJA – HRV 28:30, HRV – CRNA GORA 27:26, HRV- VELIKA BRITANIJA 37:14, ŠPANJOLSKA – HRV 25:22


STOLNI TENIS

Cornelia Molnar – ispala u 2. kolu
Yuan Tian - ispala u 2. kolu
Zoran Primorac - ispao u 2. kolu
Andrej Gaćina – ispao u 1/8 finala


STRELJAŠTVO

leteće mete - trap Giovanni Cernogoraz – 1. mjesto ZLATO
10 m zračna puška, 50m puška 3 pozicije Snježana Pejčić - 18. mjesto, 395 - 29x (10m zračna puška), 5. mjesto, 681, 9 (50m puška 3 pozicije)
50m puška 3 pozicije, 50m puška prone, 10m zračna puška Bojan Đurković - 35. mjesto, 1152 - 48x (50m puška 3 pozicije), 7. mjesto, 698,0 (50m puška prone), 36. mjesto, 590-42x (10m zračna puška)
leteće mete - trap i parni trap Anton Glasnović - 6. mjesto, 143 meta (leteće mete - trap), 23. mjesto, 114 meta (leteće mete - parni trap)
10m zračna puška Petar Gorša - 43. mjesto, 586-38x


TAEKWONDO

do 57kg Ana Zaninović – 11. mjesto
do 49kg Lucija Zaninović - 3. mjesto BRONCA

 

TENIS

Marin Čilić – ispao u 2. kolu, 1 finale parova
Ivan Dodig – ispao u 1. kolu, 1 finale parova

 

HRVATSKA VATERPOLSKA REPREZENTACIJA 1. mjesto ZLATO

Sastav: Josip Pavić, Damir Burić, Miho Bošković, Nikša Dobud, Maro Joković, Petar Muslim, Ivan Buljubašić, Andro Bušlje, Sandro Sukno, Samir Barač,Igor Hinić, Paulo Obradović, Frano Vićan

Rezultati - GRČKA - HRV 6:8, HRV - ŠPANJOLSKA 8:7, ITALIJA - HRV 6:11, HRV - AUSTRALIJA 11:6, KAZAHSTAN - HRV 4:12, HRV - SAD 8:2, HRV - CRNA GORA 7:5, HRV - ITALIJA 8:6


VESLANJE

četverac na pariće – 2. mjesto SREBRO
sastav: Damir Martin, Martin Sinković, Valent Sinković, David Šain
samac Mario Vekić - 15. mjesto, 7:27.60