Igre XXX. olimpijade 
London (Velika Britanija), 27. srpnja – 12. kolovoza 2012.
Šest odličja hrvatskih sportaša - tri zlatna, jedno srebro i dva brončana


ZLATO – Atletika: Sandra Perković (disk)
Streljaštvo: Giovanni Cernogoraz (leteće mete)
Hrvatska vaterpolska reprezentacija (m): Josip Pavić, Damir Burić, Miho Bošković, Nikša Dobud, Maro Joković, Petar Muslim, Ivan Buljubašić, Andro Bušlje, Sandro Sukno, Samir Barač,Igor Hinić, Paulo Obradović, Frano Vićan

SREBRO – Veslanje: David Šain, Martin Sinković, Damir Martin i Valent Sinković (četverac na pariće)

BRONCA – Taekwondo: Lucija Zaninović (- 49kg)
Hrvatska rukometna reprezentacija (m): Mirko Alilović, Venio Losert, Manuel Štrlek, Ivan Ninčević, Ivan Čupić, Zlatko Horvat, Igor Vori, Jakov Gojun, Drago Vuković, Blaženko Lacković, Domagoj Duvnjak, Ivano Balić,
Marko Kopljar, Denis Buntić, Damir Bičanić


Hrvatski športaši na OI London 2012. (107):

Atletika (9) -Ana Šimić (skok u vis) Lisa Christina Stublić(maraton), Martin Marić (disk), Roland Robert Varga(disk) Sandra Perković (disk), Nedžad Mulabegović (kugla) Ivan Horvat (skok s motkom), Andras Haklits(kladivo) Nikolina Horvat(400m prepone)

Biciklizam (2) - Kristijan Đurasek , Radoslav Rogina(cestovna utrka)

Daljinsko plivanje (1) - Karla Šitić (maraton 10km),

Gimnastika (2) - Filip Ude (višeboj - pojedinačno) Tina Erceg (višeboj - pojedinačno)

Hrvanje (2) - Neven Žugaj (grčko-rimski način, kat. -74 kg) Nenad Žugaj (grčko-rimski način, kat. -84 kg)

Jedrenje (12) - Petar Cupać (49er/Skiff) Šime Fantela - (470 (dvosjed) Ivan Kljaković Gašpić (FINN) Pavle Kostov (49er /Skiff/) Igor Marenić(470 (dvosjed) Tina Mihelić (Laser Radial) Luka Mratović(RSX) Tonći Stipanović (Laser) Dan Lovrović (Star) Marin Lovrović(Star) Enia Ninčević (470w) Romana Župan (470w)

Judo (2) - Tomislav Marijanović (-81kg) Marijana Mišković (-63kg)

Kajak (1) - Dinko Mulić (slalom)

Hrvatska košarkaška reprezentacija (ž)
, 12 - Sandra Mandir, Anđa Jelavić, Antonija Mišura, Lisa Ann Karčić, Emanuela Salopek, Marija Vrsaljko, Iva Ciglar, Ana Lelas, Iva Slišković, Mirna Mazić, Luca Ivanković, Jelena Ivezić

Mačevanje (1) - Bojan Jovanović (floret)

Plivanje (3) - Kim Daniela Pavlin - 200m leđno, 200m mješovito
Sanja Jovanović - 100 m leđno, Mario Todorović - 50 m slobodno

Hrvatska rukometna reprezentacija (m) 15 -
Mirko Alilović, Venio Losert, Manuel Štrlek, Ivan Ninčević, Ivan Čupić, Zlatko Horvat, Igor Vori, Jakov Gojun, Drago Vuković, Blaženko Lacković, Domagoj Duvnjak, Ivano Balić, Marko Kopljar, Denis Buntić, Damir Bičanić

Hrvatska rukometna reprezentacija (ž) 14 - Jelena Grubišić, Nikica Pušić Koroljević, Ivana Jelčić, Miranda Tatari, Vesna Milanović Litre, Lidija Horvat, Ivana Lovrić, Andrea Penezić, Kristina Franić, Sonja Bašić, Andrea Šerić, Dijana Jovetić, Anita Gaće, Maja Zebić

Stolni tenis (4) - Cornelia Molnar, Yuan Tian, Zoran Primorac, Andrej Gaćina

Streljaštvo (5) - Snježana Pejčić - 10m zračna puška, 50m puška 3 pozicije, Giovanni Cernogoraz - leteće mete - trap, Bojan Đurković -50m puška 3 pozicije, 50m puška prone, 10m zračna puška Anton Glasnović -leteće mete - trap i parni trap, Petar Gorša - 10m zračna puška

Taekwondo (2) -
Ana Zaninović - do 57kg, Lucija Zaninović - do 49kg

Tenis (2) - Marin Čilić, Ivan Dodig

Hrvatska vaterpolska reprezentacija (13) - Josip Pavić, Damir Burić, Miho Bošković, Nikša Dobud, Maro Joković, Petar Muslim, Ivan Buljubašić, Andro Bušlje, Sandro Sukno, Samir Barač, Igor Hinić, Paulo Obradović, Frano Vićan

Veslanje (5) -
Damir Martin, Martin Sinković, Valent Sinković, David Šain - četverac na pariće, Mario Vekić - samac