ATLETIKA, 1500m, Branko Zorko, ukupno: 14. mjesto
3:37.35, 6. mjesto, III.grupa prednatjecanja
3:35.19, 9. mjesto, II. grupa polufinala

Skok u dalj, Siniša Ergotić, tri puta prestupio u prednatjecanju
Disk, Dragan Mustapić , ukupno: 27. mjesto
57. 94, B grupa prednatjecanja


BOKS
, do 81 kg, Stipe Drviš, ukupno dijeli 5.-8. mjesto
-John Douglas (GVA) 14:0
-Timur Ibragimov (UZB)10:9
-Seung Bae Lee(KOR) 11:14


GIMNASTIKA
, pojedinačno, Aleksej Demjanov, ukupno: 57. mjesto
Višeboj:karike(20) 9.450, preskok (63)
9.425, tlo: (50) 9.375, ruče (60) 8.975,
Preča(87) 7.975, konj (91) 7.500


HRVANJE
, Grčko-rimski stil do 100kg, Stipe Damjanović, ukupno: 10. mjesto
- Mohamed Basri (MAR) 5:0
- Mikael Ljunberg (ŠVE) 5:3
- Urs Burgler (SUI) 5:3
- Teymuraz Edisherashvili (GRU) 0:5


JEDRENJE
, Klasa finn, Karlo Kuret, 109 bodova (diskvalifikacija) ukupno 19. mjesto
Klasa 470, Ivan Kuret, Marko Mišura, 117 bodova, ukupno: 14. mjesto


KAJAKAŠTVO
,Divlje vode, K-1, slalom, Andrej Glucks, 150.12 bodova, ukupno: 16. mjesto
C-1, slalom, Danko Herceg, 275.94 bodova, ukupno: 29. mjesto

Mirne vode, C-1, 500m, Dražen Funtak, ukupno: 15. mjesto
2:00.07, 6. mjesto, II. grupa prednatjecanja
1:58.57, 5. mjesto, II. grupa polufinala

C-1, 1000m, Ivan Šabjan, ukupno: 8. mjesto
4:28.37, 3. mjesto, II. grupa prednatjecanja
4:13.90, 1. mjesto, I. grupa polufinala

C-2, 500m, Ivan Šabjan, Dražen Funtak, ukupno 10. mjesto
1:47.23, 4. mjesto, I. grupa prednatjecanja
1:50.47. 4. mjesto, II. grupa repesaža
1:44.77. 5. mjesto, II. grupa polufinala

C-2, 100m, Ivan Šabjan, Dražen Funtak, ukupno 10. mjesto
4:02.83, 3. mjesto, I. grupa prednatjecanja
3:48.67. 4. mjesto, II. grupa polufinala


KOŠARKA
, Prednatjecanje, grupa ''A''
Hrvatska, Vladan Alanović, Arijan Komazec, Toni Kukoč, Davor Marcelić, Veljko Mršić, Damir Mulaomerović, Velimir Perasović, Dino Rađa, Slaven Rimac, Žan Tabak, Josip Vranković, Stojko Vranković, ukupno 7. mjesto

-Litva 81:83 (31:37, 66:66, 72:72)
-Kina 109:78 (56:44)
-Angola 71:48 (26:23)
-Argentina 90:75(43:29)
-SAD 71:102(38:57)
-Australija 71:73(33:41), četvrtfinale
-Brazil 74:80(27:39), za poredak od 5. do 8. mjesta
-Kina 99:85(49:39), za 7. mjesto


PLIVANJE
, 50m slobodno Alen Lončar, ukupno 50. mjesto
24.17,7 mjesto, IV. grupa prednatjecanja

100m slobodno, Marijan Kanjer, ukupno 40. mjesto
51.76, 6. mjesto, IV. grupa prednatjecanja

200m slobodno, Miroslav Vučetić, ukupno 19. mjesto
1:51.26, 1. mjesto, II. grupa prednatjecanja

400m slobodno, Miroslav Vučetić, ukupno 22. mjesto
3:59.20, 2. mjesto, II. grupa prednatjecanja

4x 100m slobodno, Miroslav Vučetić, Miloš Milošević, Alen Lončar, Marijan Kanjer, ukupno 14. mjesto
3:26,02 4. mjesto u 1. skupini

4x 200m slobodno, Gordan Kožulj, Miroslav Vučetić, Marijan Kanjer, Marko Strahija, ukupno 13. mjesto
7:43,69, 5. mjesto u 1. skupini

100m leđno, Tomislav Karlo, ukupno 34. mjesto
57.89, 4. mjesto, II. grupa prednatjecanja

Marko Strahija, ukupno 11. mjesto,
2:01,95, 1. mjesto, II. grupa prednatjecanja
2:01, 84, 3. mjesto, B finale

100m leptir, Miloš Milošević, ukupno 23. mjesto
54.62, 2. mjesto, V. grupa prednatjecanja

200m leptir, Dominik Galić, ukupno 22. mjesto
2:01,17, 1. mjesto, II. grupa prednatjecanja

200m mješovito, Krešimir Čač, ukupno 25. mjesto
2:06.97, 5. mjesto, II. grupa prednatjecanja

400m mješovito, Krešimir Čač, ukupno 23. mjesto
4:34.02, 8. mjesto, II. kvalifikacijska skupina

4 x 100m mješovito, Tomislav Karlo, Krešimir Čač, Miloš Milošević, Miroslav Vučetić, ukupno 16. mjesto
3:50,09, 6. mjesto u 3. skupini kvalifikacija


PLIVANJE, žene
, 50m slobodno, Gabrijela Ujčić, ukupno 46. mjesto
27.63, 6. mjesto, II. grupa prednatjecanja

100m slobodno, Gabrijela Ujčić, ukupno 45. mjesto
59.92, 5. mjesto, I. grupa prednatjecanja

100m leptir, Gabrijela Ujčić, ukupno 42. mjesto
1:06.85, 8. mjesto, II. grupa prednatjecanja

200m leptir, Tinka Dančević, ukupno 31. mjesto
2:20.74, 8. mjesto, II. grupa prednatjecanja


RUKOMET
, prednatjecanje, grupa ''A''
Hrvatska- zlatna medalja: - Patril Ćavar, Velner Franković, Slavko Goluža, Bruno Gudelj, Vladimir Jelčić, Božidar Jović, Nenad Kljaić, Venio Losert, Valter Matošević, Zoran Mikulić, Alvaro Načinović, Goran Perkovac, Iztok Puc, Zlatko Saračević, Irfan Smajlagić, Vladimir Šujster

-Švicarska 23:22 (12:14)
-Kuvajt 31:22(16:11)
-SAD 35:27(20:9)
-Rusija 25:24(11:13)
-Švedska 18:27(7:10)
u grupi ''A'' zauzeli 2. mjesto
-Francuska 24:20(12:8), polufinale
-Švedska 27:26(16:11), finale


STOLNI TENIS
, muškarci, pojedinačno, Zoran Primorac
Al Hammadi (KAT) 2:0 (21:6, 21:7)
Zoltan Batorfy (MAĐ) 2:1 (21:17, 17:21, 21:10)
Werner Schlager (AUT) 2:0 (21:15, 21:19)
Jean Michael Saive (BEL) 0:3 (13:21, 16:21, 8:21), osminafinala

Parovi, Damir Atiković, Zoran Primorac 
Yi Ding, Qian Li Qian (AUT) 1:2 (21:18, 17:21, 10:21)
Paul Langley, Russell Lavale (AUS) 2:1 (12:21, 21:10, 21:11)
Lin Lu, Tao Wang (KIN) 0:2 (18:21, 10:21)


STOLNI TENIS, žene
, pojedinačno, Tamara Boroš 
Taeko Todo (JAP) 0:2 (16:21, 14:21)
Nicole Struse (NJEM) 0:2 (6:21, 9:21)
Sonia Touati (TUN) 2:0 (21:16, 21:8)

Parovi, Eldijana Aganović, Tamara Boroš 
Fumiyo Kaizu, Rika Sato (JAP) 0:2 (16:21, 14:21)
Kim Moo, Park Kiyoung (KOR) 0:2 (16:21, 13:21)
Monica Dotti, Lyanne Kosaka (BRA) 2:0 (21:18, 21:15)


STRELJAŠTVO, muškarci
, zračni pištolj, Roman Špirelja, 570 krugova, ukupno 43: mjesto
MK pištolj, brza paljba, Roman Špirelja, 582 kruga, ukupno 16. mjesto


STRELJAŠTVO, žene
, športski pištolj 25m, Mirela Skoko Kovačević, 561 krug, ukupno 36. mjesto
Zračni pištolj 4x10, Mirela Skoko Kovačević, 381 krug, ukupno 10. mjesto
MK puška 50m, 3x20, Suzana Skoko, 578 krugova, ukupno 12. mjesto
Mladenka Malenica, 572 kruga, ukupno 28. mjesto
Zračna puška, 40 metaka, Mladenka Malenica, 390 krugova, ukupno 20. mjesto
Suzana Skoko, 389 krugova, ukupno 25. mjesto


TENIS, muškarci
, pojedinačno, Goran Ivanišević, Marcos Ondruska (JAR) 0:2 (2:6, 4:6), prvo kolo
Parovi, Saša Hiršzon, Goran Ivanišević, ukupno dijele 5. -8. mjesto
Jonas Bjorkman, Nicklas Kultis (ŠVE) 2:0 (7:6, 7:6)
Knowles, Smith (BAH) 2:0 (7:6, 6:3)
Marc-Kevin Gollner, David Prinosil (NJEM) 0:2 (3:6, 2:6)


TENIS, žene
, pojedinačno, Iva Majoli (četvrta nositeljica)
Nicole Bradtke  (AUS) 2:1 (3:6, 6:3, 6:4)
Virginia Ruano Pascual (ŠPA) 2:0 (7:5, 6:3)
Karin Habšudona (SLV) 2:1 (6:4, 3:6, 6:4)
Lindsay Davenport (SAD) 0:2 (5:7, 3:6), četvrtfinale

Parovi, Iva Majoli, Maja Murić,
Golorsa, Farina (ITA) 2:1 (7:6, 4:6, 9:7)
Conchita Martinez, Sanchez Vicario (ŠPA) 0:2 (2:6, 1:6)


VATERPOLO
, Grupa ''B'' , Hrvatska-srebrna medalja: Maro Balić, Perica Bukić, Damir Glavan, Igor Hinić, Vjekoslav Kobešćak, Joško Kreković, Ognjen Kržić, Dubravko Šimenc, Siniša Školneković, Ratko Štritof, Tino Vegar, Renato Vrbičić, Zdeslav Vrdoljak

-Grčka 8: 5 (3:1, 1:1, 2:1, 2:2)
-Rumunjska 11:6(5:2, 1:2, 2:0, 3:2)
-Italija 8:10(1:3, 2:2, 2:2, 3:3)
-Ukrajina 16:8(3:0, 3:1, 4:1, 6:6)
-SAD 8:10(2:2, 2:2, 1:4, 3:2)
-Jugoslavija 8:6(3:1, 2:1, 1:2, 2:2)
-Italija 7:6(0:1, 2:1, 1:0, 1:2, 0:1, 2:1, 1:0  produžci) polufinale
-Španjolska 5:7(1:0, 2:1, 2:4, 0:2), finale


VESLANJE
, dvojac na pariće, Danijel Bajlo, Hrvoje Telišman, ukupno 12. mjesto
6:48.02, 2. mjesto, II. grupa prednatjecanja
6:55.40, 3. mjesto, III. grupa repesaža
7:03.53, 6. mjesto, II. grupa polufinala
6:26.84, 6. mjesto, B – finale

Dvojac bez kormilara, Marko Banović, Ninoslav Saraga, ukupno 6. mjesto
6:48.02, 2. mjesto, II. grupa prednatjecanja
7:05.81, 1. mjesto, II. grupa repesaža
6:55.89, 3. mjesto, I. grupa polufinala
6:30.48, 6. mjesto, finale

Četverac bez kormilara, Siniša Skelin, Sead Marušić, Igor Boraska, Tihomir Franković, ukupno 7. mjesto
6:17.42, 2. mjesto, II. grupa prednatjecanja
6:12.40, 4. mjesto, I. grupa polufinala
5:54.58, 1. mjesto, B-finale