Na Olimpijskim igrama u Atlanti sudjelovalo je 84 hrvatska natjecatelja, od kojih je bilo osam športašica. Nastupili su u 14 športova: atletika, boks, hrvanje, gimnastika, jedrenje, kajakaštvo, košarka, plivanje, rukomet, stolni tenis, streljaštvo, tenis, vaterpolo, veslanje.


Stjegonoše:
Na svečanosti otvaranja: Perica Bukić
Na svečanosti zatvaranja: Goran Perkovac

Šef Misije: Marijan Malović
Članovi Misije: Vlasta Horvat, Ljiljana Ujlaki, Višnja Peran, Saša Malović, Ante Drpić (press attache)
Olimpijski attache: Lisabeth E. Bone


ŠPORTAŠI:
Atletika: Branko Zorko, Dragan Mustapić, Siniša Ergotić
Boks: Stipe Drviš
Gimnastika: Aleksej Demjanov
Hrvanje: Stipe Damjanović
Jedrenje: Karlo Kuret, Ivan Kuret, Marko Mišura
Kajak/kanu: Andrej Glucks, Danko Herceg, Ivan Šabjan, Dražen Funtak
Košarka: Stojko Vranković, Veljko Mršić, Dino Rađa, Damir Mulaomerović, Toni Kukoč, Slaven Rimac, Arijan Komazec, Josip Vranković, Velimir Perasović, Davor Marcelić, Vladan Alanović, Žan Tabak
Plivanje: Gabrijela Ujčić, Tinka Dančević, Marko Strahija, Tomislav Karlo, Dominik Galić, Miloš Milošević, Alen Lončar, Marijan Kanjer, Miroslav Vučetić, Krešimir Čač, Gordan Kožulj
Rukomet: Patrik Ćavar, Slavko Goluža, Božidar Jović , Nenad Kljaić, Venio Losert, Valter Matošević, Alvaro Načinović, Goran Perkovac, Iztok Puc, Zlatko Saračević, Irfan Smajlagić, Bruno Gudelj, Zoran Mikulić, Vladimir Jelčić, Valner Franković, Vladimir Šujster
Stolni tenis: Tamara Boroš, Zoran Primorac, Eldijana Aganović, Damir Atiković
Streljaštvo: Mladenka Malenica, Suzana Skoko-Kovačević, Mirela Skoko, Roman Špirelja
Tenis: Iva Majoli, Goran Ivanišević, Maja Murić, Saša Hiršzon
Vaterpolo: Maro Balić, Perica Bukić, Damir Glavan, Igor Hinić, Vjekoslav Kobešćak, Joško Kreković, Ognjen Kržić, Dubravko Šimenc, Siniša Školneković, Ratko Štritof, Renato Vrbičić, Zdeslav Vrdoljak, Tino Vegar
Veslanje: Marko Banović, Ninoslav Saraga, Siniša Skelin, Sead Marušić, Igor Boraska, Tihomir Franković , Hrvoje Telišman, Danijel Bajlo

VOĐE EKIPA: Ivan Varvodić (plivanje), Josip Guberina (rukomet), Mihovil Nakić (košarka), Zdravko Hebel i Jakov Matošić (vaterpolo)

TRENERI: Drago Plačić (atletika), Pero Tadić (boks), Neven Cegnar i Dubravko Škorić (stolni tenis), Velimir Kljaić i Milan Rončević (rukomet), Bruno Silić i Vlado Jeh (vaterpolo), Dimitar Bobev i Laszlo Ludmany (plivanje), Petar Skansi, Rudy Tomljenović, Jasmin Repeša, Mirko Krolo (košarka), Dubravko Lilek, Stjepan Krznarić (kajak/kanu), Lukša Cicarelli (jedrenje), Vlado Lisjak (hrvanje), Aleksandar Černov (gimnastika), Nikola Bralić, Igor Čulin, Dragutin Milinković i Dubravko Lilek (veslanje), Ante Špirelja i Siniša Vitez (streljaštvo), Željko Franulović i Dragutin Majoli (tenis)

ZDRAVSTVENI TIM: Boris Labar, Ivo Vidović, Stjepan Bučan, Miran Martinac, Stanislav Peharec, Damir Suman, Ante Tranfić, Stevo Kuric

OSTALI: Željko Kavran, Vladimir Mekić, Zoran Gobac, Anton Kovačev, Željko Pavličević, Slavko Trninić