INNSBRUCK, 17. siječnja 2012. – U Innsbrucku i na okolnim planinama i danas, 17. siječnja, nastavljaju se natjecanja Prvih zimskih olimpijskih igara mladih (ZOIM). Skijaški trkači Rea Raušel i Krešimir Crnković jedini su hrvatski sportaši koji su se danas natjecali.

U Seefeldu, gdje je jučer izmjerena temperatura od -23°C (tek pet stupnjeva više nego na Južnom polu), Rea Raušel je nastupila u utrci na 5 km klasičnim stilom, a Krešimir Crnković u utrci na 10 km također klasičnim stilom.
Rea je zadanu dionicu svladala za 16:59.1 minuta i time zauzela 25. mjesto među ukupno 40 natjecateljica. Zlato je osvojila Ruskinja Anastasia Sedova, koja je bila 2:41.1 minute brža od Ree. Sedamnaestogodišnja Rea inače je članica skijaškog kluba Goranin Delnice, skijaškim se trčanjem bavi od svoje 11. godine a postignutim je rezultatom na današnjoj utrci zadovoljna.
Sedamnaestogodišnji Krešimir je ušao u cilj 32. od ukupno 49 natjecatelja s 3:58.6 minute zaostatka za pobjednikom Alexandrom Selyaninovim iz Rusije.

Sutra se natječe alpska skijašica Saša Tršinski u veleslalomu.