UTRECHT, 17. srpnja 2013. - Treći dan natjecanja Nikola Obrovac osvojio je na Olimpijskom festivalu europske mladeži (EYOF) u Utrechtu prvu medalju za Hrvatsku, i to na 100m prsno (1:03.86).

Košarkaši su slavili protiv Srbije 71:66. S dvije pobjede u tri utakmice svoje skupine plasirali su se u polufinale turnira, koje će igrati sutra protiv reprezentacije Njemačke.

Gimnastičarka Ana Đerek kvalificirala se u finale preskoka koje je na rasporedu u petak.

Kristian Komlenić u polufinalu 50m slobodno ostvario je 13. vrijeme (24.10) što nije bilo dovoljno za ulazak u finale.

Rukometaši su izgubili zadnju utakmicu svoje skupine od Norveške 23:32. Sutra ih očekuje utakmica protiv Austrije.

Ivona Babić skočila je u finalu skoka u dalj 5,45m što nije bilo dovoljno za medalju. Bacačica kugle Ivana Vuletić nije danas uspjela ući u finale.

Sutra su na rasporedu finale višeboja (Tin Srbić), cestovna utrka (Filip Kvasina), judo (Brigita Matić, Lovro Kovač, Buga Kovač i Dominik Družeta), 100m leđno i 100m slobodno (Kristian Komlenić), polufinale košarke (Hrvatska - Njemačka) te rukomet (Hrvatska - Austrija).