MERSIN, 27. lipnja 2013. (Hina) - Hrvatski predstavnici u badmintonu Zvonimir Đurkinjak i Zvonimir Hölbling izborili su plasman u polufinale konkurencije parova na Mediteranskim igrama u Mersinu, a Đurkinjak je u pojedinačnoj konkurenciji ušao u četvrtfinale, dok je Hölbling u singlu ispao u osmini finala.

U posljednjem dvoboju u skupini pobijedili su Talijane Marca Modavija i Giacoma Battaglina sa 2:0 (21:13, 21:10) i sa tri pobjede osvojili prvo mjesto u skupini i direktan plasman u polufinale. "Odlično smo igrali u skupini i očekivali smo plasman u polufinale. Nadamo se i finalu," kazao je 24-godišnji Zagrepčanin Hölbling, dok je njegov sugrađan i godinu dana stariji imenjak Đurkinjak dodao: "Dobro nam ide. Optimisti smo i želimo medalju."

Premda je specijalist za igru parova, Đurkinjak je i u pojedinačnoj konkurenciji osvojio prvo mjesto u skupini sa tri pobjede i porazom nakon što je u dvoboju posljednjeg kola pobijedio domaćeg igrača Turčina Emrea Lalea 2:0 (21:10, 21:11). Osvojivši prvo mjesto u skupini izravno se plasirao u četvrtfinale. "U četvrtfinalu me čeka neugodan suparnik, no pružit ću svoj maksimum. Specijalist sam za parove, no jako sam zadovoljan kako sam igrao u singlu na dosadašnjem dijelu turnira.", dodao je.

S tri pobjede i porazom skupinu je prošao i Holbling, no on je osvojio drugo mjesto pa je morao u osminu finala. U posljednjem dvoboju u skupini pobijedio je Grka Iliasa Xanthoua 2:0 (21:13, 21:7), a zatim je u susretu osmine finala izgubio od Turčina Emrea Lale 0:2 (12:21, 16:21).