MERSIN, 27. lipnja 2013. – Osmog dana natjecanja na Mediteranskim igrama (MI) Mersin 2013. hrvatski su sportaši osvojili četiri zlatne i jednu srebrnu medalju, čime su se popeli na 9. mjesto na ljestvici odličja.

Zlato su već jučer, prije zadnjeg plova, osigurali Tina Mihelić u klasi Laser Radial i Tonći Stipanović u klasi Laser. Danas su im se pridružili Šime Fantela i Igor Marenić u klasi 470, dok su Enia Ninčević i Romana Župan u istoj klasi osvojile srebro.

Zlatnu medalju osvojio je i atletičar Martin Marić. U trećem od šest pokušaja bacio je disk 61.46 metara. Postolje je dijelio s Turčinom Olgundenizom koji je ostvario isti rezultat.

Snježana Pejčić, brončana olimpijka iz Pekinga, u finalu puške trostav 50 m zauzela je peto mjesto s rezultatom 421.4.

Boćari Iva Vlahek i Leo Brnić pojedinačno su u brzinskom izbijanju izborili plasman u sutrašnje polufinale. Vlahek je pogodila 30 od 41 izbačaja, a Brnić 39 od 49.

U turniru badmintona Zvonimir Hölbling i Zvonimir Đurinjak u paru su pobijedili talijanski dvojac Modavio/Battaglino sa 2:0 i izravno se s tri pobjede plasirali u polufinale. Đurkinjak je pobijedio Turčina Lalea 2:0 i time ušao u četvrtinu finala. Hölbling je pobijedio Grka Xanthoua sa 2:0, ali ie u susretu osmine finala izgubio od Turčina Lale 0:2 te nije ušao u četvrtinu finala.

Hrvatski su rukometaši u zadnjem kolu B skupine pobijedili Grčku s rezultatom 28:24 i plasirali se u polufinale.