MERSIN, 24. lipnja 2013.(Hina) - Nakon Roberta Seligmana i drugi hrvatski gimnastičar na Mediteranskim igrama u Mersinu, Marijo Možnik osvojio je srebrnu medalju i to u vježbi na preči.

Možnik je za svoj nastup dobio ocjenu 15.166 što ipak nije bilo dovoljno za slavlje, jer je Turčin Umit Samiloglu ostvario rezultat 15.366, dok je Talijan Enrico Pozzo bio treći s ocjenom 14.866. "Jako sam zadovoljan svojim nastupom. Imao sam jaču vježbu nego u kvalifikacijama u kojima sam također bio drugi. Nisam kalkulirao, pružio sam svoj maksimum i zadovoljan sam, posebice što sam nedavno imao velikih problema s leđima", kazao je 26-godišnji član zagrebačkog kluba Hrvatski sokol.

Možnik je osvojio devetu medalju za Hrvatsku u Mersinu, pri čemu je to treće srebro uz dva zlata i četiri bronce. Možnik je na posljednjem europskom prvenstvu 2012. u Montpellieru osvojio srebro, a uoči završnice Svjetskog kupa u Osijeku osigurao je treće mjesto u ukupnom poretku. Ukupno je u Svjetskom kupu osvojio 16 medalja. Zadovoljstvo njegovim nastupom iskazao je i njegov trener Tigran Gorički. "Prevagnula je bolja startna ocjena turskog gimnastičara. Ovo je fantastičan rezultat jer su oba naša gimnastičara osvojila srebrne medalje", kazao je Gorički.