Najuspješnija sportašica i sportaš 2016. godine u izboru HOO-a su Sandra Perković i Josip Glasnović. Hrvatska karate reprezentacija najuspješnija je ženska sportska ekipa a Hrvatska olimpijska vaterpolska reprezentacija najuspješnija muška sportska ekipa. U konkurenciji parova, posada i štafeta najuspješniji su dvojac na pariće, braća Valent i Martin Sinković, te jedriličarska posada Šime Fantela i Igor Marenić. Najuspješniji treneri su Edis Elkasević, Nikola Bralić te Edo Fantela, a najuspješniji sportski promicatelj Hrvatske u svijetu je Hrvatska Davis Cup reprezentacija.

 

NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA - Sandra Perković

Nominirani
Sandra Perković – atletika/1. mjesto OI Rio, 1. mjesto EP Amsterdam, 1. mjesto Dijamantna liga – ukupni poredak (disk)
Sara Kolak - atletika/1. mjesto OI Rio, 3. mjesto EP Amsterdam (koplje)
Blanka Vlašić – atletika/3. mjesto OI Rio (skok u vis)
Matea Samardžić – plivanje/3. mjesto EP London (200m leđno)
Ana Lenard – karate/3. mjesto EP Montpellier (borbe do 61 kg)
Maša Martinović – karate/3. mjesto EP Montpellier (borbe preko 68 kg)
Valentina Pereglin – streljaštvo/2. mjesto EP Zürich (samostrel field)
Iva Radoš – taekwondo/1. mjesto EP Monteraux (do 73 kg)
Martina Zubčić – taekwondo/3. mjesto EP Monteraux (do 57 kg)
Lucija Zaninović – taekwondo/3. mjesto EP Monteraux (do 49 kg)
Matea Jelić – taekwondo/3. mjesto EP Monteraux (do 67 kg)
Lidija Lijić Vulić – ronilaštvo/2. mjesto SP Kas (ronjenje na dah)
Martina Žilić – savate/3. mjesto SP Varaždin (do 75 kg)
Saša Miloš – ronilaštvo/2. mjesto SK ukupni poredak (podvodna orijentacija)
Mihaela Romić – ronilaštvo/3. mjesto SP Italija (ronjenje na dah u bazenu)

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ - Josip Glasnović

Nominirani
Josip Glasnović - streljaštvo/1. mjesto OI Rio, 2. mjesto EP Lonato (trap)
Damir Martin – veslanje/2. mjesto OI Rio, 1. mjesto EP Brandenburg, 2. mjesto SK ukupni poredak (samac)
Tonči Stipanović – jedrenje/2. mjesto OI Rio (Laser)
Filip Hrgović – boks/3. mjesto OI Rio (+91 kg)
Božo Starčević – hrvanje/5. mjesto OI Rio (-75 kg)
Milan Vujasinović – jedrenje/3. mjesto EP Barcelona (Finn)
Petar Gorša – streljaštvo/3. mjesto EP Györ (10 m puška)
Tin Srbić – gimnastika/2. mjesto SK ukupni poredak (preča)
Robert Seligman – gimnastika/3. mjesto SK ukupni poredak (konj s hvataljkama)
Enrico Marotti – jedrenje/1. mjesto SP Bol (slalom windsurf)
Emil Milihram – kajak/1. mjesto SP Banja Luka (C-1 spust)
Domagoj Pereglin – streljaštvo/1. mjesto EP Zürich (samostrel field)
Toni Kanaet – taekwondo/2. mjesto EP Monteraux (-74 kg)
Anđelo Kvesić – karate/3. mjesto SP Linz (borbe +84 kg)
Marino Brzac – ronilaštvo/2. mjesto EP La Herradura (podvodna fotografija)
Luka Lešković – savate/2. mjesto EP Lorient (combat -65 kg), 3. mjesto SP Varaždin (assaut -65 kg)
Filip Vujić – savate/1. mjesto SP Varaždin (assaut -85 kg)
Alen Nokaj – savate/3. mjesto SP Varaždin (assaut -56 kg)
Ozren Markač – wushu/1. mjesto EP Moskva (tui shou -80 kg)
Marijan Solarić – wushu/1. mjesto EP Moskva (tui shou -75 kg)
Franjo Vinković – wushu/2. mjesto EP Moskva (tui shou)
Kristijan Tomić – ronjenje/2. mjesto SP Grčka (plivanje perajama)
Marko Moretti - ronjenje/3. mjesto SP Italija (ronjenje na dah u bazenu)

 

NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA - Hrvatska karate reprezentacija

Nominirani
Hrvatska karate reprezentacija – (Anamarija Čelan Bujas, Ana Lenard, Azra Saleš, Ivona Tubić), 2. mjesto ekipno EP Montpellier (borbe)
Hrvatska reprezentacija u samostrelu - (Maja Grdiša, Sanja Komar, Valentina Pereglin), 1. mjesto ekipno EP Zürich (samostrel field)
Hrvatska ronilačka reprezentacija - (Saša Miloš, Tijana Pavelić, Lea Ikić Čupev, Valeria Kirac, Ana Jerković), 2. mjesto ekipno SK ukupni poredak (podvodna orijentacija)
Hrvatska atletska reprezentacija - (Nikolina Šustić, Veronika Jurišić, Antonia Orlić), 2. mjesto ekipno SP Los Alcazares (ultra maraton 100 km)

 

NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA SPORTSKA EKIPA - Hrvatska vaterpolska reprezentacija

Nominirani
Hrvatska vaterpolska reprezentacija – (Marko Bijač, Luka Bukić, Damir Burić, Andro Bušlje, Maro Joković, Luka Lončar, Josip Pavić, Antonio Petković, Anđelo Šetka, Javier Garcia Gadea, Ivan Krapić, Marko Macan, Sandro Sukno), 2. mjesto OI Rio
Hrvatska teniska reprezentacija – (Marin Čilić, Ivo Karlović, Borna Ćorić, Ivan Dodig, Marin Draganja), 2. mjesto Davis Cup Zagreb
Hrvatska streljačka reprezentacija – (Josip Glasnović, Giovanni Cernogoraz, Kristijan Kancelar), 1. mjesto EP Lonato (trap)
Hrvatska košarkaška reprezentacija – (Luka Babić, Filip Krušlin, Rok Stipčević, Krešimir Simon, Mario Hezonja, Dario Šarić, Roko Leni Ukić, Darko Planinić, Miro Bilan, Željko Šakić, Marko Arapović, Bojan Bogdanović), 5. mjesto OI Rio
Hrvatska rukometna reprezentacija – (Ivan Stevanović, Marino Marić, Domagoj Duvnjak, Marko Kopljar, Jakov Gojun, Zlatko Horvat, Igor Karačić, Krešimir Kozina, Mirko Alilović, Manuel Štrlek, Ivan Čupić, Antonijo Kovačević, Marko Mamić, Luka Šebetić, Ivan Sališković, Luka Cindrić; Ilija Brozović), 3. mjesto EP Poljska, 5. mjesto OI Rio
Hrvatska kajakaška reprezentacija – (Ren Korpes, Antonio Marinić, Emil Milihram, Jadran Zonjić, Luka Obadić, Ivan Tolić), 2. mjesto SP Banja Luka (3xC-2 sprint)
Hrvatska kajakaška reprezentacija – (Igor Gojić, Emil Milihram, Luka Obadić), 3. mjesto SP Banja Luka (3xC-1 sprint)
Hrvatska karate reprezentacija – (Ivan Ermanc, Damjan Padovan, Tomislav Stolar), 3. mjesto EP Montpellier (kate)
Hrvatska reprezentacija sportskog ribolova na moru – (Siniša Budisavljević, David Bajlo, David Pinezić, Marko Sikirić, Ivan Galzina, Angelo Kosović), 2. mjesto SP Tivat (udičarenje iz brodice)
Hrvatska samostrel reprezentacija – (Domagoj Pereglin, Andrej Krstinić, Marijan Kajfeš), 2. mjesto EP Zürich (samostrel field)

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PAR, ŠTAFETA ILI POSADA - Martin Sinković i Valent Sinković / Šime Fantela i Igor Marenić

Nominirani
Martin Sinković i Valent Sinković – veslanje/1. mjesto OI Rio, 1. mjesto EP Brandenburg, 1. mjesto SK ukupni poredak (dvojac na pariće)
Šime Fantela i Igor Marenić – jedrenje/1. mjesto OI Rio, 1. mjesto SP Isidro, 2. mjesto EP Palma de Malorca (470)
Snježana Pejčić i Petar Gorša – streljaštvo/3. mjesto EP Györ (10 m mix puška)
Ivan Dodig i Sania Mirza – tenis/3. mjesto Australian Open Melbourne (parovi)
Mate Pavić i Laura Siegemund – tenis/1. mjesto US Open New York (parovi)
Lea Ikić Čupev i Saša Miloš – ronilaštvo/2. mjesto EP Berlin (podvodna orijentacija)
Marina Pilipović i Nikica Šver – bridž/1. mjesto World bridge games Wroclaw

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PROMICATELJ HRVATSKE U SVIJETU - Hrvatska Davis Cup reprezentacija

 

NAJUSPJEŠNIJI TRENER - Edis Elkasević / Nikola Bralić / Edo Fantela

Nominirani
Edis Elkasević – atletika
Nikola Bralić – veslanje
Edo Fantela – jedrenje
Ivica Klaić – taekwondo
Leonard Pijetraj – boks
Ivan Tucak – vaterpolo
Tomislav Crnković – kajak
Dragutin Galina – karate
Srećko Šuk – veslanje
Željko Krajan – tenis
Jozo Jakelić - jedrenje