Najuspješnija sportašica 2000.  
Janica Kostelić, skijašica - 1. mjesto na Svjetskom kupu


Za naslov najuspješnije sportašice nominirane su:
1) Nives Mladenić, boćanje - 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu (bližanje i izbijanje u krug)
2) Mira Čargonja, boćanje - 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu (precizno izbijanje)
3) Marija Zver, kuglanje - 3. mjesto na Svjetskom kupu
4) Tamara Boroš, stolni tenis - 3. mjesto na Europskom prvenstvu
5) Janica Kostelić, skijanje - 1. mjesto na Svjetskom kupu
6) Nataša Vezmar, taekwondo - 4. mjesto na Olimpijskim igrama
7) Ivona Skelin, taekwondo - 3. mjesto na Europskom prvenstvu


Najuspješniji sportaš
Nikolaj Pešalov, dizač utega - 1. mjesto na OI Sydney 2000.

Za naslov najuspješnijeg sportaša nominirani su:
1) Niko Pulić, automobilizam - 1. mjesto na Europskom prvenstvu (brdske utrke)
2) Filip Palić, boks - 2. mjesto na Europskom prvenstvu (-60 kg)
3) Stjepan Božić, boks - 2. mjesto na Europskom prvenstvu (-75 kg)
4) Ante Papak, boćanje - 1. mjesto na Europskom prvenstvu (brzinsko izbijanje)
5) Nikolaj Pešalov, dizanje utega - 1. mjesto na Olimpijskim igrama Sydney 2000
6) Karlo Kuret, jedrenje - 2. mjesto na Europskom prvenstvu (Finn)
7) Tomislav Hohnjec, kanu - 1. mjesto na Svjetskom kupu (spust)
8) Junior Lefevre, karate - 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu
9) Branislav Bogdanović, kuglanje - 2. mjesto na Svjetskom prvenstvu
10) Gordan Kožulj, plivanje - 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu (25m)
11) Tomislav Karlo, plivanje - 1. mjesto na Svjetskom kupu (25m)
12) Ante Mašković, plivanje - 1. mjesto na Europskom prvenstvu (25m)
13) Zoran Primorac, stolni tenis - 2. mjesto na Europskom prvenstvu
14) Kristijan Kralj, taekwondo - 3. mjesto na Europskom prvenstvu


Najuspješnija ženska sportska ekipa 
Nacionalna stolnoteniska ekipa u sastavu Tamara Boroš, Andrea Bakula, Eldijana Aganović, Sandra Paović - 3. mjesto na Europskom prvenstvu


Za naslov najuspješnije ženske sportske ekipe nominirane su:
1) Nacionalna ekipa u kuglanju u sastavu: Velinka First, Marija Mađarević, Biserka Perman, Natalija Graber, Jasna Širokanović, Željka Orehovec, Marija Zver, Darinka Bunić) - 3. mjesto na Svjetskom prvenstvu (6x100 hitaca)

2) Nacionalna ekipa u stolnom tenisu u sastavu: Tamara Boroš, Andrea Bakula, Eldijana Aganović, Sandra Paović) - 3. mjesto na Europskom prvenstvu

3) Kuglački klub "Rijeka - Kvarner osiguranje" u sastavu: Velinka First, Elda Sinovčić, Biserka Perman, Željka Solomun, Ljerka Radojčić, Vivien Trubić, Elvira Ban, Danica Šopić, Sonja Mikac) - 2. mjesto na Europskom kupu (klupski)


Najuspješnija muška sportska ekipa 
Nacionalna posada u veslanju – osmerac u sastavu Igor Boraska, Tihomir Franković, Branimir Vujević, Krešimir Čuljak, Igor Francetić, Tomislav Smoljanović, Siniša Skelin, Nikša Skelin, Silvijo Petriško - 3. mjesto na Olimpijskim igrama


Za naslov najuspješnije muške športske ekipe nominirani su:
1) Nacionalna ekipa u boćanju u sastavu: Valter Ivančić, Jure Maglić - 2. mjesto na Europskom prvenstvu (parovi)
2) Nacionalna ekipa u kanuu u sastavu: Željko Petrić, Tomislav Hohnjec, Emil Milihram - 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu (divlje vode, 3xC-1 spust)
3) Nacionalna ekipa u kuglanju u sastavu: Mario Mušanić, Branislav Bogdanović - 3. mjesto na Svjetskom prvenstvu (2x200 hitaca, parovi)
4) Nacionalna ekipa u plivanju u sastavu: Tomislav Karlo, Vanja Rogulj, Duje Draganja, Ante Mašković - 3. mjesto na Europskom prvenstvu 25m (štafeta 4x50m mješovito)
5) Nacionalna posada u veslanju u sastavu: Igor Boraska, Tihomir Franković, Branimir Vujević, Krešimir Čuljak, Igor Francetić, Tomislav Smoljanović, Siniša Skelin, Nikša Skelin, Silvijo Petriško - 3. mjesto na Olimpijskim igrama (osmerac)


Najuspješniji sportaši s invaliditetom 
Nacionalna ekipa gluhih u rukometu (M) u sastavu Milan Gvozdić, Angel Naumovski, Mario Lušić, Davor Stanišić, Dejan Šegovac, Darko Švec, Damir Lončarić, Davor Mažuran, Nedjeljko Feljan, Raul Gojanović, Boris Gramnjak, Ivan Katuša, Edin Havić, Davor Barešić, Ivan Pajić - 1. mjesto na Europskom prvenstvu


Za naslov najuspješnije sportašice ili sportaše s invaliditetom nominirani su:
1) Nacionalna ekipa gluhih u rukometu (M) u sastavu: Milan Gvozdić, Angel Naumovski, Mario Lušić, Davor Stanišić, Dejan Šegovac, Darko Švec, Damir Lončarić, Davor Mažuran, Nedjeljko Feljan, Raul Gojanović, Boris Gramnjak, Ivan Katuša, Edin Havić, Davor Barešić, Ivan Pajić - 1. mjesto na Europskom prvenstvu
2) Jelena Vuković, atletika - 6. mjesto na Paralimpijskim igrama (kugla); svjetski rekord
3) Milka Milinković, atletika - 4. mjesto na Paralimpijskim igrama (kugla)
4) Mihovil Španja, plivanje - dvaput 5. mjesto na Paralimpijskim igrama
5) Vjekoslav Gregorović, stolni tenis - 5. mjesto na Paralimpijskim igrama
6) Marija Iveković, atletika - 5. mjesto na Paralimpijskim igrama (petoboj)
7) Nacionalna ekipa u stolnom tenisu-parovi (M) u sastavu Dragan Rakić, Vjekoslav Gregorović) - 4. mjesto na Paralimpijskim igrama


Najveće nade hrvatskog sporta
Blanka Vlašić (17 godina), atletičarka - 1. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu (vis)
Šime Fantela (14 godina), jedriličar - 1. mjesto na Svjetskom kadetskom prvenstvu (Optimist)


Za najveću nadu hrvatskog športa nominirane su: 
Sportašice:
1) Blanka Vlašić (17), atletika - 1. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu (vis)
2) Gea Barbić (15), jedrenje - 1. mjesto na Europskom juniorskom kupu (Laser-radial)
3) Mirna Šenjug (17), karate - 2. mjesto na Europskom kadetskom prvenstvu (kate)
4) Cornelia Vaida (17), stolni tenis - 1. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu
5) Sandra Paović (17), stolni tenis - 2. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu
6) Sandra Šarić (16), taekwondo - 2. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu
7) Ivana Lisjak (13), tenis - 3. mjesto na Europskom prvenstvu do 14 god.


Sportaši:
1) Mario Preskar (16), boks - 2. mjesto na Europskom kadetskom prvenstvu (+81 kg)
2) Šime Fantela (14), jedrenje - 1. mjesto na Svjetskom kadetskom prvenstvu (Optimist)
3) Emil Milihram (18), kanu - 1. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu (spust)
4) Nikola Dukić (18), karate - 1. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu
5) Nikola Adžija (17), karate - 2. mjesto na Svjetskom kadetskom prvenstvu
6) Vanja Rogulj (18), plivanje - dvaput 2. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu
7) Dejan Mesarov (17), taekwondo - 2. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu
8) Domagoj Jelić (17), veslanje - 3. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu
9) Zlatko Jugo (17), boćanje - 1. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu


Najuspješniji sportaš - promicatelj Hrvatske u svijetu 
Gordan Kožulj, plivač