NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA
Barbara Jelić, odbojkašica, najbolja europska odbojkašica 1999.godine
2.mjesto na Europskom prvenstvu


Nominirane:
1) Tamara Boroš, stolni tenis - 1. mjesto na europskoj rang listi
2) Janica Kostelić, skijanje - 7. mjesto na Svjetskom prvenstvu (kombinacija)
3) Elda Sinovčić, kuglanje - 1. mjesto pojedinačno u Svjetskom kupu (2x100)
4) Barbara Jelić, odbojka - najbolja europska odbojkašica




NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ
Miloš Milošević, plivač
2. mjesto na Europskom prvenstvu (200 m leđno)
1. mjesto na svjetskoj rang listi (50 m leptir)
1. mjesto na Europskom prvenstvu (kratki bazeni 50 m leptir)
2. mjesto na Europskom prvenstvu (50 m leptir)


Nominirani:
1) Niko Pulić, automobilizam - 1. mjesto na Europskom prvenstvu (brdske utrke)
2) Nikolaj Pešalov, dizanje utega - 2. mjesto na Europskom prvenstvu (trzaj, izbačaj, biatlon)
3) Želimir Trifunović, motorno letenje - 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu (precizno letenje)
4) Nenad Šipek, motocross - 1. mjesto na Europskom prvenstvu (klasa Open)
5) Miloš Milošević, plivanje
- 2. mjesto na Europskom prvenstvu (200 m leđno)
- 1. mjesto na svjetskoj rang listi (50 m leptir)
- 1. mjesto na Europskom prvenstvu (kratki bazeni 50 m leptir)
- 2. mjesto na Europskom prvenstvu (50 m leptir)
6) Tomislav Karlo, plivanje
- 2. mjesto u Svjetskom kupu (leđno ukupni poredak)
- 2. mjesto na Europskom prvenstvu (kratki bazeni 50 m leđno)
7) Zoran Primorac, stolni tenis - 3. mjesto u Svjetskom kupu
8) Gordan Kožulj, plivanje - 2. mjesto na Europskom prvenstvu (100 i 200 m leđno)
9) Miro Žeravica, plivanje - 1. mjesto na Europskom prvenstvu (kratki bazeni 50 m leđno)
10) Junior Lefevre, karate - 1. mjesto na Europskom prvenstvu (- 70 kg i apsolutna)


NAJUSPJEŠNIJA SPORTAŠICA S INVALIDITETOM
Jelena Vuković, atletičarka
1. mjesto na Svjetskom prvenstvu (disk)
2. mjesto na Svjetskom prvenstvu (kugla)
4. mjesto na Svjetskom prvenstvu (koplje)


Nominirani:
1) Mihovil Španja, plivanje - 2. mjesto na Europskom prvenstvu (400 m slobodno)
2) Jelena Vuković, atletika
- 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu (disk)
- 2. mjesto na Svjetskom prvenstvu (kugla)
- 4. mjesto na Svjetskom prvenstvu (koplje)
3) Mirko Štajduhar, kuglanje - slijepi i slabovidni - 2. mjesto na Europskom prvenstvu
4) Dragan Rakić, stolni tenis - 1. mjesto na Europskom prvenstvu


NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA
Nacionalna odbojkaška ekipa- 2. mjesto na Europskom prvenstvu
(Slavica Kuzmanić, Barbara Jelić, Marijana Ribičić, Beti Rimac, Ingrid Sischovich, Tihana Stipanović, Ivana Troha, Ana Kaštelan, Mia Jerkov, Maja Poljak, Maria Likhtenchtein, Nataša Leto


Nominirane ekipe:
1) Nacionalna odbojkaška ekipa - 2. mjesto na Europskom prvenstvu
(Slavica Kuzmanić, Barbara Jelić, Marijana Ribičić, Beti Rimac, Ingrid Sischovich, Tihana Stipanović, Ivana Troha, Ana Kaštelan, Mia Jerkov, Maja Poljak, Maria Likhtenchtein, Nataša Leto)

2) Kuglački klub "Podravka", Koprivnica - 2. mjesto u Europskom klupskom kupu
(Marina Miklošić, Željka Orehovec, Marija Zver, Darinka Bunić, Ljiljana Picer, Marijana Benkek, Verica Vučić, Melita Horvat)

3) Kuglački klub "Rijeka", Rijeka - 3. mjesto u Svjetskom klupskom kupu
(Velinka First, Elda Sinovčić, Biserka Perman, Ljerka Radojčić, Vivien Trubić, Elvira Ban, Danica Šopić, Sonja Mikac)


NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA SPORTSKA EKIPA
Nacionalna posada u veslanju - dvojac bez kormilara - Ninoslav Saraga, Oliver Martinov
3. mjesto na Svjetskom prvenstvu;
2. mjesto u Svjetskom kupu (ukupno)

Nominirane ekipe:
1) Nacionalna ekipa u boćanju - 2. mjesto na Svjetskom prvenstvu (parovi ekipa)
(Alen Guštin, Sandro Gulja, Ante Papak)

2) Nacionalna ekipa u vaterpolu - 2. mjesto na Europskom prvenstvu
(Dubravko Šimenc, Vjekoslav Kobešćak, Siniša Školneković, Ivo Ivaniš, Mile Smodlaka Višeslav Sarić, Vedran Jerković, Igor Hinić, ratko Štritof, Frano Vićan, Teo Đogaš, Slavko Letica, Vitomir Padovan, Samir Barač, Alen Bošković)

3) Kuglački klub "Zadar", Zadar - 1. mjesto u Svjetskom klupskom kupu
(Željko Krišković, Luka Ukalović, Damir Fučkar, Damir Jordan, Marko Vidak, Mario Baljak Zvonko Todorić, Petar Zubčić)

4) Rukometni klub "Badel 1862 Zagreb", Zagreb
(u sastavu: Mirko Bašić, Zlatko Saračević, Ratko Tomljanović, Zvonimir Bilić, Božidar Jović, Venio Losert, Tihomir Baltić, Mirza Džomba, Davor Dominiković, Igor Kos, Ivica Udovičić, Egon Paljar, Goran Šprem, Vedran Zrnić, Senjanin Maglajlija)
2. mjesto u Kupu europskih prvaka

5) Vaterpolski klub "Splitska banka", Split
(u sastavu: Dragan Rebić, Višeslav Sarić, David Burburan, Mario Oreb, Srđan Bradarić, Alen Bošković, Teo Đogaš, Petar Trumbić, Samir Barač, Ivan Katura, Aljoša Kunac, Dario Mužić, Roman Polačik, Aleksandar Nagy, Nikša Jajić, Vladimir Moćan)
1. mjesto u Kupu europskih prvaka

6) Nacionalna posada u veslanju - dvojac bez kormilara
(u sastavu: Ninoslav Saraga, Oliver Martinov)
3. mjesto na Svjetskom prvenstvu;
2. mjesto u Svjetskom kupu (ukupno)

7) Akademski vaterpolski klub "Mladost", Zagreb
(u sastavu: Dubravko Šimenc, Perica Bukić, Vjekoslav Kobešćak, Dalibor Perčinić, Hrvoje Herceg, Tomislav Rogin, Renato Vrbičić, Dario Kobešćak, Ratko Štritof, Damir Glavan, Frano vićan, Vitomir Padovan, Tomislav Primorac, Zsolt Varga, Tvrtko Herceg)
1. mjesto u Kupu pobjednika kupova


SPORTAŠICA - NAJVEĆA NADA HRVATSKOGA SPORTA
Ivana Brkljačić (16 god.) atletika - 3. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu do 17 god. (kladivo)


Nominirane:
1) Ivana Buden (14), streličarstvo - 2. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu (Field)
2) Ivana Brkljačić (16), atletika - 3. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu do 17 god. (kladivo)
3) Matea Mezak (14), tenis - 3. mjesto pojedinačno na Europskom kadetskom prvenstvu do 14 god.
4) Ivana Abramović (16), tenis - 2. mjesto pojedinačno na Europskom juniorskom prvenstvu do 16 god.


SPORTAŠ - NAJVEĆA NADA HRVATSKOG SPORTA
Duje Draganja (16 god.), plivač - 1. mjesto na EYOD (100 m slobodno; 100 m leptir)
olimpijski kandidat


Nominirani:
1) Marin Mišura (17), jedriličarstvo - 2. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu (klasa Laser)
2) Emil Milihram (17), kajak - 1. mjesto na Europskom juniorskom prvenstvu (C-1 spust)
3) Duje Draganja (16), plivanje
- 1. mjesto na EYOD (100 m slobodno; 100 m leptir)
- olimpijski kandidat
4) Mario Preskar (15), boks - 3. mjesto na Europskom kadetskom prvenstvu (+ 81 kg)
5) Tonči Stipanović (13), jedriličarstvo - 2. mjesto na Svjetskom kadetskom prvenstvu (klasa Optimist)
6) Ivan Labinjan (17), boćanje - 2. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu (klasično)
7) Miroslav Pavlović (15), šah-slijepi
- 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu do 16 god.
- 5. mjesto na Svjetskom prvenstvu do 18 god.

Najuspješniji sportaš - promicatelj Hrvatske u svijetu
Janica Kostelić, skijašica