Najuspješniji sportaši u izboru Hrvatskog olimpijskog odbora 2013. godine su svjetska prvakinja u bacanju diska Sandra Perković i ukupni pobjednik kombinacije i trećeplasirani u slalomu u Svjetskom skijaškom kupu Ivica Kostelić. Najuspješnija ženska ekipa je hrvatska karate reprezentacija a u konkurenciji muških vaterpolska reprezentacija. Četverac na pariće najuspješnija je sportska posada. Najuspješniji treneri su Nikola Bralić i Tonći Antunović. Najuspješniji promicatelj Hrvatske u svijetu je hrvatski olimpijac, rukometaš Domagoj Duvnjak

 

NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA SPORTAŠICA - Sandra Perković

 

Nominirane
1. Sandra Perković - atletika/SP 1. mjesto/disk/MI 1. mjesto/disk
2. Tina Mihelić - jedrenje/SP 1. mjesto/Klasa Radial/MI 1. mjesto/Klasa Radial
3. Ana Zaninović- taekwondo/SP 2. mjesto/do 53kg
4. Lucija Zaninović - taekwondo/SP 3. mjesto/do 49kg
5. Nives Radić - kickboxing/SP 1. mjesto/low kick do 70kg
6. Snježana Pejčić - streljaštvo/EP 2. mjesto/puška trostav 50m
7. Marija Marović - streljaštvo/EP 2. mjesto/zračni pištolj 10m
8. Ivana Buden - streličarstvo/-neolimp. disc/SP 2. mjesto/složeni luk, EP 1. mjesto/složeni luk/ dvorana, EP 2. mjesto/složeni luk
9. Ana Bajić - kickboxing/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/low kick +70kg
10. Helena Jurišić - kickboxing/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/K1 style do 70kg
11. Lea Ikić - ronjenje/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/podvodna orijentacija Zvijezda
12. Mateja Minanov - sportski ribolov/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/lov ribe udicom na plovak


NAJUSPJEŠNIJI HRVATSKI SPORTAŠ - Ivica Kostelić

Nominirani
1. Ivica Kostelić - alpsko skijanje/SK 1. mjesto/kombinacija ukupni poredak, SK 3. mjesto/slalom ukupni poredak, SK 5. mjesto/ukupni 
2. Anton Glasnović- streljaštvo/SP 2. mjesto/trap
3. Tonći Stipanović - jedrenje/EP 1. mjesto/Klasa Laser, MI 1. mjesto/Klasa Laser
4. Ivan Roglić - nanbudo/neolimpijski sport/SP 1. mjesto/open
5. Damir Plantić - savate/neolimpijski sport/SP 1. mjesto/combat do 81kg
6. Josip Glasnović - streljaštvo/EP 1. mjesto/trap
7. Goran Ožbolt - sportski ribolov/neolimpijski sport/SP 1. mjesto/casting, uteg u skish, SP 5. mjesto/casting, uteg u arenberg
8. Bruno Brovet - sportski ribolov/neolimpijski sport/SP 1. mjesto/casting, uteg u arenberg
9. Robert Leško - zrakoplovstvo/neolimpijski sport/SP 1. mjesto/modelarstvo F-1-A
10. Milan Vujasinović - jedrenje/SP 4. mjesto/Klasa Finn
11. Tomislav Marijanović - judo/EP 2. mjesto/do 81 kg,MI 3. mjesto
12. Luka Tomić - kickboxing/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/low kick do 71 kg
13. Luka Šimić - kickboxing/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/low kick do 86 kg
14. Agron Preteni - kickboxing/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/low kick do 91 kg
15. Goran Čolak - ronjenje/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/dinamika s perajama, SP 2. mjesto/dinamika bez peraja, SP 3. mjesto/statika
16. Zvonimir Martić - savate/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/combat +85 kg
17. Tomislav Vukšić - sportski ribolov/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/lov šarana
18. Damir Ladnjak - sportski ribolov/neolimpijski sport/SP 2. mjesto/lov šarana

 

NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA
Hrvatska karate reprezentacija

Nominirani

1. Hrvatska karate reprezentacija - neolimpijski sport (Ana Marija Čelan, Ana Lenard, Azra Saleš, Ivona Tubić)- EP 1. mjesto
2. Hrvatska športsko-ribolovna reprezentacija - neolimpijski sport (Vanda Kos, Ivona Majsec, Mateja Minanov, Paula Pongrac, Tatjana Štajduhar, Marija Turković) - SP 2. mjesto/lov ribe udicom na plovak
3. Hrvatska kuglačka reprezentacija - neolimpijski sport (Ana Bacan, Tihana Čavlović, Josipa Dolibašić, Nika Grubišić, Ines Hasić, Snježana Kramar, Marijana Liović, Ines Maričić, Mirjana Pavić, Ljiljana Peroš, Nataša Ravnić Gašparini) - SP 3. mjesto, klasično
4. Hrvatska odbojkaška reprezentacija - olimpijski sport (Jelena Alajbeg, Bernarda Brčić, Bernarda Čutuk, Ana Grbac, Mija Jerkov, Martina Malević, Ivana Miloš, Maja Poljak, Sanja Popović, Mira Topić, Senna Ušić Jogunica) - EP 5.-8. mjesto, MI 3. mjesto


NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA MUŠKA SPORTSKA EKIPA
Hrvatska vaterpolska reprezentacija

Nominirani
1. Hrvatska vaterpolska reprezentacija (Marko Bijač, Luka Bukić, Andro Bušlje, Nikša Dobud, Maro
Joković
, Luka Lončar, Ivan Milaković, Petar Muslim, Paulo Obradović, Fran Paškvalin, Josip Pavić, Sandro Sukno, Anđelo Šetka, Ivan Krapić) - SP 3. mjesto, MI 1. mjesto
2. Hrvatska streljačka reprezentacija (Giovanni Cernogoraz, Anton Glasnović, Saša Sedmak) - SP 3. mjesto/trap
3. Hrvatska rukometna reprezentacija (Mirko Alilović, Damir Bičanić, Ivan Čupić, Domagoj DuvnjakJakov Gojun, Zlatko Horvat, Filip Ivić, Marko Kopljar, Blaženko Lacković, Stipe Mandalinić, Marino Marić, Željko MusaIvan Ninčević, Luka Stepančić, Lovro Šprem, Manuel Štrlek,
Igor Vori, Drago Vuković) - SP 3. mjesto,MI 2. mjesto
4. Hrvatska streljačka reprezentacija - (Giovanni Cernogoraz, Anton Glasnović, Josip Glasnović)- EP 1. mjesto
5. Hrvatska nanbudo reprezentacija - neolimpijski sport (Tin Požgajčić, Vedran Tepavac, Ivan Zovko) - SP 1. mjesto/Samoobrana
6. Hrvatska nanbudo reprezentacija - neolimpijski sport (Darko Lakrašić, Edin Mahmuljin, Vedran Sedlar) - SP 2. mjesto/kate
7. Hrvatska orijentacijska reprezentacija - neolimpijski sport (Ivica Bertol, Zdenko Horjan, Ivo Tišljar) - SP 2. mjesto


NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PAR, ŠTAFETA ILI POSADA
Veslački četverac na pariće

Nominirani 
1. Veslački četverac na pariće Damir Martin, Valent SinkovićMartin Sinković, David Šain - SP 1. mjesto
2. Leo Brnić i Darijan Živolić - boćanje/neolimpijski sport - SP 1. mjesto/štafetno izbijanje
3. Ivan Roglić i Ivan Vojvodić - nanbudo/neolimpijski sport - SP 1. mjesto/samoobrana u paru
4. Boris Keber i Ivan Zovko - nanbudo/neolimpijski sport - SP 2. mjesto/samoobrana u paru
5. Danijel Miklečić i Branka Njegovac - body building/neolimpijski sport - EP 1. mjesto/par
6. Šime Fantela i Igor Marenić - jedrenje/EP 3. mjesto/Klasa 470, MI 1. mjesto/Klasa 470, MI 1. mjesto/Klasa 470

 

NAJUSPJEŠNIJI HRVATSKI TRENERI
Nikola Bralić  i Tonći Antunović

Nominirani 
1. Nikola Bralić - veslanje/trener četverca na pariće Damir Martin, Valent Sinković, Martin Sinković, David Šain
2. Tonći Antunović - jedrenje/Tina Mihelić
3. Edis Elkasović - atletika/Sandra Perković
4. Franc Glasnović - streljaštvo/Anton Glasnović
5. Toni Tomas - taekwondo/Ana Zaninović, Lucija Zaninović
6. Ivica Tucak - Hrvatska vaterpolska reprezentacija
7. Slavko Goluža - Hrvatska rukometna reprezentacija
8. Ante Kostelić - skijanje/Ivica Kostelić
9. Zvonimir Korenić - stolni tenis/Tan Rui Wu
10. Jozo Jakelić - jedrenje/Tonći Stipanović
11. Marica Habeković - Hrvatska športsko-ribolovna reprezentacija
12. Dragutin Galina - Hrvatska karate reprezentacija

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PROMICATELJ HRVATSKE U SVIJETU U 2013.
Domagoj Duvnjak - proglašen najboljim svjetskim rukometašem u izboru Handball-Planet.com