Najuspješnija sportašica i sportaš 2014. godine u izboru HOO-a su Sandra Perković i Ivica Kostelić. Hrvatska streljačka reprezentacija u samostrelu najuspješnija je ženska sportska ekipa a stolnoteniska reprezentacija u konkurenciji muških sportskih ekipa. U konkurenciji parova, posada i štafeta najuspješniji je dvojac na pariće, braća Valent i Martin Sinković. Najuspješniji trener je Ante Kostelić a u promicanju Hrvatske u svijetu hrvatska nogometna reprezentacija. 


NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA SPORTAŠICA - Sandra Perković 

 

Nominirane
1. Sandra Perković - atletika/1. mjesto EP Zürich (disk)
2. Snježana Pejčić- streljaštvo/2. mjesto SP Granada (50 m sportska puška 3x20)
3. Lucija Zaninović - taekwondo/1. mjesto EP Baku (-49kg)
4. Ana Zaninović - taekwondo/1. mjesto EP Baku (-53kg)
5. Iva Radoš - taekwondo/1. mjesto EP Baku (-73kg)
6. Nives Mladenović - boćanje/neolimpijski sport/1. mjesto SP Mâcon (klasično), 2. mjesto SP Mâcon (precizno izbijanje)
7. Tina Mihelić - jedrenje/2. mjesto EP Split (klasa Radial)
8. Helena Jurišić - tajlandski boks/neolimpijski sport/2. mjesto SP Langkawi (-71kg)
9. Ivana Buden - streličarstvo/olimpijski sport-neolimpijska disciplina/2. mjesto SP Zagreb (složeni luk)
10. Valentina Pereglin - streljaštvo/samostrel-neolimpijska disciplina/2. mjesto SP Frankfurt (field)
11. Marina Sumić - taekwondo/2. mjesto EP Baku (-62kg)
12. Mateja Kunović - taekwondo/3. mjesto EP Baku (-46kg)
13. Ana Šimić - atletika/3. mjesto EP Zürich (skok u vis)
14. Ana Marija Maršić - boks/3. mjesto EP Bukurešt
15. Barbara Matić - judo/3. mjesto EP Montpellier (-70kg)
16. Ana Lenard - karate/neolimpijski sport - 1. mjesto EP Tampere (borbe -61kg)
17. Helena Jurišić - kickboxing/neolimpijski sport - 1. mjesto EP Bilbao (low kick -70kg)
18. Ines Maričić - kuglanje/neolimpijski sport - 3. mjesto SP Brno (sprint)
19. Andreja Ivas - tajlandski boks/neolimpijski sport -3. mjesto SP Langkawi (-75kg), 1. mjesto EP Krakow (-75kg)
20. Ana Bajić - kickboxing/neolimpijski sport - 2. mjesto EP Bilbao (full contact +70kg)
21. Željana Piteša - kickboxing/neolimpijski sport - 2. mjesto EP Bilbao (low kick -48kg)
22. Natalija Šimac - kickboxing/neolimpijski sport -2. mjesto EP Bilbao (low kick +70kg)
23. Katarina Zubčić - ronjenje/neolimpijski sport - 2. mjesto EP Tenerife (podvodne aktivnosti/speed)
24. Saša Miloš - ronilaštvo/neolimpijski sport - 2. mjesto EP Gyekenyes jezera (podvodna orijentacija/paralel slalom)
25. Štefica Bubnjarić - savate/neolimpijski sport - 3. mjesto EP Bugeatu (combat -60kg)
26. Eva Rusan - body building/neolimpijski sport - 3. mjesto EP Santa Suzana (body fitness)
27. Ivona Tubić - karate/neolimpijski sport - 3. mjesto EP Tampere (borbe -68kg)
28. Izidora Kovačević - kickboxing/neolimpijski sport - 3. mjesto EP Bilbao (low kick -52kg)
29. Marija Bodač - kickboxing/neolimpijski sport - 3. mjesto EP Bilbao (low kick -60kg)

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTAŠ - Ivica Kostelić 

 

Nominirani
1. Ivica Kostelić - skijanje/ 2. Mjesto ZOI Soči (alpsko skijanje/super kombinacija)
2. Filip Ude - gimnastika/2. Mjesto SP Naning (konj s hvataljkama)
3. Neven Žugaj - hrvanje/2. Mjesto SP Taškent (grčko-rimski način -75kg)
4. Ivan Kljaković Gašpić - jedrenje/2. Mjesto SP Santander (klasa Finn)
5. Marijo Možnik - gimnastika/3. Mjesto SP Naning (preča)
6. Tonči Stipanović - jedrenje/1. Mjesto EP Split (klasa Laser)
7. Emil Milihram - kajak/olimpijski sport-neolimpijska disciplina - 1. Mjesto SP Valtellina (divlje vode/C-1 spust)
8. Goran Ožbolt- sportski ribolov/neolimpijski sport - 1. Mjesto SP Szamotuly (ribolov na slatkim vodama/uteg u dalj), 2. mjesto SP Szamotuly (ribolov na slatkim vodama/uteg u arenberg)
9. Dalibor Bonaj - sportski ribolov/neolimpijski sport -1. mjesto SP Montargil (ribolov na slatkim vodama/lov šarana)
10. Hrvoje Jakopčević - sportski ribolov/neolimpijski sport -1. mjesto SP Montargil (ribolov na slatkim vodama/lov šarana)
11. Vedran Golec - taekwondo/2. mjesto EP Baku (+87kg)
12. Danijel Miklečić - body building/neolimpijski sport/ 1. mjesto EP Santa Suzana (-75kg)
13. Ante Kovačević - jedrenje/olimpijski sport-neolimpijska klasa/ 3. mjesto SP Reeuwijk (klasa Marblehead)
14. Luka Šimić - kickboxing/neolimpijski sport /1. mjesto EP Bilbao (low kick do 86kg)
15. Goran Čolak - ronilaštvo/neolimpijski sport/1. mjesto EP Tenerife (podvodne aktivnosti/dinamika s perajama), 2. mjesto EP Tenerife (podvodne aktivnosti/statika)
16. Josip Balentović - tajlandski boks/neolimpijski sport/3. mjesto SP Langkawi (-91kg
17. Domagoj Buden - streličarstvo/olimpijski sport-neolimpijska disciplina/3. mjesto SP Zagreb (složeni luk)
18. Andrej Kristanić - streljaštvo/olimpijski sport-neolimpijska disciplina/3. mjesto SP Frankfurt (field)
19. Sandi Zbašnik - sportski ribolov/neolimpijski sport/3. mjesto SP Kassel (ribolov na slatkim vodama/uteg u skish)
20. Tihomir Delić - sportski ribolov/neolimpijski sport/3. mjesto SP Montargil (ribolov na slatkim vodama/lov šarana)
21. Dalibor Stanić - sportski ribolov/neolimpijski sport/3. mjesto SP Montargil (ribolov na slatkim vodama/lov šarana)
22. Branimir Milošević - wushu/neolimpijski sport/1. mjesto EP Bukurešt (teška kategorija)
23. Robert Leško - zrakoplovstvo/neolimpijski sport/1. mjesto EP Salonta (zrakoplovno modelarstvo/F-1-A)
24. Dražen Vrbančić - body building/neolimpijski sport/2. mjesto EP Santa Suzana (preko 180cm)
25. Sandi Imerović - body building/neolimpijski sport/3. mjesto EP Santa Suzana (preko 180cm)
26. Nato Cvitan - kickboxing/neolimpijski sport/3. mjesto EP Bilbao (K1 Style +91kg)
27. Vilson Demaj - kickboxing/neolimpijski sport/3. mjesto EP Bilbao (low kick do 51 kg)
28. Dino Tači - kicboxing/neolimpijski sport/3. mjesto EP Bilbao (low kick do 67kg)
29. David Matošević - kickboxing/neolimpijski sport/3. mjesto EP Bilbao (low kick do 75kg)
30. Dino Belošević - kickboxing/neolimpijski sport/3. mjesto EP Bilbao (low kick +91kg)
31. Luka Lešković - savate/neolipijski sport/3. mjesto EP Bugeatu (-65kg)
32. Fran Barac - wushu/neolimpijski sportovi/3. mjesto EP Bukurešt (srednja kategorija)
33. Roland Marčelja - boćanje/neolimpijski sport/3. mjesto EP Koper (pojedinačno-klasično)
34. Leo Brnić - boćanje/neolimpijski sport/3. mjesto EP Koper (brzinsko izbijanje)


NAJUSPJEŠNIJA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA

HRVATSKA STRELJAČKA REPREZENTACIJA/SAMOSTREL (Nikolina Krivanek, Branka Pereglin, Valentina Pereglin)

Nominirani
1. Hrvatska streljačka reprezentacija/samostrel - olimpijski sport/neolimpijska disciplina (Nikolina Krivanek, Branka Pereglin, Valentina Pereglin) - 1. mjesto SP Frankfurt (field)
2. Hrvatska reprezentacija sportskog ribolova na moru - neolimpijski sport (Ardena Bajlo, Sava Dešković, Željka Marković, Olivera Matičev, Tea Radil, Gordana Sikirić) - 1. mjesto SP Port d'Albert (udičarenje s obale)
3. Hrvatska karate reprezentacija - neolimpijski sport/(Ana Marija Čelan Bujas, Ana Lenard, Azra Saleš, Ivona Tubić) -3. mjesto EP Tampere (borbe)
4. Hrvatska karate reprezentacija - neolimpijski sport (Vlatka Kiuk, Marijana Kiuk, Petra Krivičić) -3. mjesto EP Tampere (kate)
5. Hrvatska streljačka reprezentacija - (Zlatka Hlebec, Marija Marović, Vlatka Pervan) - 5.mjesto EP Moskva (10m zračni pištolj)

 

NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA SPORTSKA EKIPA
HRVATSKA STOLNOTENISKA REPREZENTACIJA (Andrej Gaćina, Frane Tomislav Kojić, Tomislav Kolarek, Tomislav Pucar, Tan Rui Wu)

Nominirani
1. Hrvatska stolnoteniska reprezentacija (Andrej Gaćina, Frane Tomislav Kojić, Tomislav Kolarek, Tomislav Pucar, Tan Rui Wu) - 3. mjesto EP Lisabon
2. Hrvatska orijentacijska reprezentacija - neolimpijski sport (Ivica Bertol, Zdenko Horjan, Ivo Tišljar) - 1. mjesto SP Livorno
3. Hrvatska reprezentacija sportskog ribolova - neolimpijski sport (Dalibor Banaj, Tihomir Delić, Mario Fider, Hrvoje Jakopčević, Zoran Kolbaba, Damir Ladnjak, Dalibor Stanić, Tomislav Vukšić) - 1. mjesto SP Montargil (ribolov na slatkim vodama/lov šarana)
4. Hrvatska streljačka reprezentacija /samostrel - olimpijski sport/neolimpijska disciplina (Marijan Kajfeš, Andrej Krstinić, Domagoj Pereglin) - 1. mjesto SP Frankfurt (field)
5. Hrvatska reprezentacija rukometa na pijesku - neolimpijski sport (Ivan Dumenčić, Zvonimir Đikić, David Henigman, Ivan Jurić, Mladen Paradžik, Drago Prka, Matej Semren, Igor Totić, Marko Vidović, Drago Vojnović) - 2. mjesto SP Recife
6. Hrvatska reprezentacija sportskog ribolova na moru - neolimpijski sport (Antonio Buratović, Slaven Čubrić, Danijel Gospić, Radoslav Jakupović, Stjepko Kesić, Petar Prkić) - 3. mjesto SP Lima (podvodni ribolov s puškom)
7. Hrvatska streljačka reprezentacija (Giovanni Cernogoraz, Anton Glasnović, Josip Glasnović) -3. mjesto EP Sarlospuszta (trap)
8. Hrvatska reprezentacija sportskog ribolova - neolimpijski sport (Mijo Boras, Željko Kuk, Hrvoje Kuzmić, Mario Matijašić, Jasmin Subašić) - 3. mjesto SP Asenovgrad (lov pastrve varalicom)
9. Hrvatska rukomenta reprezentacija (Mirko Alilović, Damir Bičanić, Denis Buntić, Ivan Čupić, Domagoj Duvnjak, Jakov Gojun, Zlatko Horvat, Marko Kopljar, Venio Losert, Stipe Mandalinić, Željko Musa, Ivan Ninčević, Ivan Slišković, Manuel Štrlek, Josip Valčić, Igor Vori, Drago Vuković) - 4. mjesto EP Kopenhagen
10. Hrvatska karate reprezentacija - neolimpijski sport (Ivan Ermenc, Frano Maškarin, Damjan Padovan) - 3. mjesto EP Tampere (kate)
11. Hrvatska vaterpolska reprezentacija (Marko Bijač, Luka Bukić, Ivan Buljubašić, Andro Bušlje, Nikša Dobud, Maro Joković, Luka Lončar, Ivan Milaković, Petar Muslim, Josip Pavić, Sandro Sukno, Anđelo Šetka, Duje Živković) - 5. mjesto EP Budimpešta

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PAR, ŠTAFETA ILI POSADA
VALENT SINKOVIĆ I MARTIN SINKOVIĆ

Nominirani
1. Valent Sinković i Martin Sinković - veslanje/1. mjesto SP Amsterdam (dvojac na pariće)
2. Šime Fantela i Igor Marenić - jedrenje/klasa 470/2. mjesto SP Santander, 3. mjesto EP Atena
3. Leo Brnić I Darijan Živolić - boćanje/neolimpijski sport/3. mjesto EP Koper (štafetno izbijanje)
4. Damir Zurub I Elizabeta Žalac - ronilaštvo/neolimpijski sport/3. mjesto EP Azori (podvodna fotografija/amb s modelom)

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PROMICATELJ HRVATSKE USVIJETU
Hrvatska nogometna reprezentacija

 

Nominirani
Hrvatska nogometna reprezentacija
Marin Čilić


NAJUSPJEŠNIJI HRVATSKI TRENER - Ante Kostelić

 

Nominirani
1. Ante Kostelić - skijanje
2. Nikola Bralić - veslanje
3. Edis Elkasević - atletika
4. Zvonimir Korenić - stolni tenis
5. Branko Pereglin - streljaštvo
6. Toni Tomas - taekwondo
7. Davor Lukić - hrvanje
8. Igor Kriajimski - gimnastika
9. Tonči Antunović - jedrenje
10. Goran Ivanišević - tenis