Uz nazočnost visokih državnih dužnosnika, vrhunskih sportaša te brojnih uglednika iz hrvatskog gospodarskog i sportskog života, prigodnom svečanošću u Kristalnoj dvorani hotela The Westin Zagreb, održan je 27. prosinca 2012. Veliki dan hrvatskog sporta uz izravan TV prijenos HRT-a. Tako je HOO je završio olimpijsku godinu nagrađivanjem najboljih, odavši im priznanje za sportski rezultat i poseban doprinos za razvoj sporta.

 

 

NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA SPORTAŠICA - Sandra Perković

Nominirani

1. Sandra Perković - atletika: OI - 1. mjesto - Disk (London), EP - 1. mjesto - Disk (Helsinki)
2. Lucija Zaninović - taekwondo:OI - 3. mjesto do 49 kg (London), SP - 1. mjesto do 49 kg (Manchester)
3. Ana Zaninović - taekwondo: SP - 2. mjesto do 53 kg (Manchester)
4. Marina Sumić - taekwondo:SP - 2. mjesto do 62 kg (Manchester)
5. Nives Mladenić - boćanje: SP - 1. mjesto klasično (Manisa)
6. Zrinka Fišer - body building: SP - 1. mjesto /body fitness/do 163 cm (Bialystok), EP - 1. mjesto /body fitness/do 163 cm (Zagreb), EP - 1. mjesto /body fitness/apsolutna kategorija (Overall) (Zagreb)
7. Snježana Kramar - kuglanje: SP - 1. mjesto klasično (Lesno)
8. Marijana Liović - kuglanje: SP - 1. mjesto kombinacija (Lesno)
9. Marina Horvat - savate: SP - 1. mjesto do 60 kg (Plovdiv), EP - 2. mjesto do 60 kg (Bar)
10. Ivana Buden - streličarstvo: SPField - 1. mjesto složeni luk (Val d'Isere)
11. Petra Matijašević - taekwondo: SP - 3. mjesto do 67 kg (Manchester)
12. Tea Miloš - triatlon: SP - 3. mjesto aquatlon (Auckland)
13. Jelena Kovačević - karate: SP - 2. mjesto borbe do 55 kg (Paris), EP - 1. mjesto borbe do 55 kg (Tenerife)
14. Sanja Jovanović - plivanje: EP50m bazen - 2. mjesto 50m leđno (Debrecen), EP25m bazen - 2. mjesto 50m leđno (Chartres)
15. Sanja Komar - streljaštvo: SP - 2. mjesto samostrel field (Bratina)

 

 

NAJUSPJEŠNIJI HRVATSKI SPORTAŠ - Giovanni Cernogoraz

Nominirani

1. Giovanni Cernogoraz - streljaštvo: OI - 1. mjesto trap (London), EP - 1. mjesto trap (Larnaca)
2. Ivica Kostelić - alpsko skijanje: SK - 3. mjesto/slalom (Zagreb), SK - 2. mjesto/slalom (Adelboden), SK - 1. mjesto/super kombinacija (Wengen), SK - 1. mjesto/slalom (Wengen), SK - 1. mjesto/super kombinacija (Kitzbuehel), SK - 3. mjesto/slalom (Kitzbuehel), SK - 1. mjesto/super kombinacija (Sochi), SK sveukupno - 1. mjesto/kombinacija, SK sveukupno - 2. mjesto/slalom
3. Tonći Stipanović - jedrenje: SP - 2. mjesto klasa "Laser" (Boltenhagen)
4. Filip Grgić - taekwondo: SP - 2. mjesto do 68 kg (Manchester)
5. Emil Milihram - kajak: SP - 1. divlje v./C-1 spust (La Plagne, SP - 3. divlje v/C-1 sprint (La Plagne), SK - 1. divlje/C-1 spust (Banja Luka)
6. Bruno Brovet - sportski ribolov: SP - 1. mjesto na slatkim vodama/Uteg u arenberg (Tallin), SP - 3. na slatkim v./Uteg u skish (Tallin)
7. Goran Ožbolt - sportski ribolov: SP - 1. mjesto ribolov na slatkim vodama/Uteg u skish (Tallin)
8. Tomislav Karaula - taekwondo: SP - 3. mjesto do 63 kg (Manchester)
9. Marijo Možnik - gimnastika: SK - 2. mjesto muška sportska gimnastika/Preča (Maribor), EP - 2. mj/Preča (Montpellier)
10. Ivan Roglić - nanbudo: SP - 3. kata BO (Marina di Carrara), SP - 3. kate (Marina di Carrara), SK - 1.kate (Dehradun),
SK - 1. mjesto kata s oružjem (Dehradun)
11. Tan Rui Wu - stolni tenis: EP - 2. mjesto (Herning)
12. Andrej Krstinić - streljaštvo: SP - 2. mjesto samostrel field (Bratina)
13. Damir Martin - veslanje: EP - 2. mjesto samac (Varese)
14. Igor Gojić - kajak: SP - 2. mjesto divlje vode/C-1 sprint (La Plagne), SK - 3. mjesto divlje vode/C-1 spust (Kraljevo), SK - 3. mjesto divlje vode/C-1 sprint (Kraljevo), SK - 2. mjesto divlje vode/C-1 sprint (Banja Luka), SK ukupni poredak - 2. mjesto divlje vode/C-1 spust


NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA
Hrvatska streljačka reprezentacija
- samostrel field

Nominirani

1. Hrvatska streljačka reprezentacija (Sanja Komar, Nikolina Kivanek, Branka Pereglin): SP - 1. mjesto samostrel field (Bratina)
2. Hrvatska karate reprezentacija (Ana Marija Čelan, Maša Martinović, Azra Saleš, Ivona Tubić): SP - 2. mjesto borbe (Paris),EP - 2. borbe (Tenerife)
3. Hrvatska rukometna reprezentacija (Sonja Bašić, Kristina Elez, Anita Gaće, Jelena Grubišić, Lidija Horvat, Ivana Jelčić, Dijana Jovetić, Ivana Lovrić, Vesna Milanović Litre, Andrea Penezić, Nikica Pusić Koroljević, Andrea Šerić, Miranda Tatari, Maja Zebić): OI London - 5.-8. mjesto
4. Hrvatska taekwondo reprezentacija (Jelena Ivančić, Marina Sumić, Ana Zaninović, Martina Zubčić, Antonija Žeravica): SK - 3. ekipno (Santa Cruz)
5. Hrvatska curling reprezentacija (Marijana Božić, Emina Crnaić, Melani Lušić, Maja Sertić, Katarina Vidaković): EP - 4. mjesto (Erzurum)
6. Hrvatska rukometna reprezentacija (Kristina Elez, Anita Gaće, Lidija Horvat, Ivana Jelčić, Katarina Ježić, Dijana Jovetić, Tanja Kiridžić, Ivana Lovrić, Vesna Milanović Litre, Andrea Penezić, Ivana Petković, Nikica Pušić, Andrea Šerić, Miranda Tatari, Maja Zebić, Marta Žderić):SP - 7. (Sao Bernardo)

 

NAJUSPJEŠNIJA MUŠKA HRVATSKA SPORTSKA EKIPA
Hrvatska vaterpolska reprezentacija

Nominirani

1. Hrvatska vaterpolska reprezentacija (Samir Barać, Miho Bošković, Ivan Buljubašić, Damir Burić, Andro Bušlje, Nikša Dobud, Igor Hinić, Maro Joković, Petar Muslim, Paulo Obradović, Josip Pavić, Sandro Sukno, Frano Vićan): OI - 1. mjesto (London)
(Samir Barać, Miho Bošković, Ivan Buljubašić, Damir Burić, Andro Bušlje, Nikša Dobud, Igor Hinić, Maro Joković, Ivan Krapić, Petar Muslim, Josip Pavić, Sandro Sukno, Anđelo Šetka, Frano Vićan) - SK - 1. mjesto (Almaaty)

2. Hrvatska rukometna reprezentacija (Mirko Alilović, Ivano Balić, Damir Bičanić, Denis Buntić, Ivan Čupić, Domagoj Duvnjak, Jakov Gojun, Zlatko Horvat, Marko Kopljar, Blaženko Lacković, Venio Losert, Ivan Ninčević, Manuel Štrlek, Igor Vori, Drago Vuković): OI - 3. mjesto (London)
(Mirko Alilović, Ivano Balić, Hrvoje Batinović, Damir Bičanić, Denis Buntić, Ivan ČupićDomagoj Duvnjak, Jakov GojunZlatko HorvatMarko KopljarBlaženko LackovićVenio Losert, Željko Musa, Ivan NinčevićManuel ŠtrlekIgor VoriDrago Vuković): EP - 3. mjesto (Beograd)

3. Hrvatska streljačka reprezentacija (Giovanni Cernogoraz, Anton Glasnović, Josip Glasnović): EP - 1. mjesto trap (Larnaca)
4. Hrvatska streljačka reprezentacija (Andrej Krstinić, Domagoj Pereglin, Zoran Špoler): SP - 1. mjesto samostrel field (Bratina)
5. Hrvatska kajakaška reprezentacija (Igor Gojić, Tomislav Lepan, Emil Milihram): SP - 1. mjesto divlje vode/3xC-1 spust (La Plagne), SP - 2. mjesto divlje vode/3xC-1 sprint (La Plagne)
6. Hrvatska nanbudo reprezentacija (Darko Laktašić, Edin Mahmuljin, Vedran Sedlar): SP - 1. mjesto samoobrana ekipno (Marina di Carrara)
7. Hrvatska pikado reprezentacija (Zdravko Antunović, Vlado Deščak, Boris Krčmar, Vladimir Lešić): EP - 1. mjestom 501 D.O. (Antalya)
8. Hrvatska reprezentacija sportskog ribolova na moru (Daniel Gospić, Radoslav Jakupović, Dario Marinov): SP - 3. mjesto podvodni ribolov s puškom (Vigo)
9. Hrvatska reprezentacija sportskog ribolova na moru (David Bajlo, Ivan Galzina, David Pinezić, Arsen Radinović, Marko Sikirić):SP - 3. mjesto udičarenje iz brodice štapom (La Rochelle)
10. Hrvatska curling reprezentacija (Alen Čadež, Dražen Ćutić, Ognjen Golubić, Robert Mikulandrić): EP - 2. mjesto (Erzurum)

 

NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PAR, ŠTAFETA ILI POSADA
Damir Martin, Valent Sinković, Martin Sinković, David Šain
- četverac na pariće

Nominirani

1. Damir MartinValent SinkovićMartin SinkovićDavid Šain- veslanje / četverac na pariće: OI - 2. mjesto četverac na pariće (London), SK - 1. mjesto četverac na pariće (Luzern), SK - 1. mjesto četverac na pariće (Beograd), SK - 1. mjesto četverac na pariće (Muenchen), SK sveukupno - 1. mjesto četverac na pariće
2. Šime Fantela i Igor Marenić - jedrenje: SP - 3. mjesto Klasa "470" (Barcelona): SK - 2. mjesto Klasa "470" (Hyeres), EP - 1. mjesto Klasa "470" (Largs)
3. Ana Bacan i Mario Mušanić - kuglanje: SP - 1. mjesto parovi (Lesno)
4. Ivan Roglić i Igor Vojvodić - nanbudo: SP - 1. mjesto samoobrana u paru (Marina di Carrara)
5. Boris Keber i Ivan Zovko - nanbudo: SP - 1. mjesto par (m) kate (Marina di Carrara)
6. Valent Sinković i Martin Sinković - veslanje: EP - 1. mjesto dvojac na pariće (Varese)
7. Maja Anić i Sonja Kešerac - veslanje: EP - 3. mjesto dvojac bez kormilara (Varese)
8. Marijana Liović i Matko Bulka - kuglanje: SP - 3. mjesto parovi mješovito (Lesno)
9. Zdravko Antunović i Dragutin Horvat - pikado: EP - 1. mjesto par (m) 501 DO (Antalya)
10. Đurđica Delić i Jasna Šegović - pikado: EP - 2. mjesto par (ž) 501 DO (Antalya)
11. Leo Brnić i Roland Marčelja - boćanje: EP - 3. mjesto štafetno izbijanje (Pazin)
12. Roland Marčelja i Gianfranco Santoro - boćanje: EP - 3. mjesto parovi (Pazin)

 

PROMICATELJ HRVATSKE USVIJETU - Muška i ženska olimpijska rukometna reprezentacija

 

NAJUSPJEŠNIJI HRVATSKI TRENER - Ivan Ivančić, Stjepan Vučković, Ratko Rudić

NOMINIRANI

1. Ivan Ivančić - atletika
2. Stjepan Vučković - streljaštvo
3. Ratko Rudić - vaterpolo
4. Nikola Bralić - veslanje
5. Toni Tomas - taekwondo
6. Slavko Goluža - rukomet
7. Ante Kostelić - alpsko skijanje
8. Edo Fantela - jedrenje
9. Ivica Klaić - taekwondo
10. Jozo Jakelić - jedrenje
11. Marko Novak - taekwondo
12. Tomislav Crnković - kajak