Izbor i nominacije najuspješnijih sportaša, ekipa i trenera u 2011. godini


NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA SPORTAŠICA - 
Ana Zaninović

Nominirani
1. Ana Zaninović – taekwondo: 1. mjesto SP Gyeongju, Koreja (do 53 kg)
2. Blanka Vlašić – atletika: 2. mjesto SP Daegu, Koreja (skok u vis)
3. Marina Sumić – taekwondo: 2. mjesto SP Gyeongju, Koreja (do 62 kg)
4. Zrinka Fišer – body building: 1. mjesto SP Novi Sad, Srbija (do 163 cm)
5. Marija Mikolčević – tajlandski boks: 1. mjesto SP Taškent, Uzbekistan (do 75 kg), 1. mjesto EP Antalya, Turska (do 75 kg)
6. Tina Mihelić – jedrenje: 3. SK Medemblik, Nizozemska (klasa Radial), 3. SK Kiel, Njemačka (Radial), 2. mjEP, Helsinki, Finska (Radial)
7. Lidija Lijić Vulić – ronjenje: 2. mjesto SP Tenerife, Španjolska (podvodne aktivnosti/ronjenje na dah (more))
8. Marina Horvat – savate: 2. mjesto SP/Finale combat Rodez, Francuska (do 60 kg)
9. Helena Jurišić – tajlandski boks: 2. mjesto SP Taškent, Uzbekistan (do 71 kg)
10. Nives Martinaš – boćanje: 1. mjesto EP Rogaška Slatina, SLO (klasično), 2. mjesto EP Rogaška Slatina, SLO (brzinsko izbijanje)
11. Branka Njegovec – body building: 1. mjesto EP Tyumen, Rusija (do 55 kg)
12. Đurđica Delić – pikado: 3. mjesto SP Benidorm, Španjolska (Cricket)
13. Dajana Zoretić – ronjenje: 3. mjesto SP Tenerife, Španjolska (podvodne aktivnosti/ronjenje na dah (bazen))
14. Ivana Buden – streličarstvo: 2. mjesto SK Antalya, Turska (složeni luk - FITA), 1. mjesto EP Monte Valchi, Italija (složeni luk)
15. Branka Pereglin – streljaštvo: 1. mjesto EP Budimpešta, Mađarska (samostrel field)
16. Sava Dešković – športski ribolov na moru: 3. mjesto SP Genova, Italija (udičarenje s obale)
17. Ana Bajić – tajlandski boks: 1. mjesto EP Antalya, Turska (+91 kg)



NAJUSPJEŠNIJI HRVATSKI SPORTAŠ -Ivica Kostelić

Nominirani
1. Ivica Kostelić – skijanje: 3. mjesto SP Garmisch Partenkirchen, Njemačka/super veleslalom, 1. mjesto SK Muenchen, Njemačka/paralelni slalom,2. mjesto SK Zagreb, Hrvatska/slalom,1. mjesto SK Adelboden, Švicarska/slalom, 1. mjesto SK Kitzbuehel, Austrija/super veleslalom, 1. mjesto SK Kitzbuehel, Austrija/kombinacija, 2. mjesto SK Kitzbuehel, Austrija/slalom, 1. mjesto SK - sveukupno, 1. mjesto SK /slalom - sveukupno,1. mjesto SK /kombinacija - sveukupno, 1. mjesto SK /paralelni slalom - sveukupno, 3. mjesto SK/super veleslalom - sveukupno, 1. mjesto SK Wengen, Švicarska/slalom, 1. mjesto SK Wengen, Švicarska/super kombinacija, 1. mjesto SK Chamonix, Francuska/super kombinacija
2. Neven Žugaj – hrvanje: 3. mjesto SP Istanbul, Turska (grčko-rimski/do 74 kg)
3. Tonći Stipanović – jedrenje: 2. mjesto SK Hyeres, Francuska (klasa Laser), 1. mjesto EP Helsinki, Finska (klasa Laser)
4. Goran Čolak – ronjenje: 1. mjesto SP Tenerife, Španjolska (podvodne aktivnosti/ronjenje na dah (bazen), 3. mjesto SP Tenerife, Španjolska (podvodne aktivnosti/ronjenje na dah (more)
5. Boris Krčmar – pikado: 1. mjesto SP Benidorm, Španjolska (Cricket), 1. mjesto SP Benidorm, Španjolska (501 D.O.)
6. Igor Vojvodić – nanbudo: 1. mjesto SP Marina di Carrara, Italija (borbe), 1. mjesto SK Casablanca, Maroko (borbe do 80 kg)
7. Goran Gotšlih – športski ribolov: 1. mjesto SP Perugina, Italija (ribolov na slatkim vodama/lov šarana)
8. Željko Mokri – športski ribolov: 1. mjesto SP Perugina, Italija (ribolov na slatkim vodama/lov šarana)
9. Goran Ožbolt – športski ribolov: 1. mjesto SP Hluboka nad Vitavou, Češka (ribolov na slatkim vodama/uteg u arenberg)
10. Arijan Hucaljuk – zrakoplovstvo: 1. mjesto SP Bovec, Slovenija (zrakoplovno modelarstvo/F-3-J)
11. Ivan Kljaković Gašpić – jedrenje (klasa Finn): 2. SK Medemblik, Nizozemska, 3. mjSK Waymouth, Velika Britanija, 2. EP Helsinki, Finska
12. Emil Milihram – kajak: 1. mjesto SK I, II Sort, Španjolska (divlje vode/C-1 spust), 1. mjesto SK III, IV Bovec, Slovenija (dv/C-1 spust)
1. mjesto SK ukupni poredak (divlje vode/C-1 spust), 1. mjesto EP Kraljevo, Srbija (divlje vode/C-1 spust)
13. Domagoj Zerec – nanbudo: 2. mjesto SP Marina di Carrara, Italija (Borbe)
14. Zdravko Antunović – pikado: 2. mjesto SP Benidorm, Španjolska (Cricket), 2. mjesto SK Šangaj, Kina (Cricket)
15. Goran Borović – savate: 2. mjesto SP Rodez, Francuska (do 70 kg)
16. Damir Plantić – savate: 2. mjesto SP Rodez, Francuska (do 80 kg)


NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA ŽENSKA SPORTSKA EKIPA
Hrvatska reprezentacija u streljaštva

Nominirani
1. Hrvatska streljačka reprezentacija - Suzana Cimbal Špirelja, Snježana Pejčić, Sandra Vitez - 2. mjesto EP Brescia, Italija/10m zr puška
2. Hrvatska reprezentacija u rukometu na pijesku - Filipa Ačkar, Marina Bazzeo, Dubravka Bukovina, Anja Daskijević, Josipa Grebenar, Melita Jug, Renata Knežević, Ivana Lovrić, Vlatka Šamarinec, Jelena Vidović - 1. mjesto EP Umag, Hrvatska
3. Hrvatska streljačka reprezentacija - Nikolina Krivanek, Tihana Odlešić, Branka Pereglin- 1. mj EP Budimpešta, Mađarska/samostrel field
4. Hrvatska reprezentacija u športskom ribolovu na moru - Ardena Bajlo, Sava Dešković, Blanka Jakić, Mirjana Pobor, Katarina Vrcan -  3. mjesto SP Genova, Italija (udičarenje s obale)


NAJUSPJEŠNIJA HRVATSKA MUŠKA SPORTSKA EKIPA
Hrvatska vaterpolska reprezentacija

 

Nominirani
1. Hrvatska vaterpolska reprezentacija - (Samir Barać, Miho Bošković, Ivan Buljubašić, Damir Burić, Andro Bušlje, Nikša Dobud, Maro Joković, Frano Karač, Petar Muslim, Paulo Obradović, Fran Paškvalin, Josip Pavić, Sandro Sukno) - 3. mjesto SP Shanghai
2. Hrvatska kajakaška reprezentacija - (Igor Gojić, Tomislav Lepan, Emil Milihram): 1. mjesto SP Augsburg, Njemačka (divlje vode/3xC-1 sprint), 1. mjesto EP Kraljevo, Srbija (divlje vode/3xC-1 spust), 1. mjesto EP Kraljevo, Srbija (divlje vode/3xC-1 sprint)
3. Hrvatska nanbudo reprezentacija - (Darko Laktašić, Edin Mahmuljin, Vedran Sedlar) 1. mjesto SP Marina di Carrara, Italija (kate), 1. mjesto SK Casablanca, Maroko (kate)
4. Hrvatska reprezentacija u športskom ribolovu - (Mijo Boras, Zdravko Jurjević, Hrvoje Kuzmić, Mario Matijašić, Jasmin Subašić) - 2. mjesto SP Perugina, Italija (ribolov na slatkim vodama/lov pastrve varalicom)
5. Hrvatska reprezentacija u športskom ribolovu na moru - (David Bajlo, Ivan Galzina, David Pinezić, Erik Radin, Arsen Radinović, Marko Sikirić) - 2. mjesto SP Livorno, Italija (udičarenje iz brodice štapom)
6. Hrvatska streljačka reprezentacija - (Andrej Krstinić, Domagoj Pereglin, Zoran Špoler): 1.mj EP Budimpešta, Mađarska (samostrel field)
7. Hrvatska reprezentacija u rukometu na pijesku - (Hrvoje Biuklić, Luka Bumbak, Zvonimir Đikić, Hrvoje Horvat, Ivan Jurić, Mladen Paradžik, Josip Šandrk, Igor Totić, Andro Vladušić, Drago Vojnović) - 1. mjesto EP Umag, Hrvatska
8. Hrvatska boćarska reprezentacija - (Tomislav Kolobarić, Roland Marčelja) - 3. mjesto SP Feltre (štafetno izbijanje)
9. Hrvatska pikado reprezentacija - (Zdravko Antunović, Ivan Bilela, Vlado Deščak, Tomislav Klarić, Boris Krčmar, Tonči Restović)- 1. mjesto EP Benidorm, Španjolska (501 D.O.)
10. Hrvatska kajakaška reprezentacija - (Igor Gojić, Matej Herkov, Siniša Martinčević, Emil Milihram, Antonio Obadić, Elvis Sanjković) - 2. mjesto EP Kraljevo, Srbija (divlje vode/3xC-2 sprint), 3. mjesto EP Kraljevo, Srbija (divlje vode/3xC-2 spust)
11. Hrvatska karate reprezentacija - (Danil Domdjoni, Marko Lučić, Goran Lučin, Miroslav Maričević, Rene Pernuš, Alan Šurbek, Vinko Ursić Glavanović)- 3. mjesto EP Zürich, Švicarska



NAJUSPJEŠNIJI SPORTSKI PAR, ŠTAFETA ILI POSADA - Hrvatska jedriličarska ekipa
1. Šime Fantela i Igor Marenić - jedrenje: SP - 3. mjesto Klasa "470" (Australija)

PROMICATELJ SPORTA - Vinko Vicko Šoljan

NAJUSPJEŠNIJI HRVATSKI TRENER - Ante Kostelić i Toni Tomas