Cjelovečernjim programom u ponedjeljak,19. siječnja u zagrebačkoj Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski proglašeni su najuspješniji sportaši i ekipa,sportaši s invaliditetom,mladi sportaši odnosno sportske nade na koje hrvatski sport tek računa,najuspješniji trener s izvanrednim rezultatima u 2003. godine te najuspješniji promicatelj Hrvatske u svijetu.

Cjelovečernjim programom u ponedjeljak,19. siječnja u zagrebačkoj Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski proglašeni su najuspješniji sportaši i ekipa,sportaši s invaliditetom,mladi sportaši odnosno sportske nade na koje hrvatski sport tek računa,najuspješniji trener s izvanrednim rezultatima u 2003. godine te najuspješniji promicatelj Hrvatske u svijetu.Za ove naslove konkuriralo je više od 30 sportašica i sportaša,10 nacionalnih reprezentacija i ekipa.
Najuspješnijim sportašima proglašeni su brat i sestra, skijaši Ivica (1.mjesto na Svjetskom prvenstvu (slalom) St. Moritz, Švicarska, 1.-16.2.2003.) i Janica Kostelić (osvojeno 2 x 1. mjesto na Svjetskom prvenstvu (slalom i kombinacija) St. Moritz,Švicarska,1.-16.2.2003. te 2 x 1. mjesto u Svjetskom kupu (slalom i ukupno).

Nominirane sportašice
1. Janica Kostelić (skijanje) - 2 x 1. mjesto na SP (slalom i kombinacija), 2 x 1. mjesto u SK (slalom i ukupno)
2. Tamara Boroš (stolni tenis) - 3. mjesto na SP
3. Nataša Vezmar (taekwondo) 2. mjesto na SP
4. Mirna Rajle (veslanje) 2. mjesto na SP (samac)
5. Blanka Vlašić (atletika) 1. mjesto na EP za mlađe seniorke (skok uvis)

Nominirani sportaši
1. Ivica Kostelić (skijanje) - 1. mjesto na SP (slalom)
2. Gordan Kožulj (plivanje) - 2. mjesto na SP (200 m leđno)
3. Hrvoje Sladetić (padobranstvo) - 1. mjesto na SP (skok na cilj)
4. Sandro Gulja (boćanje) - 1. mjesto na SP (precizno izbijanje)
5. Aron Lolić (jedrenje) - 1. mjesto na SP (klasa laser), 1. mjesto na EP (klasa laser radial)
6. Dado Pršo (nogomet) - izniman doprinos u kvalifikacijama za EP

Za žensku ekipu godine proglašena je stolnoteniska reprezentacija s Tamarom Boroš, Andreom Bakulom, Sandrom Paović i Corneliom Vaidom sa osvojenim 2. mjestom na Europskom prvenstvu Courtmayer, Italija,29.3.-6.4.2003.

Nominirani ženski sastavi
1. Hrvatska stolnoteniska reprezentacija - 2. mjesto na EP
2. Hrvatska reprezentacija u karateu - 3. mjesto na EP (kate)
3. Hrvatska streljačka reprezentacija - 2. mjesto na EP (samostrel)
4. Reprezentacija Sveučilišta u Osijeku 3. mjesto na Europskom sveučilišnom prvenstvu u odbojci

Najuspješnija muška ekipa 2003. su,reprezentativci u rukometu,svjetski prvaci iz Portugala 2003. (Sastav: Ivano Balić,Davor Dominiković, Mirza Džomba,Slavko Goluža,Božidar Jović,Nikša Kaleb,Mario Kelentrić,Blaženko Lacković,Valter Matošević,Petar Metličić,Renato Sulić,Vlado Šola,Denis Špoljarić,Goran Šprem,Tonči Valčić,Igor Vori,Vedran Zrnić).

Nominirane muške momčadi ili posade
1. Hrvatska rukometna reprezentacija - 1. mjesto na SP
2. Hrvatska vaterpolska reprezentacija - 2. mjesto na EP
3. Hrvatska veslačka reprezentacija - 2. mjesto na SP (dvojac bez)
4. Hrvatska boćarska reprezentacija - 3. mjesto na SP (štafetno izbijanje)
5. Hrvatska kajakaška reprezentacija - 2. mjesto na EP (3XC-1 spust)

Najvećim nadama među mladim sportašima proglašeni su bacačica kladiva Valentina Srša sa osvojenim 1. mjestom na SP za mlađe juniorke u
Sherbrookeu,Kanada,9.-13.7.2003. i jedriličar Marin Mišura sa osvojenim 1. mjestom na SP za juniore(klasa finn),Cadiz,Španjolska,11.-25.9.2003. i 1. mjestom na EP za juniore (klasa finn),Marstrand, Švedska,5.-11.6.2003.

Nominirane sportašice
1. Ana Jelušić (skijanje) - 2. mjesto na SP za juniorke (slalom)
2. Jelena Kovačević (karate) - 1. mjesto na SP za juniorke (borbe)
3. Ivana Buden (streličarstvo) - 1. mjesto na EP za juniorke i 1. mjesto u EK za juniorke (compound luk)
4. Hrvatska odbojkaška reprezentacija 1. mjesto na EP za kadetkinje

Nominirani sportaši
1. Aleksej Puninski (plivanje) - 1. mjesto na EP za juniore (50m leptir), 3. mjesto
na EP za juniore (50 m slobodno), 2. mjesto na EP u 25m bazenu (50 m leptir)
2. Tonči Stipanović (jedrenje) - 3. mjesto na SP za juniore (klasa laser), 1. mjesto na SP za juniore (klasa laser radial)
3. Martin Marić (atletika) - 2. mjesto na EP za mlađe juniore (disk)
4. Željko Vincek (atletika) - 3. mjesto na SP za mlađe juniore (400 m)
5. Marin Mišura (jedrenje) - 1. mjesto na SP za juniore i 1. mjesto na EP za juniore (klasa finn)

U konkurenciji sportašica i sportaša s invaliditetom naslov najuspješnije stekla je atletičarka Marija Iveković s osvojenim 1. mjestom na SP za slijepe i slabovidne osobe (petoboj, kat. P13) i 2. mjestom na SP za slijepe i slabovidne osobe (skok u dalj, kat. F12),
Quebec,Kanada,9.-12.8.2003.

Najuspješniji promicatelji Hrvatske u svijetu je rukometna reprezentacija sa osvojenim 1. mjestom na Svjetskom prvenstvu u Portugalu, 20.1. - 2.2.2003. u sastavu Ivano Balić,Davor Dominiković,Mirza Džomba,Slavko Goluža,Božidar Jović,Nikša Kaleb,Mario Kelentrić,Blaženko Lacković,Valter Matošević,Petar Metličić,Renato Sulić,Vlado Šola,Denis Špoljarić,Goran Šprem,Tonči Valčić,Igor Vori,Vedran Zrnić na čelu s Linom Červarom koji je istodobno proglašen najuspješnijim trenerom.

Nominirani treneri
1. Ante Kostelić (skijanje) - 2 x 1 . mjesto na SP i 2 x 1. mjesto u SK (Janica Kostelić)
2. Lino Červar (rukomet) - 1. mjesto na SP
3. Neven Cegnar (stolni tenis) - 1. mjesto na EP (Boroš u paru s Rumunjkom Michaelom Steff), 2. mjesto na EP (ekipno), 3. mjesto na SP (Boroš)
4. Tomislav Crnković (kajak kanu) - 2 x 2.mjesto na EP, 2 x 3. mjesto na EP, 2 x 3. mjesto u SK (Filip Benjak, Goran Čokor, Igor Goić, Tomislav Hohnjec, Tomislav Lepan, Mario Peček, Robert Rauš)
5. Aleksandar Seleznjev (plivanje) - 1. i 3. mjesto na EP za juniore (Puninski), 2. mjesto na SP (Kožulj)