Prigodnom svečanošću 17. siječnja 2005. u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u Zagrebu u nazočnosti predsjednika RH Stjepana Mesića te brojnih političkih uglednika, sportskih i javnih dužnosnika, te pripadnika hrvatske obitelji sporta, proglašeni su najuspješniji sportaši i ekipe u prethodnoj godini.


Za najuspješniju sportašicu u 2004., prema odluci Vijeća HOO-a, od osam nominiranih izabrana je atletičarka Blanka Vlašić osvajačica 3. mjesta na dvoranskom Svjetskom prvenstvu u Budimpešti, Mađarska, 5.-7. ožujka 2004., a u konkurenciji devet sportaša - plivač Duje Draganja osvajač 2. mjesta (srebrna medalja) na OI ATENA 2004, Grčka, 13.- 29. kolovoza 2004.i 3. mjesta(brončana medalja) na Svjetskom prvenstvu /25m u Indianapolisu, SAD, 7.-10. listopada 2004.

Nominirane sportašice
1. Miet Filipović (taekwondo) - 1. mjesto na EP /do 63 kg
2. Tanja Gobo (boćanje) - 1. mjesto na SP /precizno izbijanje
3. Sanja Jovanović (plivanje) - 3. mjesto na EP /200 m leđno
4. Nives Mladenić (boćanje) - 3. mjesto na SP /bližanje i izbijanje u krug
5. Željka Orehovec (kuglanje) - 1. i 3. mjesto na SP /komb. i klasično
6. Branka Pereglin (streljaštvo-samostrel) - 1. mjesto na SP /field
7. Nataša Vezmar (taekwondo) - 1. mjesto na EP / +72 kg i 2. mjesto u Europskom kupu/+67 kg
8. Blanka Vlašić (atletika) - 3. mjesto na Svjetskom dvoranskom prvenstvu/skok u vis

Nominirani sportaši
1. Duje Draganja (plivanje) - 2. mjesto na OI i 3. mjesto na SP/50m slobodno
2. Vedran Đipalo (boks) - 3. mjesto na EP i 3. mj. na sveučilišnom SP/ do 91 kg
3. Tomislav Hohnjec (kajak-kanu) - 1. mj. na SP/C-1 spust i 1. u Svjetskom kupu/ukupno
4. Aron Lolić (jedrenje) - 2. mjesto na SP /klasa Laser radial
5. Nikolaj Pešalov (dizanje utega) - 3. mj. na OI i 2x2. mjesto na EP
6. Damir Sladetić (padobranstvo) - 1. mjesto na SP /skokovi na cilj
7. Dario Svetić (karate) - 3. mjesto na EP /borbe do 65 kg
8. Mario Šivolija (boks) - 2. mjesto na EP /do 81 kg
9. Alen Zamlić (karate) - 3. mjesto na SP /borbe +80 kg

Zvijezde proglašenja bili su reprezentativci rukometaši (Ivano Balić,Davor Dominiković,Mirza Džomba,Slavko Goluža,Nikša Kaleb, Blaženko Lacković,Venio Losert,Valter Matošević,Petar Metličić,Vlado Šola,Denis Špoljarić,Goran Šprem,Igor Vori,Drago Vuković,Vedran Zrnić) osvajači zlatne olimpijske medalje u Ateni, koji su apsolutni pobjednici u konkurenciji sportskih momčadi, a kojih je bilo devet u nominaciji.

Nominirane muške momčadi ili posade
1. Hrvatska kajakaška reprezentacija - 1. mjesto na SP/3xC-1 spust
/Igor Gojić, Tomislav Hohnjec i Tomislav Lepan/
2. Hrvatska karate reprezentacija - 3. mjesto na EP/kate
/Danijel Bok, Kristijan Novak, Aleksandar Vacka/
3. Hrvatska kuglačka reprezentacija - 1. mjesto na SP/parovi
/Matko Bulka, Miroslav Kovač
4. Hrvatska reprezentacija u padobranstvu - 2. mjesto na SP/skokovi na cilj
/Tihomir Čajko, Goran Ratkajec, Hrvoje Sladetić, Damir Sladetić/
5. Hrvatska rukometna reprezentacija - 1. mjesto na OI Atena
6. Hrvatska studentska odbojkaška reprezentacija - 1. mjesto na EP
/Juraj Joginica, Antun Mojaš, Tomislav Mudrovčić, Darko Nojić, Željko Noijć, Krešimir Perić, Dominik Raca, Tomislav Radoš, Davor Radošević, Matija Sabljak, Mirko Sardelić, Grga Trimčevski /
7. Hrvatska teniska reprezentacija - 3. mj. na OI /parovi /Mario Ančić i Ivan Ljubičić/
8. Hrvatska veslačka reprezentacija - 2. mjesto na OI/dvojac bez kormilara
/Siniša Skelin i Nikša Skelin/
/Tihomir Čajko, Goran Ratkajec, Hrvoje Sladetić i Damir Sladetić/
9. Hrvatska veslačka reprezentacija - 1. mjesto na SP/ seniori do 23/četverac bez
/Petar Lovrić, Hrvoje Marić, Frane Niseteo i Mario Vekić

Ženskom sportskom ekipom 2004. proglašena je reprezentacija u streljaštvu/samostrelu field u sastavu: Sanja Komar,Nikolina Krivanek i Branka Pereglin sa osvojenim 1. mjestom (zlatna medalja) na Svjetskom prvenstvu u Otrokovicama,Češka,25.7.- 1.9.2004.

Nominirani ženski sastavi
1. Hrvatska karate reprezentacija - 3. mjesto na juniorskom EP, 3. mjesto na EP /kate /Maja Bendelja, Mirna Šenjug, Valerija Vujčić/
2. Hrvatska karate reprezentacija - 3. mjesto na juniorskom EP /borbe
/Maja Janković, Jelena Kovačević, Petra Naranča, Petra Volf/
3. Hrvatska kuglačka reprezentacija - 4. mjesto na SP
/Darinka Bunić, Marija Mađarević, Željka Orehovec, Biserka Perman, Jasna Širokanović, Marija Zver/
4. Hrvatska odbojkaška reprezentacija - 4. mjesto na juniorskom EP
/Jelena Balić, Diana Bečić, Lucija Cigić, Hana Čutura, Ana Grbac, Matea Ikić, Antonija Kaleb, Ivana Kamenjarin, Petra Kulić, Martina Matić, Ivana Miloš, Marija Pehar, Martina Račić, Sara Radošević, Diana Reščić, Ana Starčević, Marina Škender, Senna Ušić/
5. Hrvatska reprezentacija u streljaštvu/samostrel field - 1. mjesto na SP
/Sanja Komar, Nikolina Krivanek, Branka Pereglin/

Rukometna reprezentacija proglašena je i najuspješnijim promicateljima Hrvatske u svijetu (Nominirana Janica Kostelić), a njihov trener i izbornik Lino Čevar trenerom 2004.

Nominirani treneri
1. Mike Bottom (plivanje)
2. Tomislav Crnković (kajak-kanu)
3. Boško Čavka (dizanje utega)
4. Lino Červar (rukomet)
6. Klara Šiljeg (plivanje)
5. Pero Tadić (boks)
7. Joško Vlašić (atletika)

Za mlade nade hrvatskog sporta izabrano je dvoje mladih juniora iz karatea i boćanja, Jelena Kovačević sa osvojenim 1. mjestom(zlatna medalja) na Europskom juniorskom prvenstvu u karateu,Rijeka,Hrvatska,13.-15. veljače 2004.i Goran Percan s osvojenim 1. mjestom (zlatna medalja) na Svjetskom juniorskom prvenstvu u boćanju Vina del Mar,Čile - 23.-27. studenoga 2004.

Nominirane sportašice
1. Milena Bosanac (streljaštvo-samostrel) - 2. mjesto na SP i 2. mj. u Europskom kupu
2. Nika Fleiss (alpsko skijanje) - 2. mjesto na juniorskom SP/slalom
3. Jelena Kovačević (karate) - 1. mj. na juniorskom EP /borbe do 53
4. Tihana Odlešić (streljaštvo-samostrel) - 2. mjesto na SP /field
5. Lara Stock (šah) - 1. mjesto na juniorskom EP
6. Martina Zubčić (taekwondo) - 3. mj. na juniorskom SP/do 52kg

Nominirani sportaši
1. Saša Imprić (plivanje) - 1. mjesto na juniorskom EP /200mješovito
2. Goran Percan (boćanje) - 1. mjesto na juniorskom SP /bližanje i izbij. u krug
3. Filip Ude (sportska gimnastika) - 2. mjesto na juniorskom EP /tlo

Sportaš s invaliditetom 2004. je Mihovil Španja, trostruki osvajač brončane medalje na Paraolimpijskim igrama u Ateni.

Nominirane sportašice i sportaši s invaliditetom
1. Marija Iveković (atletika) - 4. mjesto na Paralimpijskim igrama/atletika - dalj
2. Ana Sršen (plivanje) - 4. mjesto na Paralimpijskim igrama/400m slobodno
3. Mihovil Španja (plivanje) - 3x3. mjesto na Paralimpijskim igrama/
100m leđno, 200m mješovito, 400m slobodno
4. Jelena Vuković (atletika) - 3. mjesto na Paralimpijskim igrama/atletika - disk