U utorak, 16. siječnja 2007. godine, prigodnom svečanošću u zagrebačkoj Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog,proglašeni su najuspješniji 2006.


U konkurenciji pet sportašica za najbolju od najboljih u 2006. godini izabrana je skijašica Janica Kostelić, osvajačica dviju olimpijskih medalja na ZOI Torino i ukupna pobjednica Svjetskog kupa u 2006. godini.

Nominirane sportašice
1. Karla Fabrio (ronjenje) – 2. mjesto na SP, 3. mjesto na SP
2. Janica Kostelić (skijanje) – 1. mjesto na OI, 2. mjesto na OI, 1. mjesto na SK ukupno
3. Jelena Kovačević (karate) - 2. mjesto na EP
4. Iva Vlahek (boćanje) – 2. mjesto na SP
5. Blanka Vlašić (atletika) – 2. mjesto na SP

U konkurenciji pet kandidata najuspješnijim sportašem je proglašen plivač Duje Draganja s prvim mjestom na Svjetskom prvenstvu te drugim i trećim mjestom na Europskom prvenstvu.


Nominirani sportaši
1. Duje Draganja (plivanje) – 1. mjesto na SP, 2. mjesto na EP, 3. mjesto na EP
2. Ivica Kostelić (skijanje) – 2. mjesto na OI
3. Marko Lučić (karate) – 3. mjesto na SP, 2. mjesto na EJP
4. Ivan Ljubičić (tenis) – 5. mjesto na ATP ljestvici
5. Emil Milihram (kajak kanu) – 1. mjesto na SP


Prema odluci Vijeća HOO-a najuspješniji hrvatski ženski sastav je hrvatska juniorska odbojkaška reprezentacija koja je osvojila drugo mjesto na EP-u (Sastav: Jelena Alajbeg, Danijela Anđelić, Paola Došen, Ana Grbac, Matea Ikić, Ivana Kalebić, Marina Ljubi, Ines Medved, Magda Petković, Danica Ujević, Simona Ušić, Tara Vekić), a najboljom muškom ekipom proglašena je hrvatska rukometna reprezentacija kao pobjednici Svjetskog kupa (Sastav: Marko Bagarić, Ivano Balić, Damir Bičanić, Davor Dominiković, Mirza Đomba, Dragan Jerković, Blaženko Lacković, Venio Losert, Petar Metličić, Renato Sulić, Denis Špoljarić, Goran Šprem, Igor Vori, Ivan Vukas, Ljubo Vukić, Drago Vuković, Vedran Zrnić).

Nominirani ženski sastavi
1. Hrvatska ekipa ribolova na moru – 3. mjesto na SP
2. Hrvatska karate reprezentacija (kate) – 3. mjesto na EP
3. Hrvatska kickboxing reprezentacija – 2. mjesto na EP
4. Hrvatska odbojkaška reprezentacija – 2. mjesto na EJP
5. Hrvatska streličarska ekipa – 2. mjesto na jednom natjecanju SK


Nominirane muške momčadi ili posade
1. Hrvatska boćarska ekipa (štafetno izbijanje) – 2. mjesto na EP
2. Hrvatska kajakaška reprezentacija (3xC-1 spust) – 3. mjesto na SP
3. Hrvatska reprezentacija u ribolovu n/m – 2. mjesto na SP
4. Hrvatska rukometna reprezentacija – 1. mjesto na SK
5. Hrvatska (mješovita) streljačka reprezentacija – 1. mjesto na SK (samostrel)

U konkurenciji pet sportašica,najvećom nadom hrvatskog sporta proglašena je svjetska juniorska prvakinja,atletičarka Danijela Grgić. Najvećim nadama hrvatskog sporta, proglašeni su i europski juniorski prvaci - hrvatska rukometna reprezentacija U-18 i mladi streljač Petar Gorša, europski juniorski prvak i srebrni sa Svjetskog prvenstva.


Nominirane sportašice
1. Danijela Grgić (atletika) – 1. mjesto na SJP
2. Tea Kozjak (rock 'n' roll) – 3. mjesto na SJP, 3 x 1. mjesto na SJK, 1. na rang listi (par)
3. Marina Lelić (kickboxing) – 1. mjesto na EP, 3. mjesto na EP, 2 x 1. mjesto na SJP, 2. mjesto na SJP
4. Tina Mihelić (jedrenje) – 1. mjesto na SJP
5. Tanja Zorman (streličarstvo) – 2. mjesto na SJP, 2. mjesto na EJK ukupno, 2. mjesto na EK ukupno – europski rekord


Nominirani sportaši i momčadi
1. Petar Gorša (streljaštvo) - 2. mjesto na SP, 1. mjesto na EJP
2. Borna Kovač (stolni tenis) - 1. mjesto na EKP, 1. mjesto u paru na EKP, 2. mjesto ekipno na EKP, 3. mjesto u mješovitom paru na EKP
3. Marko Pereša (jedrenje) – 3. mjesto na SP, 2. mjesto na EP
4. Hrvatska rukometna reprezentacija U18 – 1. mjesto na EJP
5. Igor Šarkezi (kuglanje) – 1. mjesto na SJP, apsolutni svj. rekord
6. Nenad Tadić (boćanje) – 1. mjesto na SJP
7. Hrvatska veslačka reprezentacija (dvojac) – 2. mjesto na SJP

U kategoriji sportaša s invaliditetom, najuspješnijom je proglašena atletičarka Marija Iveković, osvajačica zlatne i brončane medalje na Svjetskom prvenstvu.

Nominirane sportašice i sportaši s invaliditetom
1. Marija Iveković (atletika) – 1. mjesto na SP, 3. mjesto na SP
2. Ivan Kombol (kuglanje) – 1. mjesto na EP
3. Kuglačka muška ekipa – 1. mjesto na EP
4. Vedran Lozanov (atletika) – 1. mjesto na SP
5. Ruža Markešić (kuglanje) – 1. mjesto na EP
6. Mihovil Španja (plivanje) – 3. mjesto na SP

Hrvatska nogometna reprezentacija proglašena je najuspješnijim promicateljem Hrvatske u svijetu (Sastav:Marko Babić,Boško Balaban,Ivan Bošnjak,Tomislav Butina,Joe Didulica,Ivan Klasnić,Niko Kovač,Robert Kovač,Niko Kranjčar,Ivan Leko,Jerko Leko,Luka Modrić,Ivica Olić,Stipe Pletikosa,Dado Pršo,Dario Šimić,Josip Šimunić,Darijo Srna,Anthony Šerić,Stjepan Tomas,Mario Tokić,Igor Tudor,Jurica Vranješ),

Nominirani
1. Danijela Grgić
2. Ivan Ljubičić
3. Hrvatska nogometna reprezentacija
4. Hrvatska rukometna reprezentacija
5. Hrvatska skijaška reprezentacija

Najuspješniji trener
je Ante Kostelić.

Nominirani treneri
1. Lino Červar (rukomet)
2. Ante Kostelić (skijanje)
3. Irfan Smajlagić (rukomet)
4. Pero Tadić (boks)
5. Joško Vlašić (atletika)